Дете и често боледуване

  • 1 584
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте ще помоля за съвет. Накратко имам дъщеря на 5г и половина и бебе на почти 7 месеца. От както се роди малкия, дъщеря ми започна да боледува доста често и много ме притеснява. В началото го от давах на промяната, стреса покрай новия член на семейството,но вече незнам. Стараем се да имаме време за нея, излизаме играем не мисля, че е липса на внимание.Тя много обича да ходи на градина всеки път като и кажа, че ще остане вкъщи се сърди и иска да ходи. . Вече почнах да си мисля, че боледуване то е свързано с някаква емоция, може би не иска да оставам сама с бебето понякога ме пита какво съм правила днес когато е била на градина явно не и е приятно аз да гледам бебето а тя да е на градина. На моменти има ревност, но не е нещо крайно. Общо взето незнам какъв е проблема и това ме тревожи. Моля за съвет 🙂

# 1
  • Мнения: 723
Малко нелепо ми се струва да боледува от липса на внимание или ревност. По скоро отслабена имунна система. Педиатърът какво казва по въпроса?

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Просто сега нейните болести ви правят по-силно впечатление, когато имате бебе за предпазване плюс , че така като гледам покрай мен...тия вируси край нямат. Миналата зима дъщеря ми почти не боледуваше ( 4г.), тази направо няма край...

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Правете ѝ пресен сок от морков, и ѝ давайте лимон на резени със захар всеки ден.
Този сок стимулира тимусната жлеза и е супер полезен за червата.

Последна редакция: пн, 21 фев 2022, 13:43 от Роузи

# 4
  • Мнения: 46 518
Пускали ли сте гърлен/носен секрет?
Дъщеря ми по принцип не боледуваше, но след като в градината плъзна скарлатина, направихме изследване и се оказа, че има стрептококи в гърлото. Нямаше симптоми и не разви заболяването, педиатърът прецени, че в такъв случай не е нужно да пие АБ и само я наблюдаваше. Започна не само тя, но и ние да боледуваме много често. Леко карахме всичко, но през 2-3 седмици, което е нетипично за нас. Тогава ни препоръчаха да минем един курс АБ. След него изследванията бяха чисти и боледуванията спряха.

Напълно възможно е при вас да няма такъв проблем, но трябва да се провери, особено щом до 5 г. не е боледувала често.

# 5
  • Мнения: 6 764
Сега сме в най-тежките откъм боледуване месеци. Детето ходи на градина, разболява се, защото явно нямат строг филтър и се пускат болни деца. Нормално е да ви пита какво сте правили, говори с вас, води диалог. Вие не питате ли как е минал нейния ден? Спрете я да се закрепи, след като сте си вкъщи.

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте, понякога при децата наистина се появява ревност при ново дете в семейството. Също така, има случаи на прояви на болестни състояния при промяна в дневните дейности - първоначално тръгване на градина, в редки случаи на училище, отделяне на член от семейството за дълъг период от време. Както е при вас, детето се притеснява да не би майката да го изостави, защото вижда как тя е ангажирана повече време с малкото човече. Обяснете й как сте се грижили за нея, когато тя е била бебе. Споделете случка, история за някакъв момент, на специална грижа към нея. И й покажете, и й кажете вашата обич към нея. И добавете че, малкото човече е достатъчно безпомощно в момента, както е била и тя. И затова майката , каквато ще бъде  и тя след време, трябва да се погрижи да мине и този период на порастване на малкото бебе. А също така поговорете и за обичта, и помощта, между братя и сестри.

Общи условия

Активация на акаунт