Жалба за телесна повреда

  • 1 528
  • 12
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 364
Здравейте! Снощи, на връщане от работа, мазилката на панелен блок се срутва върху майка ми и премазва крака ѝ. Оперират я по спешност, като все още не дават гаранция, че ще успеят да го спасят.
Питането ми е към кого трябва да се обърна за съдействие - полиция, адвокат? Искам да задействам нещата и да не пропусна някой срок, за да може виновните да си понесат последствията. От този блок не за пръв път падат парчета, живущите са събирали пари за обезопасяване, но общината нехае.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 033
Бележка от болницата и веднага при адвокат, той ще Ви обясни.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 364
Бележка от болницата и веднага при адвокат, той ще Ви обясни.
Благодаря ви!

# 3
  • София
  • Мнения: 35 088
Ами, понеже виках столичен инспекторат относно падаща мазилка от блок, отговорността е на етажната собственост.
Те следва да носят отговорност, като собственици.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 364
Ами, понеже виках столичен инспекторат относно падаща мазилка от блок, отговорността е на етажната собственост.
Те следва да носят отговорност, като собственици.
Да, така каза и адвокатът. Както и, че едно такова дело, ако се състои, ще е прецедент за съда в нашия град. Явно е безмислено да опитвам...

# 5
  • Мнения: 2 069
Blessed To Be Loved, как е майка ти?
Дано се възстанови бързо и всичко да е наред!
Днес, следобяд, пред нашия вход беше пълно с паднали парчета от мазилка. Бяха по-дребни, но ако бяха върху главата на малко дете, не знам какви щяха да са последствията. Видях, че са паднали от предпоследния етаж. Мазилката видимо изглежда добре. Какво трябва да направи  ЕС, за да не допуска това при такива ветрове и/ или други природни бедствия.
А вчера имаше паднали клони и с поражения върху коли.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 364
Blessed To Be Loved, как е майка ти?
Дано се възстанови бързо и всичко да е наред!
Не е добре, все още има висок риск от ампутация на ходилото, защото парчето, което е паднало, буквално го е разрязало на две. За щастие е носила голяма чанта, която е поела първия удар, иначе вероятно щеше да я разпори странично в корема. Това ни го разказа свидетелят, който е рискувал собствения си живот като е отишъл в свлачището, повдигнал е отчупения къс от нея и я е издърпал на безопасно място.
Адвокатът каза, че общината може да издаде предписание на живущите за обезопасяване на външните части, обаче дали ще го изпълнят, явно е въпрос на добра воля.
Ние ще претендираме за трудова злополука, тъй като е на връщане от работа, по обичайния маршрут. Поне да и изплатят болничните в пълен размер, защото на друго май не можем да се надяваме. Разбира се, ще се консултирам и с друг адвокат.

# 7
  • Мнения: 471
Стискам палци да е добре. Не знам, в коя болница е, но ако можете потърсете консултация с доктор Славов - той е съдов хирург и много го бива в спасяване на крайници.
Според мен си заслужава да проверите опцията да заведете дело и срещу самата етажна собственост на блока за изплащане на обезщетение.

# 8
  • Мнения: 2 069
Това е ужасно. Дано се размине с лошото и всичко да е наред! Потърсете най-добрите лекари.
Собствениците в един вход/блок длъжни ли са да имат технически познания относно мазилката и да разбират от строителство, за да знаят и носят отговорност кога нещо е опасно? Чие е задължението за обследване на сградите и издаване на предписания?
Например, аз как да знам, че мазилката е повредена, като видимо си е наред ( преди вятърът да събори част от нея).

# 9
  • Мнения: 18 536
Логично е да има предписание и живущите ,отговорните да не са изпълнили, тогава биха били виновни.  Но и  сигнал  може би  си трябва. Много лесно ми се вижда да хвърлят вината, някой  трябва да е  отговорен за опасни сгради. Не вярвам да е само една. Всъщност преди години две момичета бяха убити от такава сграда, няма виновни.  Да не повярваш.
 И не е една опасна сграда ,не се следи.

# 10
  • Мнения: 2 069
Логично е да има предписание и живущите ,отговорните да не са изпълнили, тогава биха били виновни.  Но и  сигнал  може би  си трябва. Много лесно ми се вижда да хвърлят вината, някой  трябва да е  отговорен за опасни сгради. Не вярвам да е само една. Всъщност преди години две момичета бяха убити от такава сграда, няма виновни.  Да не повярваш.
 И не е една опасна сграда ,не се следи.
В центъра на София се случи това.
Боряна, сега научавам, че виновни няма. Може би съм забравила, но не съм изненадана. Останалото ще  спестя, защото не е тук мястото.
В общините имат отдели за регулация и контрол на строителството.
Ако контролът е задължение на ЕС, как точно трябва да се осъществи от собствениците. И каква е ролята на общината.

# 11
  • Мнения: 18 536
Може да греша ,но със сигурност не е виновния наказан. Нещо административно може би. Едното нищо и се възмущаваха хората.

# 12
  • Мнения: 68 643
Завежда се дело за непозволено увреждане. Адвокатът ще ви обясни. Претендирате морални и материални вреди.

Общи условия

Активация на акаунт