АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 6)☀

  • 22 675
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 606
Сз също се надявам, но 2 години вече живеем с Ковид и ограничения всякакви и надеждата ми някак умира. 😏


Все си мисля, че докато дойде време да раждаме, вече няма да има ковид. Ето и сертификатите отпадат от 20 март.
При кой доктор си раждала там? Нормално или секцио? С избор или без на екип?
И аз не ги отхвърлям, като вариант, защото бях супер доволна. Но предния път бебето беше на антибиотик и стоях 7 дни. Влизаха при мен, носеха ми храна и тн, а сега с този ковид и тази изолация навсякъде не знам как ще.
Аз ще раждам в окръжна в София, както и предните два пъти. Изключително доволна съм от АГ там, не ми се рискува да сменям в последния момент.
Може ли да оправите пола на бебето - записали сте ме с момче и розова панделка, а съм с момиче Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 791
Четох днес, че сертификатите отпадат, но докато не го обявят официално, някак не го вярвам.
Иначе много ми се иска да се разходя малко, да си купя някоя дрешка, да пробваме количките и да огледаме по магазините къде какво има. Интернет ми е удобен, но друго си е око да вид, ръка да пипне 🙂

# 17
  • Мнения: 328
Благодаря отново за прекрасната тема, Королева!💕🌷🤗
Аз мисля да раждам в Шейново, защото моят АГ изражда там. Има отделна тема за раждане в Шейново, аз съм я изчела цялата и още повече се убедих, че ще бъде добър избор.

# 18
  • Мнения: 180
Благодаря за новата тема.
Аз не съм решила къде ще раждам, живея в Англия, но прескачам и до Варна за преглед, кръвни изследвания и най-вече да се снабдя с лекарства. От д-р Митев АГ болница не съм доволна, отмени ми час в последния момент и този месец ще ходя на частен преглед тук. Другия месец ще ходя в Майчин дом. Ако не правят доплерово измерване и те няма да ми свършат работа.
Засега коагулацията ми е добре, с леки отклонения. Малко се притеснявам от стероидните таблетки, но се чувствам добре с тях.
Пълна скръб са английските  доктори, водят ме висок риск, но никакво внимание от тях. Ама аз и не разчитам.
Отсега ми предложиха секцио, казват по-безопасно е за бебето, въпроса е с каква упойка заради кръворазреждащите. Ако съм в България обаче ще съм трудно подвижна около секциото, мъжо не говори никакъв български, няма кой  да помага и кола нямаме.
Приключваме ремонта на втората ни спалня и май даже няма кой знае какво да купувам. Още ми е нереално, че съм бременна.Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 276
Много благодаря за новата темичка.
Някой беше питал за прогестерона,на мен лекарката ми каза да го спирам поетапно като бях при нея в Петък, в 14 г.с. и един ден съм. За Биозина каза да си го пия до края заедно с Фолиева киселина и Елевит.
Следя се в Щерев,там съм решила да раждам. Доволна съм от отношението към мен, моя близка приятелка роди там скоро ,всичко мина без проблем.
Много е яко това парти за разкриване пола н а бебето,радвам се на такива емоции. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 321
Благодаря за новата тема.
Аз не съм решила къде ще раждам, живея в Англия, но прескачам и до Варна за преглед, кръвни изследвания и най-вече да се снабдя с лекарства. От д-р Митев АГ болница не съм доволна, отмени ми час в последния момент и този месец ще ходя на частен преглед тук. Другия месец ще ходя в Майчин дом. Ако не правят доплерово измерване и те няма да ми свършат работа.
Засега коагулацията ми е добре, с леки отклонения. Малко се притеснявам от стероидните таблетки, но се чувствам добре с тях.
Пълна скръб са английските  доктори, водят ме висок риск, но никакво внимание от тях. Ама аз и не разчитам.
Отсега ми предложиха секцио, казват по-безопасно е за бебето, въпроса е с каква упойка заради кръворазреждащите. Ако съм в България обаче ще съм трудно подвижна около секциото, мъжо не говори никакъв български, няма кой  да помага и кола нямаме.
Приключваме ремонта на втората ни спалня и май даже няма кой знае какво да купувам. Още ми е нереално, че съм бременна.Grinning
Не можах да разбера защо ще си трудно подвижна около секциото, заради здравословен проблем ли? Разбрах, че имаш проблем с кръвосъсирването, но не ми е ясно, освен, че кръвта се съсирва трудно. Извинявай за въпросите.

# 21
  • Мнения: 190
Много бързо действаме с темичките 😋Благодаря за новата 💐Първия път раждах в Майчин дом Варна, втори път няма да повторя. Миналата година също ми се наложи да лежа там, и до ден днешен съжалявам за това ми решение.Приемат пациента като ходеща касичка, дори и да няма проблем, ще го създадат. Сега ще бъда в Окръжна, с екип 🍀

# 22
  • Мнения: 180
Bolibon, няма проблем. Просто една седмица след предишното секцио трудно се движех даже до банята. Ако трябва да местя багаж, бебе и евентуално да мисля как ще пътувам с кола и самолет ще се затрудня много. Мъжо не може да вземе повече от 3 седмици отпуска.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 153
Аз също съм се насочила към Майчин дом Варна за раждането, тъй като засега съм доволна от лекаря, който ме следи там. А и за него има доста добри отзиви Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 5 617
Леле колко сте изписали и в двете теми. Човек да не отиде на работа значи 🤣.
Аз вероятно пак ще се насоча към Шейново, без избор на екип, с епидурална упойка. Стига всичко да е наред и да е нормално. За секцио по същия начин ще процедирам, но не съм подготвена психически за операция и се надявам да имам възможност за естествено. Уж второто излизало по-бързо 🤣

# 25
  • Мнения: 3 944
При кой доктор си раждала там? Нормално или секцио? С избор или без на екип?
И аз не ги отхвърлям, като вариант, защото бях супер доволна. Но предния път бебето беше на антибиотик и стоях 7 дни. Влизаха при мен, носеха ми храна и тн, а сега с този ковид и тази изолация навсякъде не знам как ще.
Аз ще раждам в окръжна в София, както и предните два пъти. Изключително доволна съм от АГ там, не ми се рискува да сменям в последния момент.
Може ли да оправите пола на бебето - записали сте ме с момче и розова панделка, а съм с момиче Simple Smile

Ра дала съм два пъти, при доктор Дачева, като втория път и се следих при нея, сега мисля пак. И двата пъти с избор на екип, нормално раждане, за по 2-3 часа от приемането.
Не знам за АБ, доколкото съм запозната, не им е практика да държат бебето на АБ заради пътека, както е в Тина Киркова, например.

# 26
  • Мнения: 3 321
Много бързо действаме с темичките 😋Благодаря за новата 💐Първия път раждах в Майчин дом Варна, втори път няма да повторя. Миналата година също ми се наложи да лежа там, и до ден днешен съжалявам за това ми решение.Приемат пациента като ходеща касичка, дори и да няма проблем, ще го създадат. Сега ще бъда в Окръжна, с екип 🍀
Аз раждах предните два пъти в Окръжна, без екип, секцио. Сега пак ще раждам там, но може би ще избера екип, ще видим, има време. Страшно доволна съм и от отношението и от всичко. Да, трябва да си нося неща, но това е малко неудобство пред това да съм спокойна. Като втория път казах на моята докторка, че ще раждам без екип, ме погледна странно и попита къде, казах и в Окръжна и тя каза, добре, там може там няма значение кой ще те поеме, в АГ не препоръчвам без екип. Не знам защо и е такова мнението, но знам, че като раждах първия път в деня когато ме изписваха се запознах с една майка, която току що беше родила. През ноща я бяха докарали с контракции и от екипа се смееха, че са я закарали в АГ и тя е заплашила, че ако не я закарат в Окръжна ще роди или в линейката или ще иде пеша до Окръжна, но в АГ няма да влезе. Каза, че първия път е раждала в АГ и повече там няма да направи грешката да се върне.
Bolibon, няма проблем. Просто една седмица след предишното секцио трудно се движех даже до банята. Ако трябва да местя багаж, бебе и евентуално да мисля как ще пътувам с кола и самолет ще се затрудня много. Мъжо не може да вземе повече от 3 седмици отпуска.
С две секцио съм и се възстанових относително бързо. И двата пъти като ме изписаха вече нямах болки и проблеми с предвижването. От второто секцио се възстанових по-бързо отколкото от първото. Мойте са при един и същ доктор. Сестра ми също е с 2 секцио и от първото се възстанови доста по бавно, доста време вървеше приведена и се чудеше как още на другия ден след секциото вървях права като свещ (цитирам) и не ми се опъва. Нейното първо секцио беше при друг лекар, а второто при моя. След второто се възстанови много бързо. Тогава тя каза, че явно има голямо значение доктора, който го прави. Не ми била повярвала, че съм се чувствала добре след като знаела как се е чувствала тя, след второто ми повярва. Аз съм с по нисък праг на болката от нея.

# 27
  • Мнения: 921
Да се включа и аз по обсъжданите теми, че сте изписали света 😃

В 15с.+2 дни, нищо не усещам, много ми се иска обаче.
В LC Waikiki днес видях, че има доста дрехи за бременни на промоция. Имах голямо желание да си купя нещо, но всичко ми беше голямо. Рано ми е още за бременни дрехи явно.

За раждането не знам още..сигурно във Вита, но има доста време не искам да го мисля от сега.

Един въпрос  записали ли сте си час за 2ра фетална морфология вече?

# 28
  • Мнения: 2 792
Да се включа и аз по обсъжданите теми, че сте изписали света 😃

В 15с.+2 дни, нищо не усещам, много ми се иска обаче.
В LC Waikiki днес видях, че има доста дрехи за бременни на промоция. Имах голямо желание да си купя нещо, но всичко ми беше голямо. Рано ми е още за бременни дрехи явно.

Един въпрос  записали ли сте си час за 2ра фетална морфология вече?
Аз си купих клин и дънки🤣🤣В смисъл леко са ми широки,ама ще ги нося колкото мога. Мерак кво да ти кажа,пак и бяха намалени наистина доста 🤣Като съм с тях всичко ми изглежда равно🤷♀ Сега и бельо мисля да си взема. Иначе аз съм на фетална на 23 март(20седм и няколко дни)☺

Последна редакция: пн, 21 фев 2022, 21:41 от Милото

# 29
  • Мнения: 180
Quote:
С две секцио съм и се възстанових относително бързо. И двата пъти като ме изписаха вече нямах болки и проблеми с предвижването. От второто секцио се възстанових по-бързо отколкото от първото. Мойте са при един и същ доктор. Сестра ми също е с 2 секцио и от първото се възстанови доста по бавно, доста време вървеше приведена и се чудеше как още на другия ден след секциото вървях права като свещ (цитирам) и не ми се опъва. Нейното първо секцио беше при друг лекар, а второто при моя. След второто се възстанови много бързо. Тогава тя каза, че явно има голямо значение доктора, който го прави. Не ми била повярвала, че съм се чувствала добре след като знаела как се е чувствала тя, след второто ми повярва. Аз съм с по нисък праг на болката от нея.
[/quote]
Мога ли да попитам при кой доктор?

Общи условия

Активация на акаунт