Юлче малко, я вече покажи момче или момиче си ти! - Термин Юли 2022 - тема 4

  • 28 952
  • 785
  •   1
Отговори
# 15
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 343
Секс, ко беше туй? Аз последно правих преди положителния тест 😅 Иначе стяганията са нормални, също може да е само половината корем на топка, важното е да не боли и да отминава бързо.

За момичетата на терапии наистина е най-важно да се следи бебето как наддава, но все пак косгулацията се следи от време навреме да се оцени риска и от тромби.

Кафе до 2 чашки на ден не вреди, има сума проучвания по въпроса, аз също си продължавам с 1 сутрин след събуждане.

За офталмолога 8, най-късно началото на 9 месец се прави оценка. Преди това няма смисъл, хормоните и промените в кръвотока много влияят и това което е в 6 месец няма да е същото в 8-9ти.

# 16
  • Мнения: 1 397
С първата бременност също пиех по едно кафе на ден и момиченцето ми е всичко, но не и хиперактивна 😅 и аз съм с ниско кръвно, така че не е само заради работата, направо ми се вие свят сутрин.

В 20с 5д всеки ден усещам вече бебчо, особено като полегна по гръб се започва танци и чудо.

Секса е в забранената зона, ще видим какво ще каже доктора след другия преглед.

# 17
  • Мнения: 776
Благодаря за новата и прекрасна тема!
До сега съм хващала 2-3 втвърдявания на корема, но не можах да разбера дали нещо ги провокира. След секс няма кой знае каква твърдост и дискомфорт. Обаче съм ужасно подута отдолу Confounded
Преди няколко седмици сънувах кафенце със захар, чак го вкусвах в съня си и почнах да пия безкофеиново. Тъкмо вчера се ровех как махат кофеина и кой е най-безопасният начин, и какво кафе да пия. Бях се побъркала малко, защото масово се сее в нета мнение, че безкофеиновото е много вредно заради "химикалите", с които го обработват. Дефакто много малко производители ги ползват и повечето в официалните си сайтове имат информация кой метод са използвали.
А си пия безкофеиново, защото по принцип на гладно кафето ми докарва нервност и треперене, иначе бих си пила по една чашка сутрин.
Все още не мога да споделя ритниците с мъжа ми. Той не усеща нищо. Явно при мен е по-силно, защото все пак ги чувствам отвътре.

# 18
  • Мнения: 1 150
Здравейте и от нас! 💙😇
Аз вчера пак страдаха от неистовите болки долу в ляво....Хванах му цаката обаче! Разходки , докато не ми се допишка..тогава вече стана направо непоносимо. Стисках зъбки и полегнах,изправих хубаво краката... Както ми се случи миналия път при доки, и мина мигновено. Явно освен нещото по червата и малкия юнак лежи където не му е мястото.
Та общо взето, болките при мен минават,в легнало положение, с изправени крака плътно един до друг...и леко раздвижване,когато усетите , че ви отпуска.

Може инфото да е излишно,ама реших да споделя... 😇😁😁😁

Последна редакция: вт, 22 фев 2022, 10:15 от Shu34

# 19
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 343
Много правилно го описа, Шу, там явно някъде е прехода към дебелото черво. Поне веднъж седмично ми се случва да преям по-обилно и после е ад от това подуване и опъване точно там отляво. Аз правя и лек масаж на обиколката на корема по посока часовниковата стрелка, както на бебенцата се прави, за да им се раздвижат червата.

Бъбълз, аз тази сутрин за пръв път видях и леко да потрепва корема, опитах се да го заснема с телефона за мъжа ми, ама не се хваща ясно кое е повдигане от дишането, кое е ритник още. Да минат половин кило и ще станат по-отчетливи.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 715
Аз също като усетя опъване някъде в корема ми е ясно, че тегли някое черво. И лягам и се въртя наляво , надясно докато го размърдам и спира болката. Не знам дали си въобразявам, но всеки път помага. Аз не съм подута при секс, нямам никакви болки, добре си ми е, но постоянно ми е тревожно дали ще има контракция после и дали вреди на бебето и не мога да се насладя Cry И аз гледам да приключим бързо за 5 минути поне мъжа да е доволен. Тъпото при мен е, че ако не правим една седмица секс примерно, започвам да сънувам и пак се будя нощем със същата контракция. Та общо взето реших, че по-добре да правим…

# 21
  • Мнения: 1 150
Правете,докато е възможно. Аз не мисля,че е проблем. Чак в последните месеци  можете да предизвикате раждане. Даже знам от приятелки, които са раждали естествено, че като се забави малкия човек,лягате и почвате с гимнастиката, да го предизвикате малко. 😁😁😁

# 22
  • Мнения: 863
И аз благодаря за темичката, то си е цяло изкуство да правиш такива. Много полезна информация и чак анкета има, прекрасно Simple Smile
Аз не помня много неща от предишните бременности, имам нещо като бяло петно, но ясно и отчетливо помня как лекарят тогава ми каза "По едно кафе на ден няма проблем". Много обичам кафе, по-скоро заради аромата му и целия ритуал около него. Повечето пъти не го изпивам, може би 2-3 глътки само, затова си позволявам и следобедно. Ако ми се пие трети път или преди вечер, си правя топло мляко с малко мед и канела.
Наближава часът за ФМ след две седмици, от утре съм в 18г.с.. Решила съм да направя и фетална ехокардиография, тя заедно с втората ФМ ли се прави или е отделен преглед? Мисля за нея да отскоча до София към 22г.с., нали няма да е късно по някаква причина?

# 23
  • Мнения: 373
Шу, добър съвет, ама при нас беше възможно проникване чак миналата седмица в почивните дни 😆 иначе до преди това до половината главички и много ме болеше и приключвах с опита. Пък после колко нервна бях като не се получеше. Все  пак възбуждаш се, нагласяш се, че ще правите нещо и накрая нищо. И двамата бяхме доста нервни защото и преди да разберем, че съм бременна пак бях така подута и не можеше, а тъкмо преди бременността бяхме със 3 седмична забрана за секс, заради горенето с ток на моята раничка. Тъкмо щяхме да наваксаме липсата и пак греда, бебчо се получи от първи опит и ни спря половият живот 🤣 но сега една поза за 5 минути поне малко да намалим напрежението, че не се знае докога ще можем да правим и толкова.

Хормоните бушуват ли и при вас? Аз миналата седмица се разплаках от нищото. Харесах нещо за бебето (не помня какво), приятелят ми каза, че има още време, аз пък го приех като обида и отидох в другата стая да плача. Пък той идва да ме утешава и да ми обяснява, че не ми е казал нищо лошо, не е искал така да го приема и потресен, че съм обидена. Аз пък си държах на моето, че съм обидена и не му пука за бебето и доста си поплаках, пък той ме гушка и утешава 🤣🤣 После много се смях.

Аз съм малко суеверна, но не много. Внимавам само ако се стресна да не се хвана никъде, защото сестра ми като беше бременна с баткото беше паднала и се хвана за коляното и корема и сега племенника ми има същия белег на корема си, който майка му има на коляното. Приятелят ми и семейството му обаче са доста суеверни и не искат да купуваме нищо предварително за бебето. Каквото харесам, като отида да раждам ще отиде да го купи с помощ от сестра си или майка си и ще ми го донесе. Колички, кошари и големите неща каза да си ги избирам и да му ги пращам да знае какво да купува, за да може да е подготвил всичко за изписването. Майка ми и тя беше суеверна и затова смятам да ги послушам.

Рафаела, моята ФМ е на 14.03, а тогава се падам 22г.с така ми изчислиха от центъра където ще ходя, предполагам че няма да е късно.

# 24
  • Мнения: 144
Мамчета, изписаха ми витамини. От 5 дни пия Магнерот и Сюпле маман. Забравих да питам АГ дали да продължавам с фолиевата киселина, тъй като ми останаха 5 хапчета. Та сега не знам дали да взимам втора опаковка или да си карам само на новите витамини, в които също има. Вие приемате ли фолиева отделно?

# 25
  • Мнения: 373
И аз приемам фолиева киселина (метилирана). Останаха ми 4 хапчета и в петък ще звъня на АГ да я питам, защото на мен все още не са ми изписани общи витамини.

# 26
  • Мнения: 31
Мамчета, изписаха ми витамини. От 5 дни пия Магнерот и Сюпле маман. Забравих да питам АГ дали да продължавам с фолиевата киселина, тъй като ми останаха 5 хапчета. Та сега не знам дали да взимам втора опаковка или да си карам само на новите витамини, в които също има. Вие приемате ли фолиева отделно?
Аз също пия Сюпле маман.Докторът ми каза да започна да ги приемам след като ми свърши фолиевата киселина.

# 27
  • Мнения: 353
Аз за покупките да кажа - бих ви посъветвала кошарата ако искате да е от онези дървените поне месец по-рано да се вземе и сглоби,защото мирише на дърво и трябва време да се измирише. Аз този път ще взема от малките легълца,които се допират до спалнята,че нямам място за голямо. Пък като порасне за него ще мислим вариант за двойно легло да спи с каката в другата стая.

# 28
  • Мнения: 401
Привет и от мен, благодаря и аз за новата темичка.
Аз си пия витамин, в които има и фолиева киселина. Имам дори спомен от предната ми бременност и раждане в Германия, че пиех фолеива киселина и след раждането и по време на кърменето. Там така препоръчваха.
Аз имам въпрос за прекаралите ковид и които са си пускали след това кръвни изслдвания и по-скоро ди-димер. Знам, че е завишен по принцип по време на бременност, но моя е дооооста над нормата. Днес ще ходя на ЖК и ще попитам, но някой друг да е бил така?

# 29
  • Мнения: 144
Аз също съм се спряла на кошарка Next to me. Ние също сме с ограничено място в спалнята и това ще е най - добрия вариант като за начало.
Аз за покупките да кажа - бих ви посъветвала кошарата ако искате да е от онези дървените поне месец по-рано да се вземе и сглоби,защото мирише на дърво и трябва време да се измирише. Аз този път ще взема от малките легълца,които се допират до спалнята,че нямам място за голямо. Пък като порасне за него ще мислим вариант за двойно легло да спи с каката в другата стая.

Общи условия

Активация на акаунт