Юлче малко, я вече покажи момче или момиче си ти! - Термин Юли 2022 - тема 4

  • 30 286
  • 785
  •   1
Отговори
# 75
  • варна
  • Мнения: 31
Добре дошла! Аз се записах за фетална морфология при д-р Красимира Желязкова на 10.03 съм при нея,  много ми я похвалиха. Записах часа на 17.02 ( явно 3-4 седмици напред вървят часовете) . Пожелавам ти успех и безпроблемно бременеене.
 
Здравейте, аз съм на 41г, ин витро, бременна с близнаци. Терминът ми е на 05 август, но започнах да ви чета, защото едва ли ще устискам до август, а и сте преди мен ... първа бременност ми е и е много чакана... По ин витро мога да напиша сигурно дисертация, но в бременността съм много боса... нищо не съм чела от суеверие и сега го давам ден за ден или от преглед на преглед... и гледам някак си да наваксвам седмица, месец напред с информацията...
Утре живот и здраве ще съм 17+0 г.с и съм на преглед... дано всичко е наред, че до сега изкървявах два пъти  последният път имах изтичане на околоплодни води...при изписването ми правиха още един тест и казах, че уж е спряло изтичането и живот и здраве има способност сака да се затвори и водите да се възстановят...

Да ви питам някой, ако е правил фетална морфология  втора във Варна при кого е бил и колко по-рано трябва да се запише час?

# 76
  • Мнения: 873
И аз не бих ги пропуснала. Втората ще ми е в 20г.с., за третата не мисля още, но ще я има със сигурност.
filmme, това щеше да ми е единия въпрос към лекаря следващия път - ако се установи намален кръвоток дали може да му се повлияе медикаментозно или просто стискаме палци всичко да е наред.

# 77
  • Мнения: 227
Мамчета втора вечер се будя с изтръпнала долна устна,на устата хахаха,някоя да не се помисли друго,от какво може да е,досега не беше ми се случвало?

# 78
  • Мнения: 2 161
И аз не бих ги пропуснала. Втората ще ми е в 20г.с., за третата не мисля още, но ще я има със сигурност.
filmme, това щеше да ми е единия въпрос към лекаря следващия път - ако се установи намален кръвоток дали може да му се повлияе медикаментозно или просто стискаме палци всичко да е наред.

Изписаха ми съдоразширяващо лекарство и всичко влезе в норма. Само дето бях малко като пияна защото от него допълнително ми се смъкна кръвното.

Rosinkaaaaa, не ми се е случвало. Да не я хапеш насън?
На мен езика и устата ми изтръпват от един препарат използван в земеделието.

# 79
  • Мнения: 227
И аз не бих ги пропуснала. Втората ще ми е в 20г.с., за третата не мисля още, но ще я има със сигурност.
filmme, това щеше да ми е единия въпрос към лекаря следващия път - ако се установи намален кръвоток дали може да му се повлияе медикаментозно или просто стискаме палци всичко да е наред.

Изписаха ми съдоразширяващо лекарство и всичко влезе в норма. Само дето бях малко като пияна защото от него допълнително ми се смъкна кръвното.

Rosinkaaaaa, не ми се е случвало. Да не я хапеш насън?
На мен езика и устата ми изтръпват от един препарат използван в земеделието.

Уж не я хапя,като се събудя и завъртя и се оправя,мисля си да не е нещо от позата

# 80
  • Мнения: 1 409
Joy добре дошла и лека бременност ти пожелавам.

Дами, да ви попитам един казус - ММ ходил до личната да го прегледа и между другото се похвалил, че съм бременна. От дума на дума тя му предложила да ми даде направление за ФМ. Знам, че този преглед не се поема от здравната каза и според мен нещо не са се доразбрали. Чудя се обаче за какво е искала да ми даде направление - има ли в момента нещо, което ни се полага Grinning

# 81
  • Мнения: 873
И аз не бих ги пропуснала. Втората ще ми е в 20г.с., за третата не мисля още, но ще я има със сигурност.
filmme, това щеше да ми е единия въпрос към лекаря следващия път - ако се установи намален кръвоток дали може да му се повлияе медикаментозно или просто стискаме палци всичко да е наред.

Изписаха ми съдоразширяващо лекарство и всичко влезе в норма. Само дето бях малко като пияна защото от него допълнително ми се смъкна кръвното.


Благодаря ти, успокояващо е да знам, че все пак може да се направи нещо при евентуално усложнение от този тип.

deska90,  a тя не ти ли е дала вече направление за женска консултация още в 12г.с.? Не знам да ни се полага нещо подобно, да не е искала да каже за ЖК?

# 82
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 795
Рафаела, аспирин е терапията в тия случаи, споко. А за кръвотока се следи стриктно от 20гс натам.

Деска, ФМ са препоръчителни още, не са част от ЖК по ЗК. Може твоят ЛЛ да има добър колега АГ, където са ти направят ФМ с направление за АГ преглед, кой знае  - ЛЛ може да каже най-точно.

# 83
  • Мнения: 252
Здравейте, момичета!
Има ли някоя от Вас, която е със занижена долна граница на S протеин?
Предписана ли е терапия в такъв случай и каква?
Благодаря!

# 84
  • Мнения: 546
И аз имам час за втората ФМ за първи март, дано всичко е наред. Вече усещам момченцето ми всеки ден, в момента съм 18+3 г.с. Започнаха и контракции на моменти придружени с болка, май е време да започна магнезий. За съжаление доста често се претоварвам, по цял ден почти сме навън с детето (на 1 год.), но изобщо не ми се седи вкъщи, особено сега като имаше топли дни, с нетърпение чакам пролетта Heart
При мен на последната ЖК, се установи че около разреза ми от секциото миналата година, има по-рехава тъкан, нещо като вдлъбнатина (мисля, че е въпросното истмоцеле), засга няма събрана кръв там, но тъй като и плацентата беше доста ниско, стигаше до под разреза чак, явно и тя оказва допълнително напрежение, та това бяха притесненията на доктора, но ще го следим, надявам се да няма усложнения.
Има ли други раждали със секцио? Как протича сега при вас бременността? Blush

# 85
  • Мнения: 373
Да не казвам голяма дума, но не смятам да пропускам ФМ. Сега на 14.03 ще съм в 22г.с и тогава ми е часът. Зъписах го в 17г.с (така ме посъветваха като звънях още по- рано)

fillme, и аз съм с предна плацента и като лежа  все го дебна малкото човече да го видя, но се вижда слабо. Преди малко си държах корема и точно там така ритна, че и с ръка го усетих, може и да се е завъртяло, но доста се усети. Таткото и той го дебне и като кажа, че мърда бърза да сложи ръката и казва, че го усеща много леко и той като малката ми целува корема☺️. Като цяло от неделя преди сън, все още 18+6 г.с. голямо дебнене пада 😁

Относно направление от ЛЛ, моята като ми даде направлението за ЖК и ми каза, че вече главно имам работа с АГ, един вид нея да не я занимавам, така че не смятам, че имаме какво друго направление да взимаме от ЛЛ 😁

# 86
  • София
  • Мнения: 3 725
Vivka и аз съм 18+4 днес и на 1ви март ми е феталната. Миналия път на трета не съм ходила, мен така или иначе всеки път ме гледат на апарата за фетална и ми проверяват всичко, та АГ каза, че не вижда смисъл и че третата се прави при съмнение за проблеми по принцип. Иначе съм с второ секцио сега, но са минали три години и не сме си и помисляли да правим опити за бебе преди АГ да потвърди , че всичко е зарастнало и няма риск от нови усложнения. Към момента не усещам нищо при белега.

# 87
  • Мнения: 164
Аз съм със 2 секциа, освен болкта от миомата, която е точно на двата разреза други оплаквания нямам.

# 88
  • Мнения: 34
Здравейте, момичета! Вчера бях на втора ФМ (20+6 по ПМР) при д-р Павлова в Марковс. Лекарката е много внимателна и любезна, доволна съм. За съжаление констатира значително изоставане между двете ми момчета - 34 %, като нормално е до 20%. Едното бебе е 404 гр., а другото 264 гр. Като седмици разликата е две 21+6 и 19+6. От самото начало си вървят с разлика, като дори на първия преглед при АГ той видя само едното, тогава бях 6+6. Както вече бях споменавала малкото бебче има една пъпна артерия, което може да е причина за това изоставане, защото както каза д-р Павлова все едно тръбата, която го снабдява е много по-тясна...Също така сравнявайки двата профила докторката отчете разлика. Накратко каза, че голямото бебе е като за учебник, малкото юначе (цитирам): има начален frontal bossing, скъсена носна кост, единична пъпна артерия, къси кости в сравнение с другия плод. На този етап ми каза, че не може да сме сигурни дали има или няма нещо.... съмненията са за скелетни дисплазия. Каза, че при близнаци е по-сложно, защото постоянно се сравняват двете бебета...ако не било само малкото не се знае дали пак така бихме го гледали. На преглед при нея съм пак след 6 седмици - на 7ми април и тогава ще видим как се развиват нещата. Моля се всичко да е наред, но каквото Господ е отредил Simple Smile

# 89
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 795
Хоуп, стискам палци мъничето да навакса! Коментирахте ли варианти да компенсирате кръвотока по някакъв начин, тоест има ли вариант примерно като проблемните артерии с аспирин да се оправят нещата?

Общи условия

Активация на акаунт