Дългото чакане след трансфер-тема 97

  • 45 100
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 880
на мен също ми трансферира 2 ембриона, 1 морула и 1 ранен бластоцит, какви са шансовете двете да се хванат? 14 ден след трансфер хормона е 270

мисля че се е хванал само единия,  но се чудя кой дали морулата или бластоцита?

и двете са ICSI много се притеснявам от генетични проблеми
знам че след месец може би ще ме накрат да правя генетични или други изследвания ако всичко е наред

но много се притеснявам ICSI бебетата нормални ли са и бремеността протича ли нормално Pensive
ICSI бебетата нямат завишен процент генетични аномалии спрямо не-ICSI бебетата. Процедурата сама по себе си не увеличава генетичните аномалии. Попрочетете из интернет - тази информация е доста базова..
Относно това кое от двете може да се е имплантирало, ака само едното е успяла, то със сигурност е било по-здравото, независимо дали е бело морулата или бластоцистът.
.
На мен доктор, фетален морфолог ми каза че има статистика,че бебетата оплодени чрез ИКСИ имат по-голям процент генетични увреждания отколкото бебетата получени чрез инвитро. Същи съм го чела и в статии,доколко е истина незнам 🤷♀

# 61
  • Мнения: 1 124
Този доктор да не е Сигридов , че той такива обобщения обича да прави Bowtie

# 62
  • Мнения: 2 880
Този доктор да не е Сигридов , че той такива обобщения обича да прави Bowtie
Не не е Сигридов.Все пак и аз като повечето съм чела доста и всеки е свободен да вярва в това което иска😉

# 63
  • Мнения: 519
Здравейте, чета ви и си страдам, но е време да влетя в темата пак, защото ми дойде цикълът ( за новодошлите - първи опит - биохимична чхг срив от 51.8 на 12..) и почнахме подготовката за зет. Естрофем 3х1, този път ще има вливки ( нк клетките ) ще има и фракси ( PAI и ACE-то), в общи линии стистнахме си ръцете с док, въпреки че каза, че вливката е абсолютно плацебо, но защото знае, че пак ще го направя така или иначе се нави да съм легално 😃

Ще се трансферира петдневно АB бласточистче от стандартно ин витро и една пет дневна морула от ИКСИ. Дамата по-горе май също е с тази комбинация, може ли да попитам какви шансове ви дадоха за морулата? Съвсем не сме подготвени за близнаци и сме по-скоро против, страхувам се във всеки един аспект и за такава бременност, а и за справяне после. Съпругът ми също не е очарован. Иразих огромни притеснения към доктора, но той каза, че шансовете на морулата били 1%. Все още не му разбирам логиката тогава защо изобщо да я слагаме, но явно трябва да се сложи, защото така и така ще умре при размразяването? Имате ли някакъв реален опит с тези морули? ( У дома вече се говори, че ще ми слагат марула😄)

# 64
  • Мнения: 1 737
При мен и ранния бластоцит и морулата са ИКСИ, нямам представа какво им е качеството, не ми казаха и никъде в епикризата не го виждам написано, за съжаление. И затова супер много се притеснявам и вълнувам за това дали ICSI бебета са нормални.

При мен само едното май се е хванало, гледайки резултата от кръвния тест. Не знам кое.

Но Ако докторът ти е прав за шансовете на морулите, че е 1%... и аз не знам защо ги слагат.

Може би си права - може би нямат какво да ги правят, или трябва да ги унищожат, или да им дадат шанс.

При някои хора явно се хващат, при други не.

Но е доста често срещана комбинация и много често трансферират морула и бластоцит.

Според мен сложете и двете, не се знае кое ще се хване.
Дано стане най-доброто за вас.

# 65
  • Мнения: 32
Juyii, какво е при теб положението с нк клетките?
При мен след неуспешен първи опит и изследването им след това, излезаха леко завишени.


Здравейте, чета ви и си страдам, но е време да влетя в темата пак, защото ми дойде цикълът ( за новодошлите - първи опит - биохимична чхг срив от 51.8 на 12..) и почнахме подготовката за зет. Естрофем 3х1, този път ще има вливки ( нк клетките ) ще има и фракси ( PAI и ACE-то), в общи линии стистнахме си ръцете с док, въпреки че каза, че вливката е абсолютно плацебо, но защото знае, че пак ще го направя така или иначе се нави да съм легално 😃

Ще се трансферира петдневно АB бласточистче от стандартно ин витро и една пет дневна морула от ИКСИ. Дамата по-горе май също е с тази комбинация, може ли да попитам какви шансове ви дадоха за морулата? Съвсем не сме подготвени за близнаци и сме по-скоро против, страхувам се във всеки един аспект и за такава бременност, а и за справяне после. Съпругът ми също не е очарован. Иразих огромни притеснения към доктора, но той каза, че шансовете на морулата били 1%. Все още не му разбирам логиката тогава защо изобщо да я слагаме, но явно трябва да се сложи, защото така и така ще умре при размразяването? Имате ли някакъв реален опит с тези морули? ( У дома вече се говори, че ще ми слагат марула😄)

# 66
  • Мнения: 6 063
Здравейте, момичета.
Това според вас може ли да е начална извънматочна бременност?
9 ден - ЧХГ 28.81
11 ден - ЧХГ 37.10
Трансферът е на 6-дневен ембрион. Никак не изглежда добре работата.

# 67
  • Мнения: 587
Здравейте, момичета.
Това според вас може ли да е начална извънматочна бременност?
9 ден - ЧХГ 28.81
11 ден - ЧХГ 37.10
Трансферът е на 6-дневен ембрион. Никак не изглежда добре работата.
Да не е късна имплантация?

# 68
  • Мнения: 6 063
Едва ли. Правено е през 46 ч. и дори не е близо до удвояване. Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 757
Здравейте, момичета.
Това според вас може ли да е начална извънматочна бременност?
9 ден - ЧХГ 28.81
11 ден - ЧХГ 37.10
Трансферът е на 6-дневен ембрион. Никак не изглежда добре работата.
На мен ми прилича на биохимична. Съжалявам Боби!

# 70
  • Мнения: 519
Здравейте, момичета.
Това според вас може ли да е начална извънматочна бременност?
9 ден - ЧХГ 28.81
11 ден - ЧХГ 37.10
Трансферът е на 6-дневен ембрион. Никак не изглежда добре работата.

Иска ми се да ви кажа нещо хубаво, затова ще ви кажа не губете надежда! Имплантацията вече се е случила ( дори и да е късна такава), сега просто трябва да удвоява. Аз бях също с ниско чхг на 10 ден ( 51.8 ), на 9ия беше 48...На 13ия беше вече 12, но се виждаше, че изначалом нарастването не е ок. Биохимична бременност беше. Но не губете надежда, всякакви чудеса стават и изключения. Прегръдки!

@vkrysteva За НК клетките - тествах ги на две места - При доктор Русев ( бях все още бременна с биохимичната - може би точно ден след имплантацията) и втори път след падането на чхг то пуснах в Александровска. Там чакам резултат утре. При Русев излязоха леко завишени, но не много. Докторът ми е супер скептечен към вливките, за него биохимичната е хромозомна аномалия и няма нищо общо нито с мутациите, нито пък с нк клетките, но като ме видя колко съм разстроена му стана ясно, че пак ще отида на вливки така или иначе за зет-а и склони да ги правим при него. Но той мисли, че това е плацебо.

Последна редакция: нд, 27 фев 2022, 18:53 от Juyii

# 71
  • Мнения: 990
Здравейте, момичета.
Това според вас може ли да е начална извънматочна бременност?
9 ден - ЧХГ 28.81
11 ден - ЧХГ 37.10
Трансферът е на 6-дневен ембрион. Никак не изглежда добре работата.

За 11-ти ден и то на 6-дневен ембрион (т.е. ембрион, който е вече излюпващ се) ЧХГ е изключително ниско. При мен на 12-ти ден на 5-дневен ембрион ЧХГ беше 265. Не знам за извънматочната в коя г.с може да се види, но ви пожелавам да не е това.

# 72
  • Мнения: 22
Здравейте момичета днес ми е 7 ден след трансфер и направих един уринарен тест за мое съжаление е отрицателен. Много съм разстроена Cry мислите, че имам шанс или...?

# 73
  • Мнения: 587
Здравейте момичета днес ми е 7 ден след трансфер и направих един уринарен тест за мое съжаление е отрицателен. Много съм разстроена Cry мислите, че имам шанс или...?
Изчакайте си кръвния. Кой може да ви каже с достоверност при отрицателен тест дали имате шанс или не?... Било е дори при кръвен положителен, нещата да не се развият добре, било е и при пиклив отрицателен, нещата да се развият добре. Щадете си психиката в този процес и слушайте докторите. Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 74
  • Мнения: 5 137
Здравейте момичета днес ми е 7 ден след трансфер и направих един уринарен тест за мое съжаление е отрицателен. Много съм разстроена Cry мислите, че имам шанс или...?
Щом си толкова нетърпелива, аko са 5-дневни , мжеш да направиш кръвен и ще разбереш. Ако пък са 3-дневни, изчакай още 2 дни и тогава пусни.

Общи условия

Активация на акаунт