Дългото чакане след трансфер-тема 98

  • 55 612
  • 745
  •   1
Отговори
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
В навечерието на един от най- святите празници в годината пускам тази тема за всички вас борбени момичета.И вярвам, че всяка ще ни покаже  по един положителен тест и след това ще се похвали в темите за забременели след инвитро и децата на арт технологиите.Успех!


Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:

Какво се случва след трансфер на трети ден?

Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.

Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 6: Имплантацията продължава.

Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност


Какво се случва след трансфер на пети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.

Линк към старата тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1414436

# 1
  • Мнения: 122
Успех момичета 🙏❤️

# 2
  • Мнения: 2 496
Записвам се в новата темичка 😊🍀🥰 Благодаря ти, Ели! 💖
Надявам се лечението да е успешно и юни месец да съм отново в редицата на чакащите. Успех на всички момичета и нека има много тлъсти ЧХГ. Весело посрещане на празника, бъдете здрави! 🍀😊💛

# 3
  • Мнения: 1 327
Цоп Simple Smile хайде да ни е на късмет.Предстоят много светли празници и сякаш съм настроена за много положителни тестове .Даже всички с положителни тестове Simple Smile

# 4
  • Мнения: 293
Гмуркам се и аз с пожелание към всички за много положителни тестчета и емоции 🥰😍♥️😇

# 5
  • Мнения: 956
Охх, аз съм в дългото чакане преди, но след няколко месеца се надявам да съм тук Simple Smile

# 6
  • Мнения: 22
Хайде да завалят тлъсти ЧХГ-та! ❤️
Моето чакане ще започне на 21.04. с 5 дневна снежинка. 😊

# 7
  • Мнения: 57
Някой получавал ли е от фраксипарина твърди подутини, преди не ми се е случвало, с при последния трансфер стана много неприятно, твърди топчета, не може да се вкара лекарството, и въпреки че го биех сутрин, следобед и вечер получавах зачервявания и силен сърбеж точно при тези подутини.

# 8
  • Мнения: 293
Аз получавам веднага след като го бия подутина и леко посиняване ,а болката на мястото си остава ден ,два....

quote author=DadaKo link=topic=1436571.msg44642881#msg44642881 date=1650376830]
Някой получавал ли е от фраксипарина твърди подутини, преди не ми се е случвало, с при последния трансфер стана много неприятно, твърди топчета, не може да се вкара лекарството, и въпреки че го биех сутрин, следобед и вечер получавах зачервявания и силен сърбеж точно при тези подутини.
[/quote]

# 9
  • Мнения: 31
И аз да включа в новата тема. Вече седми ден съм в чакане, желая тлъсто ЧХГ на всички, както и кураж, спокойствие и търпение- при мен вече третото се изчерпва. И нали отворих кутията на Пандора с тестването в къщи, седми ден след трансфер все още една чертичка при мен Confused А пък снощи се събудих с доста силни крампи, направо бях сигурна че ми е дошло, за щастие не е, нямам и никакво зацапване, т.н. Имплатационно зацапване липсва при мен.

# 10
  • Мнения: 433
Късмет на всички чакащи! Записвам се в новата темичка и пожелавам на всеки да сбъдне своето чудо!
Аз в момента съм с възпаление на бъбреците и ми слагат венозно Амикацин. Мисля м.Май като ми дойде, да стартирам нов опит. Притеснява ме този антибиотик дали ще окаже някакво негативно влияние в/у качеството на яйцеклетките?!

# 11
  • Мнения: 20
Записвам се и аз в новата тема. 😊 Да има само положителни тестове в нея и нека всички да сбъднем мечтата си за дете! ❤️ Аз съм 5 ден след трансфер на бластоцист, смятам да се тествам на 26.04. Успех на всички чакащи момичета! 🍀

# 12
  • Мнения: 2 789
Късмет на всички чакащи! Записвам се в новата темичка и пожелавам на всеки да сбъдне своето чудо!
Аз в момента съм с възпаление на бъбреците и ми слагат венозно Амикацин. Мисля м.Май като ми дойде, да стартирам нов опит. Притеснява ме този антибиотик дали ще окаже някакво негативно влияние в/у качеството на яйцеклетките?!
Ако е стимулация според мен изчакай,ако ще е трансфер мисля че няма проблем😊

# 13
  • Мнения: 437
А аз при вас началото на май се надявам да имаме трансфер.Късмет на всички и светли празници

# 14
  • Мнения: 109
Успех на всички!
Според вас колко дни след трансфер в Турция трябва да тръгнем с кола обратно към България?
Лекарите от Мемориал съветват 1 ден почивка между трансфера и прибирането към дома, но на мен ми се струва много прибързано.

Общи условия

Активация на акаунт