(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 47)

  • 31 344
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 983
Отново е студено . А тази гъбка Керино ушенце се напъва да се показва. Ядлива, ама какво да й яде човек. По идва на китка да я сложи.

# 31
  • Мнения: 5 241
Цвете, дали няма да се свари в оранжерията през лятото?

# 32
  • Мнения: 1 184
Този лук май е известния шалот, казват му влашец, сръбски лук, влашки лук...Наистина е много вкусен зелен в салати.
Заинтригувахте ме с този лук.
От къде мога да си намеря семена?
Всъщност разбрах, че прави малки глави, които засаждате и те отново правят глави, а не изкарват семена. Поправете ме ако греша.
 Тук е студено, вали сняг от сутринта, но не достатъчно студено за да натрупа.

# 33
  • София
  • Мнения: 12 202
[Почва вече и да натрупва сняг. Заради времето днес не ходихме, вчера бяхме набързо. Извадих малко ягоди, но не оправих целите 4 реда, които оставаха. Извадих малко оцелели моркови от миналата година и най-важното взех си 6 кофи пръст. Днес пикирах 20 корена ръгби, довечера ще видя и от други сортове, после пак на ръгбито ще се върна.

# 34
  • Русе
  • Мнения: 2 598
Цвете, дали няма да се свари в оранжерията през лятото?

Това мисля е единствената пречка пред плана ми..По принцип лятото слагаме от тази зелената мрежа, да пази от прекомерно опичане, но то би било в горните части , където проветрението няма да е толкова добро. Една година оставих една краставица да се качи до там, не загина. Май ще си ги сложа навън, пък ако имам възможност, догодина ще взема пак, този път за оранжерията.

Този влашки лук не е този дето го гледаме само за зелено, дето прави арпаджичета от горе на едно стъбълце?

Последна редакция: нд, 27 фев 2022, 17:52 от cvete7575

# 35
  • Мнения: 1 184
Аз вече нямам кухня, а имам разсадник.

# 36
  • Мнения: 10 195
И на мен най-накрая ми се попоказаха лютите чушки
И доматите растат уж
Много са далече от пикиране, ама поне са се показали Simple Smile И патладжан мисля има поникнал, ама някои саксии забравих да надпиша и сега докато не се пооформят има да хвърлям боб кое какво е...

# 37
  • Мнения: 738
Част от разсада ми с домати полегна. Каква може да е причината?

# 38
  • Мнения: 447
При липса на светлина стеблата се източват дълги и тънки. Аз бих попълнила с пръст, за да стабилизирам стъблото и потърсила по-подходящи условия.
Днес пощих ягодите си и си спомних за времето, когато децата имаха въшки. Засадихме ги миналата година на отдавна необработвано кътче, страхотна напаст е тревата, в самите коренчета излиза, стрък по стрък измъквам. Нямам търпение да ги мулчирам.
Търсих стиропорни табли за разсад неуспешно, много щях да се радвам, ако бях намерила.
За щастие са останали лаленца в градината, че миналата година подземно животно тършуваше. Мъжът ми го хвана в капан.

# 39
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 536
Единственото, което сме свършили е да си прегледаме миналогодишните пакетчета семенца, намерих си бодлива краставица и тиква от тия дето ги изядохме, в оранжерията от една единствена саксийка се е подало нещо зелено колкото да се види че е там. Чакам времето да се оправи. Видях че ММ тихомълком е разкопал там където беше ментата миналата година, разчистил за да имам място за подправки Rolling Eyes Ми те са си там, бре Scream Подарих си още една лимонова мащерка, че много я пасем, така лехата се очертава да е за смеска чай Grin


пикирах 20 корена ръгби, довечера ще видя и от други сортове
Скрит текст:
Това някаква специална технология ли е с двете чашки, нещо вода отдолу ли е, или са просто резервни?

# 40
  • Мнения: 10 195
Това някаква специална технология ли е с двете чашки, нещо вода отдолу ли е, или са просто резервни?
Да не тече, вместо подложка, като се полива. И аз така слагам, че са ми кът тавичките Simple Smile

# 41
  • Русе
  • Мнения: 385
Ето ги и нашите доматки. Малко се поизтеглиха сякаш или просто сорта е такъв. Стъблата са здрави и хубави, не сме ги поливали откакто са пикирани (преди седмица) и няма и да ги поливаме докато не завяхнат. Времето е мрачно, няма дотатъчно слънце и ако са преполети ще се изтеглят фатално.
Изникнаха и почти всички патладжани и пипер. Някои семки се оказаха ялови, но малко. А и може би ще поникнат по-късно.





Много хубави снимки пращате, супер са ви разсадите.
Иначе с моите репички сигурно ви втръсна, но реших да сложа 5 зрънца в саксия вътре на топло и само за 2 дена пуснаха корен. Значи не семената са били проблем, а студената почва навън. Сега ще изчакам докато не се затопли трайно. В една голяма саксия сложих две редици семена и я прибрах вътре на топло и поне да гарантирам покълването им. После като се стопли ще ги извадя навън. Не съм правил репички в саксия ама сигурно ще станат.

# 42
  • Мнения: 337
Погледнах в Гугъл снимки на шалот,влашки лук..такъв е и моя,но главичките са по-големи и съвсем кръгли.Жълти са като обикновения лук.
И аз слагам разсада чашка във чашка.

# 43
  • Мнения: 3 927
Аз като писах, че е рано и че пролетта пак ще е гадна не сте ме чели😏☺
Николай, краставиците обичат не просто топло, а много топло...направо жега. За пример ще дам оранжерия със заложени през декември разсади - топлят ги до 23 С. От 2 3 седмици берат...
Вегетацията агроном ми каза да броя от повикването до последно бране. М.г. сорт ми беше с 55- 60 дни вегетация и точно за два месеца заминаха.

# 44
  • Мнения: 19 272
Откъде поръчвате семена? Миналата година правих голяма поръчка отнякъде, но нямам спомен вече.

Общи условия

Активация на акаунт