СЕДМИ КЛАС 2021-2022 Тема 7

  • 49 857
  • 793
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 540
Laughing
Rouzi, FreshBreeze, браво на страхотните ви момчета!

А, то при нас положението не е много розово. За оставане в сегашното училище (пратически единственото наистина желано), трябват top of the top резултати. По БЕЛ нещата вървят с мъка и трудно ще се получи. И квоти няма Laughing. Ще трябва да помислим как ще подреждаме надолу, но направо не го виждам да учи два езика като профили, ако да кажем влезе в някоя езикова гимназия. Също има списък с нежелани езици (практически почти всички)Smile И те вариантите свършиха:laughing:
Младежът си се интересува от някакви работи и така да се каже, не е много ученолюбив по различните училищни дисциплини, 4 предмета за профилно обучение ми се струват предизвикателство Laughing Само математиката засега я виждам сигурна, независимо в кое училище попадне, мисля навсякъде се предлага поне този профил. Евентуална физика - да кажем в английската към момента мисля няма, май няма желаещи ...
В СМГ например пък нямало профил БЕЛ (нямало желаещи). Същото и с ИТ. Laughing

Последна редакция: ср, 06 апр 2022, 22:27 от FreshBreeze

# 706
  • Мнения: 1 738
На ПИто на Регалия е 60+22 точки. Леко приземяване след първия ПИ:) На първи модул едната грешка е абсолютна глупост, но това е положението. Вторият модул е оплескал почти изцяло задачата от работа.
На ПИ по математика в училище е изкарал обаче 95 точки.
Въобще - шарена работа. Ще стискаме палци да има ден на НВОтата и това е.
Бяхме няколко дни на планина и се върнахме болни. Та сега бършем сополи и правим планове кога ще почне да учи и докато ги направим ваканцията ще свърши.

# 707
  • София
  • Мнения: 606
Skiorche, в НПМГ няма квоти. Бори се наравно с девойките🙂 Две близки деца учат в 8 клас в НПМГ тази година, в паралелки с биология. В едната са 21 момичета, а в другата 19 или 20. Моят, като разбра тази работа, веднага отписа биологията 😂 Паралелката с физика пък е обратното. Там са предимно момчета.

# 708
  • Мнения: 540
Получих мейл от Регалия, че статистиката е готова. Младежът някак е успял да изкара 65 т. на първи модул, така че по статистика, с 96 т., пред него има 1.27% общо, а само при момчетата - 1.77%.

# 709
  • София
  • Мнения: 2 404
Получих мейл от Регалия, че статистиката е готова. Младежът някак е успял да изкара 65 т. на първи модул, така че по статистика, с 96 т., пред него има 1.27% общо, а само при момчетата - 1.77%.
Браво, поздравления още веднъж! А младежът е от математическо училище, така ли?

# 710
  • Мнения: 1 738
Получих мейл от Регалия, че статистиката е готова. Младежът някак е успял да изкара 65 т. на първи модул, така че по статистика, с 96 т., пред него има 1.27% общо, а само при момчетата - 1.77%.

Браво на детето.

# 711
  • Мнения: 8 991
Здравейте! Въпросът ми не е по темата, но понеже сме събрани все с деца на една възраст, ще ви питам:
През последната година за втори път се случи на седмокласничката ми да й причернее. Не изгуби съзнание, но се отпусна в ръцете ми, пребледня, така да се каже - почти припадна.
Първият път беше през лятото, сутринта след събуждане, без да е закусвала, влезе в банята да се къпе.
Правихме пълни изследвания, плюс ЕЕГ. Всичко беше наред. Нямам представа в крайна сметка кръвната захар ли й е паднала, кървното ли. Цикълът й дойде след десет дни.
Вторият път се случи наскоро. Беше след дълъг изморителен ден и дълго пътуване. Този път извикахме на място екип на спешна помощ. Но пак не разбрахме какво е било моментното състояние, защото дадохме 2 пакетчета захар  и да пие вода докато дойдат. Отчетоха кръвно 90-100 на 60. А кръвната захар беше 6,3. Със сигурност тези показатели са били по-ниски при прилошаването, защото двете пакетчета захар са ги повишили.
На следващия ден й дойде цикъла.

Детето не е на диета, храни се.

Доста ми е притеснено.
Нямаме в рода хора, за които да е характерно така да им причернява. /Знам, че някои хора са по-склонни да припадат/.

Следващата седмица ще я заведа отново за пълни изследвания.

Случвало ли се е при вашите тийнейджъри? При какви обстоятелства? Какво може да се направи, за да не се случва?

# 712
  • Мнения: 18 715
utro77, на пуберката не ѝ се е случвало, но аз бях така. Само че на мен ми прибеляваше (т.е. всичко ставаше светло-бяло), а не ми причерняваше. Кръвна захар не са ми мерили, кръвно - ниско. Като след падането, много бързо се вдига. Ужасно чувство е, знаеш, че ще се случи и си безсилен. Щом след свестяването е с 90-100/60, значи в момента на прилошаването е още по-ниско. Точно около седми клас ми започнаха тези истории, отшумяха за няколко години. Почти съм сигурна, че нищо притеснително няма да излезе, като я изследвате. Да има под ръка винаги айрян или кола. Припадала съм по време на обилен и болезнен цикъл, в ГТ ми е прилошавало, след един изпит в седми клас. Общо взето няма как да се предвиди и да се избегнат напълно.

# 713
  • София
  • Мнения: 2 404
Utro,много неприятно, и предполагам колко ти е притеснено. Не ни се е случвало такова нещо, но първото, което ми хрумва е да се направят по-детайлни изследвания на кръвната захар, както и пълен пакет “Желязо”. И не знам как е с пиенето на течности, но ако е малко, трябва да промени нещата. Успех и стискам палци повече да не се случва!

Последна редакция: чт, 07 апр 2022, 11:16 от Skiorche

# 714
  • Сф
  • Мнения: 10 780
И при нас не се е случвало и не съм чувала за такъв случай. Бих се допитала до лл. Това ,което ми хрумва- Кръвна захар, ама профил или както там се прави, не просто еднократно и нещо като следене на кръвното. Иначе на пълна кръвна се виждат дефицитите, ако има нещо. Май допълнително може да се изследва Б12, аз съм си го изследвала . Но все пак не съм лекар и действам по препоръка на такъв, когато е имал съмнение за нещо.
 Моята е с нисък хемоглобин,но при нас е наследствено, не и създава проблем . Би трябвало лл ако е печена да ви насочи какво и как и да изкаже предположение, за да се вземат мерки. Успех Утро!

# 715
  • Мнения: 86
Здравейте,нова съм и се извинявам ако повтарям темата( още не мога да се ориентирам в сайта Thinking  Simple Smile ) Бих искала да попитам как стоят нещата с кандидатстването( подаване на документи,подреждане на училища-по какви критерии:по желанието на ученика или спрямо бала му?)                                                                                                                                                                            
 1. Къде се подава този документ,в който сме подредили училищата в които искаме да кандидатстваме?
 2. В заповедта на РУО София пише: "Подаване на документи за участие в приема на ученици
по Наредба № 10/01.09.2016->   05-07 юли 2022 г., вкл."
 Това означава,че в този период (5-7 юли) трябва да си подадем документите във всяко едно избрано от нас училище,така ли?
3.Другото което е: във всички училища като документи искат диплома оригинал и бележка с резултатите от НВО пак оригинал.Е как да се даде оригинал,като сме избрали 6 училища и на шесте трябва оригинал?Или тези документи се дават след като вече са те приели?
4.Да кажем,че сме подали документите и чакаме 1во класиране..на него не сме класирани никъде или пък са ни приели в това училище,което сме писали на последно място.При това положение решаваме да чакаме 2ро класиране.Как се процедира в този случай?Ако и тогава не ни приемат какво се прави за следващите класирания?
5.След 1во класиране бала,който е изискуем от съответното училище смъква ли се или се гледа пак минимален и максимален.
6.Има ли вероятност никъде да не ни приемат след нито едно от класиранията?И ако недай си боже стане какво правим?
Моля помагайте,защото съм тотално объркана. Disappointed   Благодаря предварително.Усмихнат ден на всички!

Последна редакция: чт, 07 апр 2022, 12:38 от Фран

# 716
  • Мнения: 8 275
На мен ми причерняваше в тийн годините. Случваше се при рязко изправяне от легнало или седнало положение. Бях се научила да ставам бавно и внимателно, ако съм прекарала повече време на бюрото примерно. Така като се замисля, май от много години не ми се е случвало нещо подобно.
Направете изследвания.
Моя приятелка се оплакваше от такива състояния при дешеря ѝ. Нищо не се откри притеснително при изследванията. Не знам дали го израстна после.

# 717
  • Мнения: 540

А младежът е от математическо училище, така ли?

Да, математическа гимназия. За съжаление, хич не случиха на учители техният набор, по-точно две от паралелките. От учителя по БЕЛ нееднократно се оплаках тук, а по математика е нов за гимназията учител, без учителски опит и общо взето му е трудно да се ориентира, освен това има известна несериозност. Част от децата от класа не разчитат въобще на него и потърсиха варианти за уроци. Истината е, че децата се оправят някак сами с математиката, мисля защото са подбрани с много тежък математически подбор на входа. За нас пробните изпити бяха първата проверка, дали сме взели правилно решение да не се подсигурява с някакъв втори вариант за подготовка. Но ситуацията е такава, че стоте точки по математика са просто задължителни, за да има някакъв шанс да си остане в училището, предвид по-скромните очаквания за представяне по БЕЛ.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 638
И на мен в тази възраст ми прилошаваше. Започвах да треперя изведнъж и сядах някъде да събера сили и да хапна нещо. А сестра ми направо припадаше. С ниско кръвно е тя. Ставаше и лошо в болници, на концерти и тн. Явно се случва при тинейджърите. То всичко в тялото им бушува.

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
utro, моята дъщеря има такива проблеми и знам, колко е притеснително. Щом сте направили необходимите изследвания и всичко е наред, значи трябва да обърнете внимание на качествената храна и много течности. Да няма дълъг период от време без да се храни. Може да е по малко, но да яде. А шишето с вода да е винаги под ръка. Може да опитате всяка сутрин по една смути напитка задължително. Да ѝ стане навик.
FreshBreeze, пожелавам ви 100-те точки да са за вас на матурата!

Общи условия

Активация на акаунт