Правилно ли е да го будя?

  • 1 348
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 242
Ако е една такава пауза (6-7) часа в денонощие добре, но ко са такива паузите м/у храненията ми се струват доста големи за толкова малко бебе, та то ще се храни 3-4 пъти в денонощие а трябва да има минимум 8 хранения, за добра стимулация на гърдите и за да си набави нужните на този етап калории.
Дъщеря ми третия месец започна да прави голяма нощна пауза, и аз разбира се се радвах че ще е сънливо и спокойно дете (макар че и аз не спях като теб, защото се тревожех дали е добре). На консултацията се оказа че за цял месец е наддала само 200гр (при предишните 2 месеца с по 1.200кг. ). Върнах моментално нощните хранения и зачестих дневните.
А може би си е до дете! Наблюдавай как се чувства, колко памперса мокри, колко бодърства, ще разбереш дали всичко е наред.

# 16
  • Мнения: 5 026
Знам, че бебе не трябва да се буди. То само ще сигнализира , когато е гладно.

# 17
  • София
  • Мнения: 277
ние също спим по много, но усетя ли я, че се размърдва към 1ч. (заспива към 9) я слагам на гърда...то аз тогава и без това не съм си легнала...следващото ядене ни е към 6 и после продължава да си спинка...този режим ми допада напълно, а и не ме притеснява лактацията...то бебо ще си се нагоди не се притеснявай!

# 18
  • Мнения: 1 178
вече каzах, че той спи по гръб, което само по себе си е притеснително, имам чувството че zабравя да се събуди.
в събота zаспа в 22ч. и нямаше никакви иzгледи да се събуди, zатова аz го вдигнах в 6,30. Таzи сутрин в 7ч. пак аz го събудих.
Преz деня почти не спи, т.е след сутрешното кърмене спи до към 10ч. събуждането е пак с моя намеса, обръщам го на страна и до 5 мин. е буден. След това спи само ако е в количката навън, а вкъщи не повече от 20 мин. но преz деня го оставям да спи настрана или до мен. След 18ч. се zапочва кърмене преz час, след което в 20,30 _21ч. правим около час иполовина кърмене и след като не може да си намери удобно място zа сън го слагам по коремче и така zапочва голямото спане.
Наддава добре, което е голямо успокоение (1600гр.zа месец, но с нощното събуждане)
Моето най_голямо притеснение беше какво ще се случи с лактацията при теzи големи пауzи.
благодаря zа отговорите

# 19
  • Мнения: 728
Големите паузи не влияят на лактацията. Аз например, един ден го храня с твърда храна от 9 до 9, а на следващия цял ден е на кърма. Дори цяла седмица го храня с твърда храна през деня, а през събота и неделя е на кърма. Разликата е, че през седмицата се храни през четири часа, а през почивните дни през три. Когато каката беше новородено аз стриктно спазвах режима от болницата, а именно вечер в 12 и после в 6 сутринта. Съответно детето си спеше блажено в 12, аз го будих и му давах да суче, тя като не е гладна съвсем малко сучеше и заспиваше. След, което в три часа се събуждаше от глад, аз не й давах до пет, пет и половина. През цялото това време я друсах в количката, за да могат останалите членове на семейството да спят. Една приятелка тогава ми  каза "спящо бебе не се буди", като спрях да я будя си регулира сама режима, ядеше към един и после се събуждаше в пет. Така спях докато не започнаха зъбките на четири месеца.   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 039
Meriiii,какви 8 пъти бе жена  #Crazy Crazy!Моя бебо се храни 5 пъти в денонощието с 8-10 часова пауза през нощта от около 15-20 дена и ела да видиш как не мога да му насмогна с дрехите  Joy!Ми то си е до дете!
Megstar,kакво му е притеснителното на спането по гръб???Това си е най-нормалната поза за спане за едно бебе!И като събуждаш детето,ти не само че не му помагаш,ами му разбиваш естествения режим  Peace
И ако едно бебе наддава с 1,6кг на месец  Shocked,това не е гордост,а повод за тревога-такова свръх наддаване предразполага към рахит(на нас за нашите 1,3кг ни се караха!).Щом бебето не иска да яде нощем,значи коремчето му се е настроило вече да издържа по-големи паузи,трябва да имаме по-голямо доверие на бебоците си,те най-добре знаят кога са гладни и кога не  Peace

# 21
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
И аз до скоро будих бебка, за да папка!
Вече - НЕ!
Щом спи, значи има по- голяма нужда от сън, отколкото от ядене!А като се събуди - я нахрани!

# 22
  • Мнения: 1 178
И ако едно бебе наддава с 1,6кг на месец  Shocked,това не е гордост,а повод за тревога-такова свръх наддаване предразполага към рахит(на нас за нашите 1,3кг ни се караха!).

Нашия педиатър не ни се кара  Rolling Eyes, а щом бебето се храни на поискване, как мога да го огранича, виж с бутилката е лесно, но на практика аz не мога да проследя по колко милилитра иzпива?

# 23
  • Мнения: 8 917
Никога не съм я будила, за да се храни. Все едно мен да ме събудят и да ме карат да се  храня Sick

# 24
  • Мнения: 7 605
А може би си е до дете!

Определено. Една приятелка роди 2 дена след мен, и двете кърмим. Аz на поискване, а тя по съвет на акуШерката само по 4, максимум 5 пъти на ден и то откакто бебето е на месец  Shocked  И zа моя огромна иzненада двете деца наддават еднакво (моята Щерка се храни по цяла ноЩ  ooooh! ). Така 4е вси4ко е строго индивидуално  Peace

# 25
  • Мнения: 4 242
Малко са майките които успяват да кърмят на режим (рядко) и да запазят кърмата си толкова дълго, колкото желаят. Това са "рядката порода" Mr. Green както ги наричаме между нас си, за жалост наистина са рядкост. За това и толкова години, когато са били следвани съветите на педиатрите за кърмене под режим и нощна почивка, толкова малко майки са успявали да кърмят дълго и на всички "кърмата им е спирала".

# 26
  • Мнения: 7 605
Малко са майките които успяват да кърмят на режим (рядко) и да запазят кърмата си толкова дълго, колкото желаят. Това са "рядката порода" Mr. Green както ги наричаме между нас си, за жалост наистина са рядкост. За това и толкова години, когато са били следвани съветите на педиатрите за кърмене под режим и нощна почивка, толкова малко майки са успявали да кърмят дълго и на всички "кърмата им е спирала".

И тя имало проблем напоследък, беz лактогоннен 4ай всеки ден не можела да си подържа лактацията, а ве4ерта давала АМ от скоро  Sad

# 27
  • Мнения: 1 267
това е най-големия абсурд, да будиш дете за да го нахраниш. Твоя беб си е изградил такъв режим и толкоз. А да си чувала, че съня храни? Не случайно има такава поговорка

# 28
  • Мнения: 532
Искам да кажа, че напълно подкрепям казаното от Мери. Тя е една от дългокърмещите и една от най-опитните майки в кърмаческия форум.

Нощното кърмене стимулира и е много важно за лактацията - тогава са високите нива на окситоцин и пролактин - бебе, което суче през нощта си заработва кърмата за деня. Наистина са рядка порода майките с изобилие на кърма и нечесто кърмене на малко бебе.

И тук е моят въпрос - ЗАЩО ТРЯБВА ДА СЕ БУДИ БЕБЕТО, ЗА ДА СЕ НАХРАНИ?

Просто го вземи внимателно, докато спи, потъркай зърно в устичката, с палец дръпни надолу брадичката - бебето засуква само и то доста ефективно. След като се нахрани, бебо изпуска гърдата или започва да суче вяло. Леко изправяте да се  оригне, бебето продължава да спи, след това връщате внимателно в креватчето - в любимата поза.

Доста майки кърмят нощем легнали с бебоците до тях, даже и не оригват - и майката спи и бебето спи и докато се наспиват се кърмят  Mr. Green

Друг е въпросът, ако бебе се раздразва от нощно кърмене, което би го събудило и след това отказва да заспи и нервничи, но според мен тук не става въпрос за такова бебе.

Хубаво е да има информация, а майката да напасне най-доброто за себе си и бебето. А и често се налага импровизиране за справяне с различни кърмачески проблеми/въпроси.

Виж дали можеш да го накърмиш без да се събуди и ако става - действай, ако не и бебе се разбужда и недоволства - оставяй да спи, а ако дългата нощна пауза не ти влияе и на лактацията - чудесно!

Надявам се всички ти помогнахме!

# 29
  • Мнения: 506
Заспало бебе не се буди!И аз в началото правх тази грешка,но само си мъчех бебето.
А то само си знае от какво има нужда.

Общи условия

Активация на акаунт