За и против т.нар. анонимно раждане?

  • 2 502
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
А според мен въпросът е твърде сложен, за да има еднозначен отговор ЗА или ПРОТИВ. Законът няма сърце. Ако погледнем обективно трябва да има право на избор. Детето да има правото да търси или да не търси биологичните си родители и родителите да имат правото да искат или да не искат детето да ги намери.. Така че не е елеметарно. Защо правата на биологичните съдадтели да не са също важни. Не изпадайте в ситуация да заклеймявате всчко нещо, което не можете да разберете! Аз не бих оставила детет си, но пък и мога ли да бъда сигурна, че животът ми е нямало да се стече така, че да ми се наложи. Не търся оправдания, просто разсъждавам реално! Wink

# 16
  • Мнения: 4 473
Подкрепям мнението на Ваче! Човек има право на избор - бил той от гледна точка на родител, или на дете.

# 17
  • Мнения: 4 414
против! човек трябва да поема отговорност - да роди дете, да го остави, да подпише документи, за да може да бъде осиновено...не може 9 месеца да си го носила под сърцето си и да го родиш анонимно! това ми се струва абсурдно! Naughty какво спасяваш?! то всичко си остава в теб. хората се сменят, можеш да се махнеш от града, от държавата, но нали ти ще знаеш какво си направила.
подкрепям Йосарян в това, което е написала.
Цитат
Потъпква се правото на детето, когато е в състояние само да взима решение да има право на избор- да потърси корените си, да потърси братята и сестрите си, недай боже се нуждае от донор, лишено е от правото да намери такъв сред родните си братя и сестри. Каквото и да си говорим не можем да избягаме от факта, че някой друг е родил детето- прост факт. Случаите на изоставяне по кофите няма да секнат, защото те са правени от простотия. Има и сега механизми това да стане без да се накърнявай нечий имидж. Но! Търговията с деца ще процъфти!

# 18
  • Мнения: 11 004
Против  Naughty
Нямам думи да коментирам.

# 19
  • Мнения: 1 238
А според мен въпросът е твърде сложен, за да има еднозначен отговор ЗА или ПРОТИВ. Законът няма сърце. Ако погледнем обективно трябва да има право на избор. Детето да има правото да търси или да не търси биологичните си родители и родителите да имат правото да искат или да не искат детето да ги намери.. Така че не е елеметарно. Защо правата на биологичните съдадтели да не са също важни. Не изпадайте в ситуация да заклеймявате всчко нещо, което не можете да разберете! Аз не бих оставила детет си, но пък и мога ли да бъда сигурна, че животът ми е нямало да се стече така, че да ми се наложи. Не търся оправдания, просто разсъждавам реално! Wink

 Peace

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Гласувах със ЗА, но мисля, че проблемът е доста по комплексен и не може еднозначно да се отговори.

# 21
  • Мнения: 2 197
Аз съм за. Защото мисля, че ако жената е преценила, че не може да се справи с майчинството -по финансови или други причини, тя има право да се откаже от детето си. И ако е решила, че не иска да има връзка с него, трябва да се съобразяваме с нейното желание. А за правото на детето да знае историята си - според мен трябва да знае евентуално дали има някакви генетични заболявания, които могат да бъдат проблем за него. За съжаление проблемите с нежеланата бременност не са разрешими от наша страна, защото факторите са прекалено многобройни. Там има и елемент на липса на елементарна култура на половия живот, има и донякъде неоправдани очаквания (преобладаващия процент според мен родени деца в т.нар. неравностойно положение се дължат именно на прекалено дългото изчакване, за да реши таткото), а предполагам, че и доста от тези родилки просто са прекалено малки. За мен детето, родено в анонимност има повече шансове да се справи с живота отколкото ако го отглежда незряла майка или майка с нисък доход, която пък и няма желание за това. Защото има хиляди деца, отглеждани от майки с мизерни доходи, които се справят с майчинството и възпитават прекрасни деца.

# 22
  • Мнения: 8 505
Всъщност това работи в полза на родителите и във вреда на детето.Против съм.Информацията за родителите може да се окаже много важна за детето им в даден момент.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Всъщност това работи в полза на родителите и във вреда на детето.Против съм.Информацията за родителите може да се окаже много важна за детето им в даден момент.

Тази информация може да се окаже и пагубна.... много е сложно... Confused

# 24
  • Мнения: 1 059
против

# 25
  • гр. София
  • Мнения: 69
против съм

# 26
  • Мнения: 843
   Аз съм по скоро ЗА.
   Наистина е сложен  въпросът и то МНОГО!
    Сума  ти "мами", държат бебчетата си в домове, без да разпишат съгласие за осиновяване  и БЕЗ да имат намеренията да ги гледат. Тоест и м режат шансовете.
       Едно анонимно раждане предполага и безпроблемно осиновяване. Винаги има " но" и "ако".
  Но поне е по лесно.
 В най- черният вариант става и така :
   И ако аз утре осиновя дете, естествено ще му кажа, когато трябва.  Но поне няма да се притеснявам, че " добрата" или "лошата" му майка може да ме изнудва цял живот и да стресира детето ми.
    Черно е, вярвайте ми.. свидетел съм на такова нещо при мои приятели.
    Е,  затова съм по- скоро ЗА.  Нямаме добра система за да е иначе.

# 27
  • Мнения: 967
на запад повечето хора са католици,котолицизма е против абортите, в някой страни забранен, както навремето при нас беше само по здравословни причини.
повечето майки изоставящи децата си са отчаяни, в депресии жени, които едва ли в този момент савменяеми. Кажете ми иначе причини, да раждаш в къщи в банята, в обществена тоалетна и т.н и да си изхвърлиш бебето в кофата.
има такива трагедии, като 16 годишна изнасилвана от 12 годишна от баща си, бременна.... Като отиде в болницата, по закон понеже трябва да се оведомят родителите, за непълнолетни... И тя просто не отива!
Преди 2 години намериха къща където в двора и в саксии бяха бетонирани 8 деца, само защото мъжът не искал деца!!!!!! Sick Sick Sick. Ами тази жена можеше да си ражда анонимно и тези деца да са живи и здрави.

Може да не си намери родителите или да няма генетична информация, ама е живо!!!!

Не осъждайте така лекомислено, изненадана съм, че толкова са гласували против. Щом законодателите са се замислили за този закон, значи проблема е значителен!

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
  Аз съм по скоро ЗА.
   Наистина е сложен  въпросът и то МНОГО!
    Сума  ти "мами", държат бебчетата си в домове, без да разпишат съгласие за осиновяване  и БЕЗ да имат намеренията да ги гледат. Тоест и м режат шансовете.
       Едно анонимно раждане предполага и безпроблемно осиновяване. Винаги има " но" и "ако".
  Но поне е по лесно.
 В най- черният вариант става и така :
   И ако аз утре осиновя дете, естествено ще му кажа, когато трябва.  Но поне няма да се притеснявам, че " добрата" или "лошата" му майка може да ме изнудва цял живот и да стресира детето ми.
    Черно е, вярвайте ми.. свидетел съм на такова нещо при мои приятели.
    Е,  затова съм по- скоро ЗА.  Нямаме добра система за да е иначе.
Мисля, че просто не разбираш за какво става въпрос. Не става въпрос за отказите и уреждането на положението на децата в домовете. Става въпрос, че майката като роди детето си да не остава никаква следа за нея, която да я свързва с детето. Това е Ок, ако някой иска да си купи бебе от болницата, а аз не мисля, че е редно да се насърчава този процес. Освен това в този "танц" са двама. Къде отиват интересите на детето, за които от момента на отказа на майката трябва да се грижи Държавата. И ако в един такъв момент на колебание да се вземе решение за операция например, е редно държавата в интерес на детето да действа и да вземе решение. Също поради неспособноста на детето в такъв момент следва държавата чрез закон да защити интереса на детето то да има избор след години да открие корените си или да знае за наследствени болести, да не говорим, че светът е толкова малък и всеки осиновен сигурно се страхува детето му да не се влюби в първия си братовчед, или пък самото осиновено дете се страхува да не се влюби в брат си?!? Мисля, че това са много по- уважителни причини да се защите интереса на детето, отколкото желанието на майката да отреже от живота си всичко отвъд пъпната връв.

# 29
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Радмила, законодателите са се размислили да въведат забрана за анонимно раждане, а не въвеждането му. И всъщност става въпрос за Франция и Люксембург- ние само можем да коментираме моралната страна.

Общи условия

Активация на акаунт