На море в Гърция 2022 - I

  • 68 280
  • 762
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 865
Nellili, ако може и да разкажете после тук, би било прекрасно!
Пожелавам хубаво моренце на всички! Антициклон и топла вода!

# 631
  • Мнения: 65
Здравейте, групичка. Търся мнения за плажа в Марония, харесала съм хотел Есмарос.Абсолютен лаик съм с темата за гръцкото море и ще се радвам да препоръчате и друго село в Северна Гърция.

# 632
  • Мнения: 11 232
Не е много хубав плажът на Марония. Ако искате в този район -  Фанари, Керамоти, има и други добри пясъчни плажове там (Скала Авдирон, Еразмиа), но са извън населените места.

# 633
  • Мнения: 766
В самото Посиди отцелихме най-лошия плаж на който сме били в Гърция - камънак, а самото море беше един голям хлъзгав камък. Бяхме отседнали тук: https://www.dolphin-beach-hotel.com/
Плажът към фара е хубав, но по спомени нямаше нищо организирано. Ние обикновено ходихме във Фурка или към Афитос и Калитея.
https://newstorysuites.gr Аз запазих този хотел с опция безплатно анулиране до юли, но мъжът ми се влюби в него и не чува за друг Simple Smile Не иска бунгала или апартаменти, предпочита хотел. Но датите са в началото на август и почти няма избор. Затова питам за Посиди, да съм подготвена Simple Smile

# 634
  • Мнения: 11 232
Извинявам се но трябваше да уточня, за периода 21-30май, не видях директни полети с гугъл флайтс , а разни с прекачвания и затова питах.
Допълвам се, че първият полет на България еър за тази година София-Ираклион е на 22 май, може да я урежда. На Райън до Ханя почват от 4юни.

# 635
  • Мнения: 6 480
Ако отидете в Посиди, съвсем близо ви е ей тази много яка пекарна 🥐🥯🥨

# 636
  • Мнения: 122
Здравейте,
Искам да питам има ли отделна тема за остров Амулиани, моля който е ходил тази или миналата година да сподели.интересува ме информация относно ферито,плажовете,барчета и ресторанти.супермаркети,аптека.
Плануваме почивката там тази година с 2 годишно дете.
Благодаря предварително

# 637
  • Мнения: 1
Здравейте, тази година решихме да почиваме в Гърция, но понеже ни е за пръв път не знаем къде:sweat:.
Моля да ми препоръчате хотел, курорт с близък пясъчен плаж за семейство с дете на 11 години. Ще пътуваме със самолет предполагам...
Много ви благодаря предварително и следварително!:innocent:

# 638
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Подредих нашето посещение на Корфу за средата на юли. За съжаление само седмица. 2020 бях планирала 10 дни, но заради паниката около Ковид, не отидохме Sad
Сега гледам пак къде да отидем, какво да правим и изпадам в паника, че седмица няма да ми стигне да отметна това, което ми хареса, дори и да не плажувам Laughing А уж за плаж и релакс основно отиваме.
Преоткрих туристическия маршрут Corfu trail, който свързва южната и северната част на острова и започва да се заражда идея, да отида за седмица, късна пролет или ранна есен, за да го отметна.
Мисля този път да вмъкна един кратък преход, който покрива този маршрут от мястото където сме отседнали до крепостта Angelokastro, за да видя как е Simple Smile Както и разходка до Порто Тимони плажа, комбинирана с вечеря в таверната със същото име на хълма.

Мъжът иска за ден да отскочим до Албания, той има хубави спомени от Албания и иска и ние да я видим, но не съм сигурна, че еднодневните разходки до там, отиват точно до типа места, които него са го били впечатлили.
А аз гледах еднодневните ексурзии до островчетата Паксо и Антипаксо. Но ми се иска, ако го направим, да намерим някое не много голямо корабче. Тези на които попадах са по 200+ души. Някой да има препоръки? Доста комерсиализирани са тези разходки с корабчета, само седмица сме там и се чудя, дали въобще да си губим времето с тях. Ще се радвам да споделите мнение и впечатления по въпроса.

Града Корфу, езерото Коризион и плажовете около него са вече в програмата, не подлежат на дискусия Simple Smile

# 639
  • Мнения: 208
Здравейте, има ли някъде в темата обобщена информация за Крит?

# 640
  • София
  • Мнения: 294
Подредих нашето посещение на Корфу за средата на юли. За съжаление само седмица. 2020 бях планирала 10 дни, но заради паниката около Ковид, не отидохме Sad
Сега гледам пак къде да отидем, какво да правим и изпадам в паника, че седмица няма да ми стигне да отметна това, което ми хареса, дори и да не плажувам Laughing А уж за плаж и релакс основно отиваме.
Преоткрих туристическия маршрут Corfu trail, който свързва южната и северната част на острова и започва да се заражда идея, да отида за седмица, късна пролет или ранна есен, за да го отметна.
Мисля този път да вмъкна един кратък преход, който покрива този маршрут от мястото където сме отседнали до крепостта Angelokastro, за да видя как е Simple Smile Както и разходка до Порто Тимони плажа, комбинирана с вечеря в таверната със същото име на хълма.
Скрит текст:
Мъжът иска за ден да отскочим до Албания, той има хубави спомени от Албания и иска и ние да я видим, но не съм сигурна, че еднодневните разходки до там, отиват точно до типа места, които него са го били впечатлили.
А аз гледах еднодневните ексурзии до островчетата Паксо и Антипаксо. Но ми се иска, ако го направим, да намерим някое не много голямо корабче. Тези на които попадах са по 200+ души. Някой да има препоръки? Доста комерсиализирани са тези разходки с корабчета, само седмица сме там и се чудя, дали въобще да си губим времето с тях. Ще се радвам да споделите мнение и впечатления по въпроса.

Града Корфу, езерото Коризион и плажовете около него са вече в програмата, не подлежат на дискусия Simple Smile

 След като ще отседнете до Ангелокастро Ви препоръчвам да вечеряте в това заведение : https://goo.gl/maps/LDSK9X9YFjX7x2yRA
Има страхотна гледка по залез , храната е вкусна и сервират невероятно розе което се прави в района. Тази снимка е от таверната:


В северната част на острова може да посетите Cape Drastis, , Loggas beach, Canal D'amour.
Имайте предвид, че водата около Палеокастрица, Порто Тимони, Агиос Георгиус е доста студена  за къпане (поне по моите стандарти)

# 641
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
nellyli, благодаря! Точно това заведение си харесах за вечеря, след като се качим до крепостта Simple Smile Мъжът не обича преходи и той ще е с кола и ще се върнем с него след таверната. Аз и сина ще се катерим, евентуално и дъщерята, ако се престраши да дойде с нас. Точно на Агиос Георгиус ще сме, затова и тези преходи до Ангелокастро и Порто Тимони ги планирах. Дано да видя и плажа, за да мога да кажа как е водата Simple Smile

# 642
  • Мнения: 12
Тази година за пръв път ни излъгаха да отидем в ол мастодонт в Турция. Ама пусто пътешественическо сърце не трае и докато четях за местната обстановка, открих, че от Фетие(където ще сме), може да се отскочи до Родос. Та въпросът ми е има ли смисъл изобщо да заглеждам тази дестинация като еднодневен трип без кола?
Ох, четейки последните страници ме налегна носталгия по Корфу.😁

# 643
  • Мнения: 11 232
открих, че от Фетие(където ще сме), може да се отскочи до Родос. Та въпросът ми е има ли смисъл изобщо да заглеждам тази дестинация като еднодневен трип без кола?
Има, изглежда че фериботните връзки между Гърция и Турция, които бяха изцяло прекратени две години заради ковида, вече започват да вървят за настоящото лято.

# 644
  • Мнения: 1 652
открих, че от Фетие(където ще сме), може да се отскочи до Родос. Та въпросът ми е има ли смисъл изобщо да заглеждам тази дестинация като еднодневен трип без кола?
Има, изглежда че фериботните връзки между Гърция и Турция, които бяха изцяло прекратени две години заради ковида, вече започват да вървят за настоящото лято.
55 евро гледах, че е цената за пешеходец двупосочно за деня от Фетие.
Чудим се още дали ще го правим това упражнение, на нас около Фетие си ни харесва (не на АИ).
Скрит текст:
Можете да си разнообразите времето с целодневна разходка с платноходка от Фетие за 10-15 долара. Но това е за друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт