Мъжете и бракът

  • 42 334
  • 1 609
  •   1
Отговори
# 75
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
За съжаление уредите с копчета изискват и ръка да пипне. Ето, сега трябва да сортирам дрехите, да ги сложа по торбички съгласно материята, на по-цветните слагам в торбичката и цветоулавяща кърпичка, да ги сложа в пералнята, след пране да пусна допълнителна центрофуга, после да ги простра, после сгъна и прибера. Иначе пералнята си има копчета, не споря. Същото и с готвенето - само на пържоли не става, а манджичките и чорбичките искат малко кълцане, бъркане, овкусяване, опитване, периодичо добавяне на продукти. Иначе готварската ми печка има копчета.
Не казвам, че е сложно или времеемко. Но идва момент, в който, освен ако не си супер тъп и супер перде, се светваш, че тези 'дребни' неща ги вършиш сам, а отсреща - философии за любов и грижа.

Jerami, да, парите ми са важни, защото моето дете ще яде, облича и има покрив над главицата с пари. Твоето може би ще е някакво еволюционно за планетата чудо и ще кара на фотосинтеза с такъв баща, което обяснява защо интелигентните ти приятелки не са се хванали с пич като теб, а са сами или с някой друг - изостанали са в развитието си.
Отново не си разбрала, не знам защо толкова е трудно разбирането какво съм искал да кажа, явно говорим на различни езици, и слагане на тези взаимовръзки, които може би говорят определени неща за теб  Wink  ,  това че парите не са ми приоритет откъде заключи, че означава, че ако намеря любовта жената или детето биха останали гладни, и щот малко и аз да позахапя като чета ама какваа трудност било да се натискат копчетата тц, тц, тц, аз десетилетия съм прал на ръка, ама някоя жена ще се възмущава, че трябвало да натиска някакви копчета и да сортира Satisfied или пък е трудно да се измият 4 чинии и затова задължително съдомиялна, не наистина много странни хора в този форум.
Изобщо не виждам как в една връзка може да се получи това съотношение 50:50?! Такъв идеален вариант няма, това да не е математика... Той да вкара 20 лева и тя 20. Той да свърши еди какво си и тя не знам какво си, ама същото количество и качество, че някой да не се мине евентуално.
И от всичко прочетено ми прави впечатление, че мъжете въобще не търсят партньор, търсят си съквартирант. Да си делят сметките, ипотеката, грижите към децата... Абе мъже, оставете малко тези жени да бъдат жени, да бъдат нежни, да проявят и малко слабост, малко да се полигавят, да пококетничат... На мен честно казано ми писна да бъда силната, отговорната, и на работа, и вкъщи, да вземам решенията, да мъкна камъни наравно с мъжа, че понякога и повече. Ами уморително е.
Да де ама ти не искаш да оставиш мъжете да бъдат мъже нали? Така наречената емпанципация върви и в двете посоки, всяко действие си има противодействие, или както казва лорелада в източния свят, мъжът се грижи за всичко, но жената няма думата за нищо. Преди 2-3 поколения и тук в бг е било почти така, но сега жената иска да има всички права, ама да не поема отговорности, еми няма как да стане, като иска така отива при мъж, който обича дизайнерски мебели и си живее с него приемайки ролята си на част от интериора (и там може и по някое време да се тунингова по настояване на мъжа си, щот била увиснала след бремеността, пак го повтарям защото още не мога да го проумея), или ако иска уважение и зачитане на мнението си, отива при такъв мъж и действа наравно с него поемайки заедно трудностите, пред които се изправя всеки.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 23 968
jerami - Ти женен ли си и имаш ли деца?

# 77
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 304
jerami, мисля, че имаш нещо тотално сбъркано в отношението си към жените като цяло.... И поради тази причина нямам никакво намерение нито да споря с теб, нито да се обяснявам...

Какво означава мъжът да е мъж?! Само неговото мнение да се чува и да третира жената като мебел? И да му се дължи уважение, щото той го е заслужил само поради причината, че е мъж...

# 78
  • Мнения: 15 315
Не че нещо, но май всички жени в темата - и омъжени с деца, и моми без деца - те разбираме по един и същи начин. Твоят акъл е проблемен.
Там, където мъжът се грижи за всичко, жената няма думата пред мъжа. Ама у дома, като излезе мъжът, какъв матриархат цари и бабата как командори другите, вкл.бъдещите мъже и настоящи сополиви момчета - българските старшинки трябва да ходят там на обучение.

# 79
  • Мнения: X
Аз видях тази тема случайно, но понеже безкрайно много обичам съпругата си ще изкажа едно скромно мнение на един обикновен мъж. Брака според мен не вменява задължения и никой на никого не е длъжен, както с брак така и без. Брака е нещо повече, истинско семейство, той е за смели и уверени хора. Какво семейство сте като нямате еднаква фамилия дори ми е много чудно. Ами никакво. На нашата врата пише семейство еди кое си, а на съседните врати... нищо - безлични са. А някакви не достатъчно щастливи лелки които обясняват, че без халка им е по-добре е защото никой не им е и предлагал, защото никоя жена която обича съпруга си няма да каже не Simple Smile Иначе аз се запознах с жена си март месец, май живееше при мен, предложих и края на зимата, а следващото лято сключихме брак. Не мога да си представя да е пред мен жената на живота ми и да не и предложа. Трябва да съм пълен неудачник или страхливец. За предбрачните договори съм на мнение, че са за загубеняци които нямат вяра в себе си, камо ли на човека до тях. Който мъж харесва и обича една жена до една година, максимум година и половина ще и предложи повярвайте ми. Никога не съм мислил да се женя по принцип, а и бях доста търсен ерген , но когато се запознах с жената която обожавам просто не се сдържах, знаех, че това е тя. За това изхождайки от моята гледна точка, мъж който не предлага е или неуверен страхливец или не обича, а да не кажа, че е възможно и да е скрит пендел. Брака не е кой знае какво, нито яде нито пие, нито пари харчи и не е никак задължителен, той просто показва увереноста и смелостта на един мъж. Той показва, че в тази двойка единия е мъж.

# 80
  • Мнения: X
Поне в 80% от случаите мъжете се женят за секс, безплатен слугинаж и наследник, а жените се омъжват за пари и имоти, в които виждат някаква сигурност в перспектива. Затова и след няколко години им става трудно да се понасят един друг. От друга страна доста от мъжете и жените осъзнават, че подобна сделка накрая ще им излезе през носа и изобщо не се занимават.
Ако горните взаимоотношения открито можеха да се скрепят с железен договор, а не да се регулират от законодателството, щеше да има повече бракове.

# 81
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 304
Отдавна вече не се питам защо повечето мъже във форума не са обвързани.... С тези разсъждения посмъртно не би могъл да спечелиш, нито да задържиш жена до себе си.

# 82
  • Мнения: 354
Хаха неизгодна сделка и за двамата стана брака вече. За това никой, който може да смята не ще да се жени.

Поне в 80% от случаите мъжете се женят за секс, безплатен слугинаж и наследник, а жените се омъжват за пари и имоти, в които виждат някаква сигурност в перспектива. Затова и след няколко години им става трудно да се понасят един друг. От друга страна доста от мъжете и жените осъзнават, че подобна сделка накрая ще им излезе през носа и изобщо не се занимават.
Ако горните взаимоотношения открито можеха да се скрепят с железен договор, а не да се регулират от законодателството, щеше да има повече бракове.

Последна редакция: сб, 26 фев 2022, 17:55 от Дмитри

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 14 958
Янтра, еманципация означава освобождаване от (задължителни) ограничения, изравняване, придобиване на пълнота на правата, на независимост, не значи напредничаво мислене или каквото там.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 23 968
Янтра, еманципация означава освобождаване от (задължителни) ограничения, изравняване, придобиване на пълнота на правата, на независимост, не значи напредничаво мислене или каквото там.
Освобождаване от задължителното домакинстване не е ли еманципация? В този смисъл са нееманципирани.

# 85
  • Мнения: 12 958
Поне в 80% от случаите мъжете се женят за секс, безплатен слугинаж и наследник, а жените се омъжват за пари и имоти, в които виждат някаква сигурност в перспектива. Затова и след няколко години им става трудно да се понасят един друг. От друга страна доста от мъжете и жените осъзнават, че подобна сделка накрая ще им излезе през носа и изобщо не се занимават.
Ако горните взаимоотношения открито можеха да се скрепят с железен договор, а не да се регулират от законодателството, щеше да има повече бракове.
Не разбрах какво да пише в този открит железен договор. Може ли да си обясниш идеята? Дали нещо от рода на:
"Изпълнителят се задължава да дава секс всеки вторник и петък (позите са изброени в Приложение 1), да слугува и да роди наследник. Възложителят се задължава да обезпечи Изпълнителя с пари и имоти. Който не изпълни задълженията си по настоящия железен договор, ще бъде бит с пръчка на площада от другата страна по договора."  Нещо такова?

# 86
  • Мнения: 15 315
И най-железният договор се регулира от законодателството. Само казвам за онези, които се съмняват в законодателните регулации.

# 87
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Отдавна вече не се питам защо повечето мъже във форума не са обвързани.... С тези разсъждения посмъртно не би могъл да спечелиш, нито да задържиш жена до себе си.
Ако с тези разсъждения посмъртно не може да се спечели, нито да се задържи жена до себе си как мъжа е успял да спечели и задържи жена, която е силната, отговорната, и на работа, и вкъщи, взема решенията, мъкне камъни наравно с мъжа, че понякога и повече? Flowers Rose
И какво означава да се оставят малко тези жени да бъдат жени, да бъдат нежни, да проявят и малко слабост, малко да се полигавят, да пококетничат и какво общо има това с поделянето на отговорностите?
Всъщност кои точно са правилните разсъждения?

# 88
  • INFJ
  • Мнения: 9 752
Янтра, еманципация означава освобождаване от (задължителни) ограничения, изравняване, придобиване на пълнота на правата, на независимост, не значи напредничаво мислене или каквото там.
Освобождаване от задължителното домакинстване не е ли еманципация? В този смисъл са нееманципирани.

А то има ли задължително домакинстване?
Щото ако някоя жена, го чувства задължително, и ако отвътре й е притеснено, че трябва да го прави, иначе ще има някакви последици... може би не е в правилната връзка?

# 89
  • Мнения: 354
Щерката на едни комшии е женена в Белгия. И според баща й имали брачен договор, в който пишело по колко пъти и кога трябвало да правят секс.

Последна редакция: сб, 26 фев 2022, 23:19 от Дмитри

Общи условия

Активация на акаунт