Мъжете и бракът

  • 42 296
  • 1 609
  •   1
Отговори
# 1 545
  • София
  • Мнения: 2 108
jerami, само си въобразяваш, че жените харесват дървени философи с голямо его. Опитваш се да замазваш сам пред себе си липсите и комплексите си, смятайки се за уникален и вярвайки си, че са предимства. В собствения ти свят може и да успяваш, но тук във форума едва ли някоя ще ти се върже.

# 1 546
  • Мнения: 3 788
Хубаво,всеки да прави деца Кигато е готов и с когото иска.
Жереми,какво стана,още ли уточнения искаш,за да отговориш как виждаш връзката ти с майка ти след като заимаш съвместен живот с жена?
Именно!
 Като срещнеш тая, единствената и решите да се жените и живеете заедно, като седнете да ги говорите "тия неща", ти какво ще ѝ кажеш? Ще приемеш нейното мнение ли, ще си отстояваш някакви твои виждания ли? Спомена, че човек който " е захвърлил родител на произвола на съдбата" за теб не е човек, ами ако дойде сляпата неделя и се влюбите с Лъвица, например (извинявай!), какво ще правиш с мама?

# 1 547
  • София
  • Мнения: 13 089
Ааа, моля, моля, мен не ме слагай в такава хипотеза, че ще трябва да си лея куршум, а дори не вярвам в такива неща Satisfied

# 1 548
  • Мнения: 3 788
Ааа, моля, моля, мен не ме слагай в такава хипотеза, че ще трябва да си лея куршум, а дори не вярвам в такива неща Satisfied
Не е важно да вярваш в леенето на куршум, в брака вярваш ли? Не задължително с Джереми, де.
 Извинявам се още веднъж!🌹

# 1 549
  • София
  • Мнения: 13 089
Няма проблем Kissing Heart

В брака дали вярвам... Вярвам, че бракът е както човек си го направи. Ако двама човека се обичат, зрели са и са готови да градят връзката си заедно, бракът им може да е много щастлив. Но не е необходим, за да са щастливи. Същото могат да постигнат и без него. От тях зависи.

# 1 550
  • София
  • Мнения: 62 595
Големи сте харпии, значи! Какво го нападнахте Джереми? Той отговори ясно - като се зажени ще живеят отделно. За момента явно и него, и майка му ги устройва това положение. А кой знае, може той да се премести при тъщата и да е зет като мед.
Както винаги, става въпрос за власт - снахата иска да надвие на свекървата. Което горе-долу потвърждава инфантилизирането на мъжете от страна на жените.

# 1 551
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Както винаги, става въпрос за власт - снахата иска да надвие на свекървата. Което горе-долу потвърждава инфантилизирането на мъжете от страна на жените.
Не, не е за това. Става дума, че аз, като жена, очаквам мъжът ми да е с мен. На първо място с мен. Ние ставаме семейство. Свекъри и тъстове са разширено семейство, не са най-близките.

# 1 552
  • София
  • Мнения: 62 595
Хората живеят във всякакви конфигурации. Но борбата за власт си остава. В нашата култура е така - мъжът хем е глава на семейство, хем на него се гледа като на момченце с две жени, които искат контрола  - едната го е родила, а другата му е родила деца.

# 1 553
  • Мнения: 6 889
Те такива дето не могат да поставят граници, само лукови глави могат да са.

# 1 554
  • Мнения: 3 578
Жената трябва да поставя граници, не мъжа. Ама се съгласяват да се намърдат при свекърите и после пускат теми в бгмамата как ги тероризирали. Ами какво очакваш като се натресеш при чужди хора?
Имах позната, която се натресе на един етаж със свекърите, голям зор й беше да имат апартамент пък, че ще е на един етаж не е проблем. После пропищя като свекито по чехли я проверяваше през 20 минути. Ама каквото сам си направиш.

# 1 555
  • Мнения: 6 889
Мъжа поставя границите на взаимоотношенията със своето семейство още преди изобщо да е срещнал жената. Както и жената ги поставя със своето семейство, още преди да е срещнала мъжа. Който си е мамино синче/щерка, си е такъв с и без жена/мъж до себе си.

# 1 556
  • Мнения: 3 578
Може, жената всичко може... има мъже, които лесно се манипулират.
Все пак спи с жена си, не с майка си. Иначе го пращаш при майка му.
Ще ми висят неканени през ден вкъщи и ще ми рови по шкафовете и гардеробите, как ли не.

# 1 557
  • Мнения: 4 581
Самата липса на необходимост да се отделиш от родителите си и да живееш самостоятелно е голяма червена лампа.
Джерами, като започнеш да излизаш с някоя от жените, които много те харесват, къде отивате да правите секс? Как примерно се случва някаква спонтанност? Имали сте план само за кино, но примерно тя да реши да остане при теб. И въпросите как продължават отношенията с майката са много резонни, дори и при отделно живеене. Има огромна разлика дали ще я навестявате семейно веднъж на 2-3 месеца или ще се предполага да сте там всеки уикенд. Да си хортувате по час вечер, Джереми да ходи да й свърши някаква мъжка работа 1-2 пъти седмично, тя да наминава да носи манджи.

Последна редакция: пт, 08 апр 2022, 14:30 от TafTaf

# 1 558
  • Наблизо
  • Мнения: 6 372
Всъщност не става дума за надмощие и кой е по-по най -свекървата или жената в случая на Жереми.Все пак става въпрос за 40 години живеене заедно,с някакви паузи от няколко месеца,в които разговори от рипа на “Като си дойде,ще го направя” и т.н.Той е мъжът в къщата и замества мъжът на майка си.В този ред на мисли една евентуална снаха трябва да е наясно ,че и майката е част от “харема” и дори да не живеят всички заедно,Жереми трябва да е на линия това да се оправи,онова да се направо,сигурно уикенди,вечери,почивки че мама да не е сама.Най-вероятно и финансово нещата са много на неговите плещи.
А наистина,как се прави секс като живееш с мама? Сигурно ходят в “нейния хол”.

# 1 559
  • Мнения: 12 940
...
Както винаги, става въпрос за власт - снахата иска да надвие на свекървата. Което горе-долу потвърждава инфантилизирането на мъжете от страна на жените.
Замислих се за това, дали става въпрос за власт. Ами да, за това става въпрос!

Примерно, събира се една жена с един мъж и искат да правят семейство. Много ясно, че мъжът ако каже "ти си моя, аз съм твой", не добавя "и на мама". Стават отделна единица. А ако мама е сама, тогава мъжът с чувство на отговорност иска да й помага и се получават едни едипови ситуации...

Та, самият мъж трябва да постави жена си на първо място, тя да е сигурна, че за него е важна тяхната отделна единица, без той да остави мама на произвола. Това е семейството, пиленцата излитат от гнездото и си правят свое гнездо, не се събират в мега-гнездо на два етажа.

Но на мама понякога й е важно да покаже кой командва парада (наистина не разбирам защо го правят, а съм майка и на син), злоупотребява с чувството му на отговорност и се създават невъзможни ситуации. И ето го пак Едип цар в пълния му блясък.

Общи условия

Активация на акаунт