Коя майка заслужава по-тежко наказание

  • 1 614
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Майката, чиито деца са починали, е виновна страшно и съм сигурна, че е достатъчно наказана. Но въпреки, че е допуснала страшна безотговорност - не е било умишлено.

А другата - съзнателно е пребивала децата си... все пак за да биеш системно мъничко дете до степен да му чупиш кости, после те да зарастват сами без лекарска намеса и пак да го пребиваш... това е много жестоко.

Та...от моя гледна точка втората е по-виновна, макар че за съжаление, първата е наказана по много страшен и непоправим начин... мир на праха на дечицата.

# 16
  • Мнения: 1 446
Айде, сбор на другарския съд.
Не сме ние, които да съдим. На земята има съд, на небето-друг съд. Мога да имам негативно мнение, но не и да степенувам. Надявам се тези жени да получат полагаемото им се, ако не тук, то някъде другаде.
Praynig Наядявам се , че има Господ на тази земя.

# 17
  • Мнения: 1 117
Не мога да съдя никого за действията му.
Такива жени трябва да нямат възможността да си имат дечица. Тези твари не мога да наричам - майки.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Момичета, не мислете, че това, което даваха по ТВ е изолиран случай. Снощи имаше поредната история за дете, което полумъртво е докарано в болницата, сега е закрепено и предстои да се върне в гето, по-страшно от Ада! Майката беше доволно раздрусана, нагла и цинична ромка...ееех, какво обидно има да им се казва цигани?!. newsm78.Та тази "майка" си събу гащите пред камерата на въпроса как ще си гледа детето ако й го върнат!  ShockedТа тази с 4-те деца просто е поредния пример от гетото...За какви майчински чувства и за каква отговорност става дума изобщо?! В гетото децата просто се произвеждат, живее се ден за ден, няма морални норми и боя е решение за всеки проблем......
Колкото до изгорелите деца - разбирам, че майката сама гледала децата, вечер работела и ги гледали баба и дядо.....Небрежност, битка за оцеляване...както и да го наречем - децата няма да се върнат.

# 19
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
И двете са ужасни! Cry

# 20
  • Мнения: 5 682
Труден въпрос, тъй като и при двете има вина: при едната е безотговорноста довела до смъртта на трите й деца; при другата умишлено малтретиране и накърняване на детската психика. И това не са откъслечни случаи за съжаление.
Така че как да се каже при коя е по-голяма вината  Thinking- и при двете.

# 21
не бих използвала "майка" за тези същества. Да си майка означава най-малкото да даваш най-доброто от себе си за детето си... Колкото до ноказанията мисля, че и двете заслужават еднакво тежки наказания, тъй като и в двата случая живота на децата е отнет

# 22
  • Мнения: 791
Няма такова наказание, което да е достатъчно, за това което са сторили! Close
Не мога да си представя какво още се случва с деца на такива майки,а ние нито сме разбрали, нито можем да помогнем някак!!!
Само мога да се надявам да са все повече и повече добрите и грижовни майки, правещи децата си щастливи  Praynig  Praynig  Praynig и се моля и аз да съм такава за моето момченце(а скоро и за бебо), макар да съзнавам,че съм строга, се старая да във всяка минута да го обграждам с нежност и любов.
Всяко дете е една невинна душичка и заслужава обич и нежност!!!

# 23
  • Мнения: 370
Благодаря Ви, мами, че споделяте мненията си!
Тъй като телевизиите ни запълваха времето (и емоциите!!!) с тези събития, и аз се размислих.
Най-страшното е, че има страшно много деца, за които това е животът. Дори не можем да си представим, как живеят поради беднотията.  А обществото гледа една стая и коментира, че била мизерна; слуша социалните работници, които са си свършили работата (по буквите на закона) ... и всичко си остава по старому.
Едва ли не лекарите са виновни, че не викат социалните при съмнение за лошо гледане. А децата често са оставени в болниците, поне за да са нахранени и на топло... А ако ги изпратят в дом - дали ще е по-добре? Много от родителите делят с децата си последния залък, но пък ги обичат с цялата си душа. 

# 24
  • Мнения: 1 006
не съм аз тази, която да отсъди..........
толкова се разстроих, плаках, прегръщах дъщеря си и се молех никога дане й се случи нещо подобно #Crazy

Може би, обаче трябва, да се дадат повече права на социалните и организациите за защита на детето, за да обикалят без предупреждение по адресите, където има регистирани деца и да бди зорко над обстановката и следата, в която растат малките душици Peace

# 25
Замислих се и си спомних преди около година пак имаше подобро нещо - за пожар, и пак имаше 3 деца загинали. Спомням си че имаше и снимка във вестника - майката като се прибрала и разбрала си глътнала езика от шок и оказваха първа помощ на нея.
Какво става с нас, защо така се нахвърляме да обвиняваме? Защо не изслушаме човека отсреща? Ми ако не беше заключила вратата а някое от децата беше излязло навън на пътя - там пък има коли.



Общи условия

Активация на акаунт