Блазе Ви че кърмите!!!!!!!!!!!!!!

  • 1 094
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 022
Силве, не се отчайвай, мила, слагай мъничката винаги и я опитвай, дори в моменти когато не е толкова гладна. В началото боли само, но после не! Още сте малки и има голям шанс да се научи. Не прави моята грешка! Мима сучеше перфектно от родилния дом, но аз исках да им давам по равно - изцеждах и за двамата, после на 2 месеца и той се научи и имаше 10 дни, в които беше чудесно - и двамата сучеха, но после тя реши, че няма да суче, взе да се разсейва и ситуацията се обърна наобратно - той суче, тя не ще, аз искам да им давам по равно. Сега и двамата не сучат, а аз съм цял ден с помпата. Отначало се цедях по 5-6 пъти на ден, после по 3-4, сега само сутрин и вечер изцеждам по 200-300, колкото за по едно ядене на всеки сутрин и вечер, но ми отнема по час и половина всяко цедене. И  ние така всички заспиват, а мен ме чака след полунощ цедене. Заспивала съм на помпата. А вече не знам дали е възможно да се научат да сучат. С риск да ме линчуват някои мами тук имало е случаи в момента да се цедя и успоредно да давам адаптирано мляко, защото са гладни. Искам да попитам до кога е оптималния срок като месеци, до който трябва да изцеждам за да съм по-спокойна, че съм направила всичко, което е по силите ми?

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 22:09 от Cygnus

# 16
  • Мнения: 2 829
Надявам се че вече си намерила помощ и вече се кърмите, че това цедене е голяма мъка! Аз лично не знам дали нямаше да се откажа от кърменето ако трябваше да цедя.
Cydnus, аз съм привърженик на изключителното кърмене, но най-важно за бебетата ти е да имат отпочинала, здрава, весела и обичаща ги майка! Ти сама ще прецениш до кога да цедиш, но мисля че си положила много усилия, издържала си много дълго и в никакъв случай не бива да се чувстваш виновна ако се откажеш!
Ако прецениш, може да потърсиш помощ от някоя от опитните майки, може и да има шанс да засучат отново, но в никакъв случай не мисли че си по-лоша майка, защото даваш АМ! Аз кърмя вече 3 месеца, без проблеми, цедила съм се 2-3 пити и искрено ти се възхищавам че си издържала толкова дълго да цедиш и при това се грижиш за близнаци!!!!  bouquet Hug

# 17
  • градът на правите улици
  • Мнения: 52
Аз мога да ти препоръчам да пиеш лецитин на Валмарк.Много помага за отпушването на каналите и предотвратява запушването. Аз бях със запушени канали и получих мастит. Лецитинът много ми помогна. Вначалото пий по 3-4 таблетки не може да ти навреди, само е полезен. Като се оправиш пий по едно профилактично. 
А за зърната ако много те болят се мажи с Гармастан много помага и след като свършиш да кърмиш постой 10-ина минутки съблечена така зърната загрубяват.
Не забравяй също че колкото повече се изцеждаш толкова повече производството на кърма се стимулира,  но не се оставяй да ти се втърдяват гърдите. Изцеждай се редовно, но не до капка.

Общи условия

Активация на акаунт