Пазаруване от Aliexpress.com 64

  • 36 095
  • 736
  •   1
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 1 703
аз си мисля че в един момент ще ги дават на бг, пощи
преди година така стана с малките пакети

Ауу ужас и аз погледнах дългия номер с н-ти цифри и се оказа, че едната е приета в София Център МБМ на 9.05, а другата на 12.05. Кога ще се дотътрят до Бургас и кога ще ги получа. Поне знам кой ще ми ги донесе 😄
и аз съм от Бургас, за един ден идват в офиса им в Бургас

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 21:17 от musicdoubl3

# 256
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 525
Здравейте, един бърз въпрос, свързан с БГ пощи (пиша в тази тема, защото тук сте по-запознати). Ще правя поръчка от Америка, като ще трябва да платя ДДС, след като пристигне пратката тук. Та, когато отида да получавам пратката си в клона на БГ пощи, тогава ли трябва да заплатя ДДС-то?

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 1 703
повечето сайтове вече са с предварително платено ДДС - Amazon US: IM4420001234

# 258
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 525
Известно ми е, но сайта, от който ще поръчвам не мога да платя предварително ДДС.

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 1 703
като дойде в пощата става

# 260
  • Варна
  • Мнения: 284
Вчера проверих в пощата. Казаха, че скоро няма да могат да освобождават пратки на митница. Ще се наложи да ползвате митническа агенция.

# 261
  • Мнения: 1 841
Здравейте, някой със скорошни наблюдения дали с ChinaPost Registered Airmail или с AliЕxpress Standard Shipping пристигат по-бързо пратките?

# 262
  • Пеликания
  • Мнения: 2 493
Аз гледам да минават с AliExpress Saver Shipping. Последните ми поръчки бях поръчала на 28.04 дойдоха на 16.05.
Баща ми чака поръчка с ChinaPost от 15.04. и още е някъде.

# 263
  • Мнения: 48 052
Днес ми дойде поръчка от 7 май
Другите от март ги няма още
Зависи какъв период ще се уцели и това си е

# 264
  • Мнения: X
AliЕxpress Standard Shipping пристигат по-бързо пратките?
С AliЕxpress Standard Shipping обединяват няколко поръчки дори и да са със сейвър или Caniao Economy Global. Пристигат за под 3 седмици.

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 1 703
С AliЕxpress Standard Shipping обединяват няколко поръчки
все още ли минават през МБМ обединените

# 266
  • Мнения: X
Всички. Обединените независимо че са тръгнали RT..HU примерно след групажа стават с дългите номера на Еуродис

# 267
  • Мнения: 41
Някой знае ли докога ще продължи това с mbm/expressone?
Не съм поръчвала нищо откакто пратките ми започнаха да пристигат с тях. Страх ме е, че ще си изпусна някоя пратка и ще я върнат след 10дни. Пращат ми мейли, но по принцип не звъняли, за да идеш да си вземеш пратката.

# 268
  • Мнения: 72
Някой знае ли докога ще продължи това с mbm/expressone?
Не съм поръчвала нищо откакто пратките ми започнаха да пристигат с тях. Страх ме е, че ще си изпусна някоя пратка и ще я върнат след 10дни. Пращат ми мейли, но по принцип не звъняли, за да идеш да си вземеш пратката.

А те не ги ли доставят до вкъщи?!
Последните пъти идваха до нас куриерите.
Сега гледам едната стои вече 5 дни в Sofia Hub, Inbound. Днес се беше променила за малко в Процес на разнос, но сега пак е със статус Sofia Hub. До офиса им ли трябва да отида и да си я взема лично?

# 269
  • Мнения: 41
Да, на мен ми казаха, че са само точка за достъп и не звънят на хората. Само пращали имейли, когато пратката е в офиса им, за да отидат да си вземат пратката от там.
Почвам да се чудя кое е истина вече и какви са тези фирми и офиси.


Някой знае ли докога ще продължи това с mbm/expressone?
Не съм поръчвала нищо откакто пратките ми започнаха да пристигат с тях. Страх ме е, че ще си изпусна някоя пратка и ще я върнат след 10дни. Пращат ми мейли, но по принцип не звъняли, за да идеш да си вземеш пратката.

А те не ги ли доставят до вкъщи?!
Последните пъти идваха до нас куриерите.
Сега гледам едната стои вече 5 дни в Sofia Hub, Inbound. Днес се беше променила за малко в Процес на разнос, но сега пак е със статус Sofia Hub. До офиса им ли трябва да отида и да си я взема лично?

Общи условия

Активация на акаунт