Фонетична, БДС или кредор?

  • 2 469
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 988
фонетична

# 16
  • Мнения: 2 070
До преди форума само на латиница и фонетична. В училище съм учила машинопис и ЗАРАДИ форума си опресних уменията и сега ми е супер кеф, че си гледам и натискам червените буквички и си ползвам кирилицата. Хора, аз преди като почнех да пиша на ръка и се оказа, че съм забравила българските букви. така, че - БДС - още една полза от форума... На фонетична само като няма БДС, но и се научих как да го активирам, ако сменям компа и вече съвсем забравих за фонетичната.
Кредор така и не се научих да ползвам, не ми се занимаваше...

А каква е целта на питанката?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 743
А каква е целта на питанката?
След един постинг в темата за "БисИрите" реших да пусна анкета и да видя кой начин на писане преобладава.
А ми е интересно.Все пак, особено на работа, не винаги има фонетична например.Аз лично бих си инсталирала ако ми се наложи, защото с БДС много ще се изложа  Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 113
На БДС.

# 19
  • Мнения: 2 550
На БДС. Никога не съм писала на пишеща машина  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 4 390
И двете!  bowuu  Даже имам 3-та категория машинопис.  hahaha
Мдаааа, някои сме ходили да овладяваме професии в УПК-тата.  Whistling Явно още тогава са ни готвили за безработна ЕнтелЕгенция.  newsm78

Хе-хе. Колежка. И аз съм овладявала професия в УПК, но имам първа категория. bowuu

# 21
  • Мнения: 4 473
На БДС. На фонетична/латиница също пиша, но темпото ми е в пъти по-бавно.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Фонетична, кредора само ако нямам кирилица

# 23
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Всичко ползвам, когато се налага. Работя с толкова много различни клавиатури, че е въпрос на триминутна настройка.
За български предпочитам БДС, имам чувството, че има повече възможности и е по-удобна за писане на български думи от фонетичната.
Кредор не съм ползвала.

# 24
  • Мнения: 6 461
На  БДС Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 244
Като малка чатках на една дърта пишеща машина за кеф и оттам свикнах на БДС.
Мога да пиша сравнително бързо на латиница (например на английски и немски), но ако се наложи на български (ако няма инсталиран БДС), ми се сбърква погледа от търсене на буквите.  Crazy
БДС е по-принцип по удобен - все пак е пригоден според комбинациите букви в българските думи.
Затова всеки език си има различна клавиетура (напр. при немския клавишите Y и Z са с разменени места) и т.н.

# 26
  • Мнения: 2 013
На БДС, с 10 пръста и то без да си ги гледам.
Оттук следва ли, че съм машинописка?   hahaha

и аз така
на нито един от двата си компютъра нямам български букви, но пиша на БДС без да гледам
това с фонетичната не го разбирам

# 27
  • Мнения: 3 423
Пиша на БДС сляп начин
ьяао тнвм
доста съм бърза даже.

П.С. Не съм машинописка, а просто бързописка.

# 28
  • Мнения: 2 759
Като малка чатках на една дърта пишеща машина за кеф и оттам свикнах на БДС.
      Peace, от 6-7 годишна до 16-17. После се влюбих френетично във фонетичната. Но мога и да ги менкам: за два часа ще си спомня БДС-а, ако тоооолкова го закъсам book.

# 29
  • Мнения: 7 186
На БДС.

Общи условия

Активация на акаунт