Дълъг ковид

  • 15 295
  • 148
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 26
Повишени тромбоцити след Ковид има ли някой?

# 61
  • Мнения: 669
Повишени тромбоцити след Ковид има ли някой?

    Аз имах, горната граница беше 0,35, моят резултат беше 0,37.

# 62
  • Мнения: 3
Четири месеца след ковид съм със ускорен пулс.Някои имал ли е такъв проблем и колко време е продължил.

# 63
  • тук-там
  • Мнения: 5 674
Много са такива, но не знам дали пишат тук. Някои и по 2 години са така.

# 64
  • Мнения: 26
Здравейте, в края на август изкарах леко ковида. Проблемите се появиха сега - постоянно гадене на публични места сред хора, повдига ми се от всякакви миризми, не мога да седна на нормално заведение или да вляза в някой магазин. Нямам апетит, получих сърцебиене, потене, ям предимно банани, не мога да ходя на работа заради всичко това, ще се побъркам вече. Бях на невролог, изписа ми бетасерк, магнезий, дименхидринат и тебокан. Чудя се дали аз не съм наред вече или не знам....

# 65
  • тук-там
  • Мнения: 5 674
Една от многото сте с лонгковид. Потърсете групите във фб. Ако ползвате английски, ви препоръчвам Long covid support
group.

Последна редакция: сб, 01 окт 2022, 16:42 от mtz

# 66
  • Мнения: 3 964
Здравейте, в края на август изкарах леко ковида. Проблемите се появиха сега - постоянно гадене на публични места сред хора, повдига ми се от всякакви миризми, не мога да седна на нормално заведение или да вляза в някой магазин. Нямам апетит, получих сърцебиене, потене, ям предимно банани, не мога да ходя на работа заради всичко това, ще се побъркам вече. Бях на невролог, изписа ми бетасерк, магнезий, дименхидринат и тебокан. Чудя се дали аз не съм наред вече или не знам....
А тест за бремнност?

# 67
  • Мнения: 26
Здравейте, в края на август изкарах леко ковида. Проблемите се появиха сега - постоянно гадене на публични места сред хора, повдига ми се от всякакви миризми, не мога да седна на нормално заведение или да вляза в някой магазин. Нямам апетит, получих сърцебиене, потене, ям предимно банани, не мога да ходя на работа заради всичко това, ще се побъркам вече. Бях на невролог, изписа ми бетасерк, магнезий, дименхидринат и тебокан. Чудя се дали аз не съм наред вече или не знам....
А тест за бремнност?

Не съм бременна.

# 68
  • Мнения: 856
Четири месеца след ковид съм със ускорен пулс.Някои имал ли е такъв проблем и колко време е продължил.
По време на първото ми боледуване от ковид миналата година имах ускорен пулс над 110 в спокойно състояние без да правя нищо. Това продължи поне 3-4 месеца и постепенно се нормализира, но след това забелязах, че ако не се движа достатъчно известно време, пак започва да се ускорява. Тренировките (предимно каране на велоергометър) ми помогнаха за нормализиране на пулса, но в началото ме беше страх да тренирам, защото сърцето ми биеше като лудо.

# 69
  • Мнения: 2 013
Здравейте, през август тази година изкарах 1 ковид с 4 дни Т и кашлица. Всичко отмина, но кашлицата остана и все още вече 4 месеца по-късно кашлям.
Правих си снимка 1-2 седмици след боледуването, но на снимката пише, че няма нито бронхит, нито пневмония, после и личната ми лекарка я гледа. За тези 4 месеца прилагах следните неща, нищо от които не даде резултат:
- инхалации с физиологичен разтвор, Йалоклийн, Пулмик0рт
- сиропи Флуд1тек, Ул1тус
- Демеф@н, Л1бексин (по различно време) - за подтискане на кашлицата
- ксиз@л - противоалергично
- цилокс@н капки за нос
Тоест всичко за отхрачване, за подтискане на кашлица, противоалергично и пак си кашлям и то звучи дълбоко. На слушалка не чуват нищо.
Пусках изследване на секрет, гърлен и носен - всичко излезе чисто, няма бактерия. Личната заподозря да не би да има бактерия, която не може да се хване и преди 2 седмици ми каза да изпия и 1 антибиотик, което направих и пак нищо.
Ходих на УНГ - каза, че лигавицата на носа ми била лилавеникава, което говорело за алергичен ринит и лигавицата на гърлото била леко като фарингитна, но според нея това не обяснява кашлицата. Изписа ми спрей за нос Димист@ и за гърлото Силвъртус и прахчета Й@локлийн, които се пият вечер.
Отново никаква разлика в кашлицата.

И самата кашлица е странна - няколко седмици след ковида се появяваше към 14:00 следобед и постепенно се засилва, като вечер е най-силна и като легна се успокоява. Сега обаче се появява следобед към 17.00 ч, вечер се услива супер много, кашлям през половина минута все едно съм с бронхит или пневмония, като легна също докато не заспя кашлям, ако се събудя през нощта пак кашлям и чак като стана сутрин се успокоява до следващия следобед, в който се случва същото. (От сутринта до следобед пак кашлям, но може да се нарече по-скоро прокашляне в този период.)

Какво още мога да изследвам и да пия - имам чувството, че всичко от аптечната мрежа изпих.

Това, което забелязвам е, че постоянно все едно ми се стича заден секрет, който може би ме подтиква да кашлям и докато се насъбира ми дразни и усещам като гъделичкане и сърбеж зад ключицата примерно, но в други моменти пък кашлицата звучи сухо, акустично, кънтящо на моменти...

За задната хрема личната ми изписа в един момент капки Ц1локсан и докато ги слагах 5 дена сякаш намаля образуването на секрет и леко кашлицата, та не знам това ли е проблемът - задна хрема? Какво да направя, за да спра да образувам секрет?

# 70
  • Мнения: 3 964
Ако е задна хрема - промивки с морска сол ще помогнат - сама ги правиш с 50 кубикова спрнцовка ноздрао по ноздро - наод плитък, разлят съд, който да събира под брадичката течността (чудесна работа вършат пластмасовите опаковки от месо или техни аналози).

Да не е обратен процес - рефлукс - ако се връща стомашен сок/ стомашно съдържимо и попада в хранопровода, с кашлица той връща несвойственото към мястото му. От рефлукс се кашля и понякога е трудно да се определи като причина. Опитай ден - два да пиеш оинхибитор на прот. помпа - напр. еманера. Ако се успокои, посети гастроентеролог.

Имаше такива постове в миналото - за неспирен секрет.

В много краен случай, зачети се в аюрведа - справяне при изобилна слуз.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 6 278
Може да на алергична основа.На мен след вирус преди години ми се появи алергичен ринит и много време мина докато се усетя, че не съм постоянно настинала.Появяваше се есен и спираше като се затопли.После си остана постоянно, но е като запушен нос вече.Понякога имам и закашляне, сърбене в гърлото предимно вечер се получава, или преглъщам.

# 72
  • Мнения: 550
Здравейте, през август тази година изкарах 1 ковид с 4 дни Т и кашлица. Всичко отмина, но кашлицата остана и все още вече 4 месеца по-късно кашлям...


И аз съм така, кашлям вече 11 месеца и няма спасение. Карах леко ковида, като бях и ваксинирана с две дози Пфайзер. Много изследвания направих и всякакви диагностики, всичко излезе нормално. Различни специалисти ме преглеждаха и нищо не можаха да ми помогнат. И няколко антибиотка пих, не ми подействаха.
Винаги съм имала силен имунитет и не ми се е случвало болест да ме държи толкова дълго. Не знам дали е от ковида или от ваксините, но ми се срина имунитета и няма излекуване от тази кашлица и секрети.

# 73
  • Мнения: 2 013
Не мисля, че е рефлукс, по-скоро сякаш си усещам трахеята като наранена и секрета, но като няма секрет кашлицата звучи по-акустично и сухо и бронхитно, а като има е по-скоро по-повърхностна. Сега си взех да пия прахчета АЦЦ, един чай бронхопам и ме посъветваха една ампула гентамицин в капки виброцил разтворена и в носа да капя - започнах с тези 3 неща, да видим ще има ли ефект...

# 74
  • Мнения: 99
Моите пост ковид  симптоми  (поне аз с това ги свързвам) са ужасна  уртикария ,която вече си е  хронична и завишено tsh.  При дъщеря ми обаче, се появха болки във всички стави: раменни , коленни, китки болки в сухожилията ,които с нищо друго засега не можем да си обясним ? Не знам дали е възможно да е от прекаран ковид? Посетихме невролози, ортопеди, ревматолози ,правехме ямр-та, рентгенови снимки, кръвни изследвания , дори й предстои хоспитализация  в ревматологията ,,Иван Рилски,,  за откриване на причината за тези болки, но вече не съм много сигурна ,че ще има резултат.

Общи условия

Активация на акаунт