Всичко за етеричните масла -тема 2

  • 29 734
  • 315
  •   2
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 888
Благодаря. Здравец и лимон като храни действително се препоръчват за сваляне на захар. А под детокс имам предвид да се премахне това, което пречи на жлезата да функционира по-добре. Не само по отношение на инсулин, но и на ензими.

На коя марка да бъдат маслата, не съм приемала вътрешно?

За подобряване на храносмилането, и качесвеното производство на ензими е добре към всяко хранене да се добавят сурови зеленчуци. Също така различните подправки подпомагат по-обилното отделяне на стомашни сокове, подобравят разграждането на храната, и съотвено по-доброто й абсорбиране от организма. В това са най-силни аюрведа - с различните подправки, подходящи за различните типове хора. Също така според аюрведа има подходящо време, кога да се яде - например най-силен е "храносмилателния огън" на обяд.  Горчивите и кисели храни също стимулират производството на стомашни сокове (глухарче, чесън, риган, целина, куркума + черен пипер, лимон и канела вече споменах, киви). Бавното и многократно дъвчене, също подобрява усвояването на храната. В слюнката се съдържа ензима амилаза, който разгражда скорбялата.

Физическата активност и намаляването на стреса също влиият цялостно положително на организма, в частност на работата на храносмилателната система и панкреса.

Ако посетите специализирана билкова аптека, биха ви препоръчали билка или специално приготвена билкова смес, която също да ви помогне.

Иначе аз ползвам основно масла на aroma-zone.com (това е френски сайт, безплатна доставка до БГ над 59 евро и срок на доставка около 10-12 дни), техни масла се предлагат от този бг сайт https://arometera.bg
на тези масла също се доверявам на 100 %
https://pranarom.bg/shop/?gclid=Cj0KCQjwjbyYBhCdARIsAArC6LI49U0- … Z9Q0aAnuXEALw_wcB
Както и на тези
https://www.oshadhi.bg/

И аз рядко приемам вътрешно масла, пробвала съм лимон, риган.
ако имате други въпроси - не се колебайте.

Последна редакция: ср, 31 авг 2022, 19:15 от pkrassimira

# 106
  • Мнения: 10 197
Много благодаря за подробния отговор, напълно споделям изложените виждания.

# 107
  • Мнения: 1 986
Здравейте, чак сега виждам, че има такава тема 🤦 Много харесвам дифузията с етерични масла и искам да попитам има ли някъде систематизирана информация за различните комбинации от масла с дозировка в капки и съответно за какво помагат? Нещо като списък, предполагам.

# 108
  • София
  • Мнения: 229
Потърсете в pintrest за essential oils chart.

# 109
  • Мнения: 13 929
Много ми е трудно да накапя правилният брой капки в дифузера или някакъв друг съд, вие как се справяте?

# 110
  • София
  • Мнения: 888
Много ми е трудно да накапя правилният брой капки в дифузера или някакъв друг съд, вие как се справяте?

Не са ли ви всички шишенца с капкомер. Никога не съм имала проблем с това. Единствено, ако е останало съвсем малко от маслото на дъното и не капе нищо, тогава съм махала капачката и слагам с капкомер (стъклен).

А старите шишета от ЕМ, използвам за да си правя в тях смесите.

# 111
  • Мнения: 13 929
Има едно като капачка с дупка в средата, като се наклони повечко капят повече капки от необходимото и обратно. Имам базови с нормален капкомер, с тях нямам проблем.

# 112
  • София
  • Мнения: 229
Някой говорил ли си е с представители на Катеко кои масла са ок за вътрешен прием? Мисля си за риган и лимон. Или да не си играя и да взимам от pranarom. Или друга доверена марка.

# 113
  • София
  • Мнения: 888
Някой говорил ли си е с представители на Катеко кои масла са ок за вътрешен прием? Мисля си за риган и лимон. Или да не си играя и да взимам от pranarom. Или друга доверена марка.

Аз съм говорила. И на място съм ходила.  Маслата им според мен не са за вътрешен прием, а по скоро за влагане в козметичната промишленост. Със сигурност маслата от риган и лимон не са произведени от тях - внасят ги.  Заложете на pranarom - те със сигурност са за вътрешен прием. Имайте предвид, че маслото от риган е много много силно. Бях сложила 10-15 к в 1 литър зехтин, за да го ароматизирам и беше прекалено много. Специално за това масло, може да се замислите дали да не купите готови капсули, за да го приемате. Иначе маслото от лимон е едно от любимите ми, но и него вече избягвам да го пия - основно дифузер

# 114
  • Мнения: 10 197
Защо, какъв е проблемът да се пие?

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 6 275
Много е силно, природен антибиотик, пие се до 10 дена.След него задължително пробиотици.

# 116
  • София
  • Мнения: 229
Със сигурност ще изчакам с приема на риган. Но ще си взема лимон.
Оформям си поръчка от aroma zone и Катеко. Искам да подкрепя българската фирма като си взема ЕМ тяхно производство. За лавандулата и белия равнец знам, че са си техни. Знаете ли кои други ЕМ произвеждат Катеко от наши суровини?

И да изкажа благодарност към дамата, която беше споделила контакти на производител на безсмъртниче. Сдобих се с ЕМ. Човека беше много мил, прати ми листовки и дори и подарък ми направи.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 10:20 от Mrs Biscuit

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 6 275
Изтървала съм за безсмъртничето,  ще го споделиш ли отново?

Ригана е хубаво масло, заслужава си човек да го има.Като бях с Ковид пих на капсули, то изчиства и паразити и патогени в червата.При разболяване винаги си мажем стъпалата с масла включително и риган, а при Ковида мажех и там където е трахеята, в дифузера пусках.Винаги разредено за мазане и заедно с лимон, он гард и ддр прайм.

# 118
  • Мнения: 13 929
Риганът как се приема за паразити?

# 119
  • София
  • Мнения: 229
Производителят на безмъртниче - https://www.facebook.com/evgeni.georgiev.35110
Просто писах на човека. Профила му по нищо не издава, че се занимава с тази дейност.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 10:21 от Mrs Biscuit

Общи условия

Активация на акаунт