Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 19

  • 33 338
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 6 189
Някой има ли представа какво е работното време на лабораторията на НКБ? Вецев ме праща там за аспи тест, но нямам час за преглед при Паскалева. Идеята ми е направо да ида в лабораторията.
От 8:30. Но ако си пускаш изследванията сама без Паскалева, ще ти се намръщят. Трябва да си настоятелна и да кажеш, че АГ те праща.

# 76
  • Мнения: 397
Здравейте,
Скоро съм на консулация с проф. Паскалева, като се разбрахме, че тогава ще ми пусне и изследвания. Не съм бременна, приемам аспирин по нейно предписание. Не знам какви точно ще са изследванията, предполагам някои от хемостаза/коагулация. Правим ги с цел да се види имам ли нужда от НМХ при бременност.
Има ли някаква подготовка преди изследванията, които тя пуска (освен да съм на гладно)?

# 77
  • Мнения: 5 071
Момичета, др. Чучумишев, който вече е в МЦ Калчев взима 130-150лв за преглед. Пиша, понеже го коментирахме.
Аз питах моята АГ кога ще пускаме доплер, тя каза има време... В 8гс съм, не е ли време? Плодът е в норма, коагулацията също, но все пак държа на такъв преглед, но тя не... И сега...?

# 78
  • Мнения: 2 298
Ако си харесваш АГ, не бих я отсвирвала заради това, кръвотокът би бил проблем само ако има и проблем с растежа - ако бебето е в срок, мисля че с първа фетална няма да е късно, макар и да разбирам желанието да знаеш отсега, но съм чувала че и кръвотокут често не е толкова добър в началото - физиологично, може и затовя да не иска да го гледа. Моят също го провериха в 13та седмица. quote author=Yan25 link=topic=1415616.msg44410045#msg44410045 date=1646649559]
Момичета, др. Чучумишев, който вече е в МЦ Калчев взима 130-150лв за преглед. Пиша, понеже го коментирахме.
Аз питах моята АГ кога ще пускаме доплер, тя каза има време... В 8гс съм, не е ли време? Плодът е в норма, коагулацията също, но все пак държа на такъв преглед, но тя не... И сега...?
[/quote]

# 79
  • Мнения: 1 454
Аз също се чудя принципно такова следене на кръвоток дали е необходимо преди 12 г.с. тогава стойностите не са в норма и няма как да са и какво всъщност се следи? При положение че всички АГ отказват да следят кръвоток преди 12 г.с и обясняват че няма смисъл дали все пак не са прави? Сигридов пуска доплер на ембрионалната морфология преди 12 г.с и тогава излезнаха много странни резултати и каза че е нормално да са така за този срок на бременността и че ще се променят. Другият който пуска доплер преди 12 г.с е Вецев, но като се замисля не знам дали е необходимо това следене?! Ако някой може да разясни...

# 80
  • Мнения: 2 298
Имам същото подозрение и тъй като жените с тоя проблем принципно сме си наплашени, не знам дали не се засилваме още повече една друга, като чуем че някой е погледнал кръвотока по-рано. Ама нека ако някой знае повече да сподели

# 81
  • Мнения: 287
Момичета, имам следния казус. Анти Ха ми излезна, че е 0,28. По съвет на хематоложката трябва да редувам 0,4 с 0,6. Някоя с подобен казус?

# 82
  • Мнения: 2 298
Не звучи като лош вариант, предвид че по-прецкзно дозиране не е възможно на този етап.
Момичета, имам следния казус. Анти Ха ми излезна, че е 0,28. По съвет на хематоложката трябва да редувам 0,4 с 0,6. Някоя с подобен казус?

# 83
  • Мнения: 199
Момичета, някоя от вас да е правила вливка с имуноглобулин?

# 84
  • Мнения: 1 261
Момичета, моля за съвет- коментирали ли сте дали е проблем честото следене с доплер- миналата седмица бях на фетална морфология/ 5.03/, където пускаха доплер,за да видят артериите, вчера/ 7.03/ на фетална ехокардиография за сърчицето/ за няма и 5-10 мин беше прегледа, но пак имаше доплер и утре ми е редовната жк, та пак ще ме гледат на ултразвук/  следящото ме АГ ползва само ултразвук, без доплер. Та знам че по принцип ултразвукът не е вреден, но за 1 седмица ми се събират 3 пъти/ 2 пъти от които с доплер. Обикновено гледам да ги разхвърлям и да не са едно след друго, но сега така се падна заради седмиците в които трябваше да направя излседванията. Та коментирали ли сте с вашите лекари дали е проблем, ако има такива единични случаи? То предполагам, че и занапред  ще има често мерене на кръвоотоците.

Последна редакция: вт, 08 мар 2022, 15:29 от mexicana___

# 85
  • София
  • Мнения: 5 549
Здравейте момичета,може ли да ми препоръчате кардиолог (за мен )?
Какво мислите за кардиолозите от МБАЛ Надежда  и Вита конкретно?
Не съм бременна,плануваме бременност и от известно време вдигам кръвно,ускорява ми се пулса ... искам да проверим нещата,тъй като съм и с Фактор 2 ,което си е притеснително .

# 86
  • Мнения: 373
Здравей, не съм посещавала във ВИТА или Надежда, но препоръчвам д-р Тодор Димитров от Токуда. Много е добър, интелигентен и внимателен. И аз съм била при него и баща ми съм водила, който е с кардиологични проблеми. Аз започнах да вдигам кръвно от кето диета, тогава не го осъзнавах, но д-р Димитров ми подсказа, че може да е от това. Иначе ми пусна всички възможни изследвания, за да установи от какво може да е. Записвах си в една таблица показателите на кръвното две седмици и пак ходих, но установихме откъде идва проблема.

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 6 189
Здравейте момичета,може ли да ми препоръчате кардиолог (за мен )?
Какво мислите за кардиолозите от МБАЛ Надежда  и Вита конкретно?
Не съм бременна,плануваме бременност и от известно време вдигам кръвно,ускорява ми се пулса ... искам да проверим нещата,тъй като съм и с Фактор 2 ,което си е притеснително .
На мен лекар ми препоръча доц. Христова от Надежда.

# 88
  • Мнения: 1 261
И аз мога да препоръчам доц. Христова, освен в Надежда, преглежда в  НКБ и в МЦ по Сърдечно-съдови заболявания. Понякога се чака, но е много добра.

# 89
  • Мнения: 287
Здравейте момичета,може ли да ми препоръчате кардиолог (за мен )?
Какво мислите за кардиолозите от МБАЛ Надежда  и Вита конкретно?
Не съм бременна,плануваме бременност и от известно време вдигам кръвно,ускорява ми се пулса ... искам да проверим нещата,тъй като съм и с Фактор 2 ,което си е притеснително .

Аз съм посещавала д-р Чилингирова в Оскар Клиник и съм повече доволна от отношението й. Обяснява всичко изключително подробно, не те претупва и е много мила и добра като човек. С две ръце съм за нея.

Общи условия

Активация на акаунт