Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 19

  • 32 996
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22
Двете хетерозиготни мутации, които имате, са свързани с неусвояване на синтетични витамини от група Б. (това хематологът не ви ли го каза?) Премерете нивата на витамините Б9 и Б12 и при ниски стойности приемайте само бионалични /метилирани форми - неофолик Мета /метилфолат вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо цианкобаламин за Б12. Добре е да наваксате ниските стойности още преди забременяване и да ги следите по време на бременността.

За аптт изчакайте 4-5 дни без прием на аспирин и пуснете ново изследване.
Да каза ми с какво са свързани. Приемам метилираната форма на фолиева киселина на або Фарма. Незнам дали върши работа тази или трябва да я сменя? Това е тази, която приемам в момента

# 61
  • Мнения: 5 047
Някой купува ли си лично енокс или Оксапар от Турция, да каже цените там как са?

# 62
  • Мнения: 85
Някой купува ли си лично енокс или Оксапар от Турция, да каже цените там как са?
Лично не съм, леля ми купува Оксапар 0,4 за около 55-58лв кутията.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 518
В този медикамент Б12 е синтетичен цианкобаламин, тоест не само че не върши работа, ами и пречи на усвояването на бионаличните форми защото е синтетичен.

Премерете си витамините, за да може да се прецени от кое колко да вземате. Дефицитът на Б12 при бременност води до дефекти на невралната тръба и други проблеми с нервната система.

Двете хетерозиготни мутации, които имате, са свързани с неусвояване на синтетични витамини от група Б. (това хематологът не ви ли го каза?) Премерете нивата на витамините Б9 и Б12 и при ниски стойности приемайте само бионалични /метилирани форми - неофолик Мета /метилфолат вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо цианкобаламин за Б12. Добре е да наваксате ниските стойности още преди забременяване и да ги следите по време на бременността.

За аптт изчакайте 4-5 дни без прием на аспирин и пуснете ново изследване.
Да каза ми с какво са свързани. Приемам метилираната форма на фолиева киселина на або Фарма. Незнам дали върши работа тази или трябва да я сменя? Това е тази, която приемам в момента

# 64
  • Мнения: 182
Здравейте, извинявайте, че така се намесвам в темата, по принцип само чета.
Аз имах повишен аpTT над нормата и без прием на аспирин и НМХ. Съмнението беше за Фон Вилебрандт фактор, но се оказа лупусен антикоагулант.
Антитромбин 3, протеин S под норма.
Сега съм бременна и освен Клексан и Аспирин приемам кортикостероиди, с 4 мг.бях с добра коагулация.
Ако някой приема стероидни таблетки и има тромбофилия много ще се радвам да сподели.Нямам установена генетична тромбофилия.

Последна редакция: нд, 06 мар 2022, 08:30 от Lucinda12

# 65
  • София
  • Мнения: 7 518
Кортикостероиди приемат много момичета с цел потискане на имунната система при имплантация. Аз вземах до 8гс и след това спирах по схема постепенно. Не мисля че има нещо общо с тромбофилията.

# 66
  • Мнения: 22
В този медикамент Б12 е синтетичен цианкобаламин, тоест не само че не върши работа, ами и пречи на усвояването на бионаличните форми защото е синтетичен.

Премерете си витамините, за да може да се прецени от кое колко да вземате. Дефицитът на Б12 при бременност води до дефекти на невралната тръба и други проблеми с нервната система.

Двете хетерозиготни мутации, които имате, са свързани с неусвояване на синтетични витамини от група Б. (това хематологът не ви ли го каза?) Премерете нивата на витамините Б9 и Б12 и при ниски стойности приемайте само бионалични /метилирани форми - неофолик Мета /метилфолат вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо цианкобаламин за Б12. Добре е да наваксате ниските стойности още преди забременяване и да ги следите по време на бременността.

За аптт изчакайте 4-5 дни без прием на аспирин и пуснете ново изследване.
Да каза ми с какво са свързани. Приемам метилираната форма на фолиева киселина на або Фарма. Незнам дали върши работа тази или трябва да я сменя? Това е тази, която приемам в момента
Ще ги премеря задължително. Кои витамини бихте ми препоръчали Вие и на коя марка,за да се ориентирам? Благодаря за отговора!

# 67
  • София
  • Мнения: 540
Пробвайте на biocare, също на natural factors.

# 68
  • Мнения: 188
Здравейте! Имам следните отклонения след направено изследване:
PAI-1 4g/5g - хомозиготен носител, генотип 4g/4g
ACE I/D - хетерозиготен носител, генотип I/D
MTRR (c. 66A>G) - хетерозиготен носител, генотип A/G
Останалите са с нормален генотип.
Бременна съм в 8г.с. Коментарът на АГ е “ти можеш да минеш и само с Аспирин”. Изписа ми обаче фракси 0,3 през ден. Какъв е вашият коментар по горните изследвания? От вашият опит, считате ли че фраксито е в ниски дози и препоръчвате ли допълнителна консултация със специалист? Ако да, ще се радвам на контакти за Пловдив.
След инвитро съм. Нямам предишни бременности и съответно загуби. Притесненията ми са свързани с евентуално неглижиране на резултатите от изследването.

# 69
  • Мнения: 5 047
Здрасти. И аз съм с такива мутации, и с Фактор 13 ако си го изследвала, защото някъде го дават допълнително. Но заради ПАИ съм на терапия 0.4 всеки ден. Много пъти е коментирано, че през ден няма смисъл особено с тази ниска доза. Консултирайте се с хематолог в друг град. Много от тях не смятат, че е нужна терапия. На мен няколко ми казаха не, други казват да. Но аз за свое спокойствие съм си на терапия.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 518
С хомозигот 4G-4G в PAI аз бях на терапия с НМХ 0.4 всеки ден от деня на трансфера до 2 седмици след раждането. Ако си 45 кила, фракси 0.3 може и да ти свърши работа, но трябва да е всеки ден, иначе все едно нищо не правиш.

Заради мутацията в MTRR премери Б12 и при ниски нива приемай метилиран Б12 метилкобаламин.

# 71
  • Мнения: 188
Благодаря ви за отговорите! В кофти ситуация съм, защото АГ казва да го спирам след 1-2 седмици, а аз не го чувствам така, затова си позволих и да ви пиша. И малко излиза, че ще си бия инжекции на своя глава… определено ще търся лекар, който да потвърди думите ви, за да продължа на спокойствие. Благодаря отново!

# 72
  • Мнения: 5 047
Е, и моята ми казва да ги спирам, аз викам ок, ок и си ги бия. Има много жени с ПАИ с аборти, колкото и докторите са твърдят, че не е висок рискът..

# 73
  • Мнения: 2 281
Така е да, и с хетерозигот ПАИ има аборти за съжаление, има лекари които твърдят че няма нужда от лечение, но ако се случи нещо, никога не знаеш, дали това е можело да оправи нещата

# 74
  • София
  • Мнения: 43
Някой има ли представа какво е работното време на лабораторията на НКБ? Вецев ме праща там за аспи тест, но нямам час за преглед при Паскалева. Идеята ми е направо да ида в лабораторията.

Общи условия

Активация на акаунт