Секцио по желание къде?

  • 1 122
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте!
Предстои ми раждане след няколко месеца и още не знам къде да бъде… бях решила да де следя в Щерев, където съм доволна от лекаря си и уж оперирането със секцио е по метода Щарк, който бил по-щядящ, но цената ме втрещи!!! 5580лв е цената за секцио по желание. Искам да родя по желание, тъй като имам операция на очите и не искам да рискувам с естествено раждане, но за да докажа, че е с медицински показатели трябва да изчакам до 7ми месец и то единствено в определена очна клиника да ми кажат дали може или не. А не искам да рискувам просто, защото съм по-притеснителна и ме е страх освен това разликата е 2хил лв, които не мога да прежаля в последния момент.
Моля ви дайте съвет къде сте получили добро отношение относно раждането със секцио, за мен най-важно е лекаря да ме предразполага, тъй като съм много чувствителна и страхлива.
П.с. Моля без коментари от сорта на “раждай естествено, не се лигави” , ако нямах операция щях.

# 1
  • Мнения: 6 249
Аз раждах във Вита. И аз държах да е секцио и решението ми се оказа правилно.

# 2
  • Мнения: 12
При кой лекар, колко ви излезе и трудно ли се възстановихте?

# 3
  • Мнения: 6 249
Беше под 3000 лв (с избор на екип, но не в самостоятелна стая). Много бързо се възстанових, на изписването бях топ. АГ-то ми беше супер, но имена не искам да казвам, за да не се издавам.

# 4
  • Мнения: 2 779
Вижте другите частни болници просто - Вита, Токуда, Надежда, че дори и в държавна можете да родите секцио по желание. В Щерев знам, че разликата нарочно е такава, за да стимулират естественото. Чувала съм и за Надежда, но не съм проучвала. Във Вита най-скъпото раждане (нормално или секцио, с избор на екип и ВИП стая) е 3100 лв. Има и тема за болницата, коментират се лекари.

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Доктор Вецев изражда по Щрак в Шейново.И ще се съобрази с вашето желание.При мен беше така.Няколко пъти спомена,че бих могла да родя и естествено,но аз бях непреклонна (в последствие се появиха и медицински причини за това).И цената е около 900 лв плюс около 200 ако желаете да сте във ВИП стая.Мен докторът ме разубеди да съм в такава и добре направи, защото първият ден след излизането от реанимацията изобщо не можех да стана и дори бебето си го видях чак на втората вечер благодарение на съседката ми по легло, която бе много настоятелна и отиде да ми го докара.

# 6
  • София
  • Мнения: 72
Шейново, д-р Мишел Шоайб. Слага даже гел против сраствания. Много съм доволна и от болницата и от него. 900 лв е избора на екип + 500 лв гела.

# 7
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Вижте другите частни болници просто - Вита, Токуда, Надежда, че дори и в държавна можете да родите секцио по желание. В Щерев знам, че разликата нарочно е такава, за да стимулират естественото. Чувала съм и за Надежда, но не съм проучвала. Във Вита най-скъпото раждане (нормално или секцио, с избор на екип и ВИП стая) е 3100 лв. Има и тема за болницата, коментират се лекари.

Цената в Надежда беше еднаква за естествено раждане и раждане секцио, за да бъдат избегнати спекулации, че се стимулира раждане секцио, за да се вземат повече пари. И в момента като гледам разликата е минимална https://nadezhdahospital.com/wp-content/uploads/2024/02/Cenorazp … da-23.02.2024.pdf

# 8
  • Мнения: 2 779
Супер, аз затова изредих и Надежда в списъка Simple Smile Не съм им гледала цените.

Моя приятелка роди при Вецев, секцио не по желание, но е много доволна от него.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 5 942
Раждах във Вита и трите пъти секцио.
Само като споменах какъв диоптър имам, АГ отсече, че ще е секцио, за да не рискуваме. Изобщо не ми е изисквала преглед от очен лекар. Аз бях ОК с това решение.
Цената с избор на екип и самостоятелна стая беше около 3000лв.

ПП: подкрепям горното мнение за Щерев. Целта им е да стимулират естественото раждане, затова надуват цените на секциото.

# 10
  • Мнения: 4 572
Раждах секцио, но по спешност в Шейново, при д-р Зарев и съм много доволна. Едва ли изобщо ще ви искат бележка от очен лекар. Идете, поговорете с лекарите. Ще ви разберат, никой няма да ви натиска за естествено, щом си имате показания за секцио. 900 лв е с избор, без избор и по медицински показания не се плаща. Много добре се грижат, доколкото знам там, в Майчин дом и Надежда са трите места, които имат най-висока степен на оборудване и лекари в грижа за преждевременно родени бебета. Имат реанимация, понеже чета в темата за секциото, че в някои болници директно оставят родилите след операция в обикновена стая.

# 11
  • Мнения: 6 249
Моя приятелка ме беше посъветвала да не избирам ВИП стая, защото с другата жена в стаята може да си помагаме. Послушах я и така и стана. Може би щях да съм нервна, ако бях сама.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 5 942
Имат реанимация, понеже чета в темата за секциото, че в някои болници директно оставят родилите след операция в обикновена стая.
Именно заради липсата на реанимация беше една от причините да избера Вита.

# 13
  • Мнения: 4 572
Защо? Не си представям как след операцията отивам в обикновена стая.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1296578.msg47798895#new

Темата за секциото.

Последна редакция: вт, 26 мар 2024, 17:17 от Vessela Nickolaeva

# 14
  • Мнения: 386
Шейново. Родих без избор на екип заради седалищно предлежание. Не е било по избор, затова само коментирам операцията.
Повечето лекари там оперират по Щарк. Мен ме оперира специализант като 2ри доктор. Не е само Вецев (при когото раждах първо дете и не съм доволна).

300 пъти бих избрала индивидуална стая. За мен спокойствието е много важно и не сбърках. Станах на 24 ч от операцията и отидох сама да си взема бебето. Болеше, но не съм имала нужда от помощ. До случай си е.

Общи условия

Активация на акаунт