Имена на сестри

  • 7 585
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 783
Здравейте на всички Simple Smile
Ето, че дойде моментът да пусна тази тема, за която нямах търпение, още от преди да забременея.
 Та, ситуацията е следната- през септември, живот и здраве, очакваме своето второ момиченце.
 
Каката се казва Диана.
От много отдавна харесвам името Елиза и много бих се радвала да остане то като финален избор.

Интересно ми е обаче също така да разбера дали имената са равностойни. В нашите възприятия си подхождат, но ми е интересно да чуя и чуждото мнение.

Благодаря за вниманието.
Ще се радвам да прочета коментарите ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 129
Принцеса Диана и кралица Елиза, хубаво е.
Това ли е мотивът?

# 2
  • Мнения: 783
Не е търсен мотив Simple Smile
Просто много харесваме името Елиза и се чудя дали си подхожда с Диана в ушите на околните.

# 3
  • Мнения: X
Много хубави имена, според мен си подхождат и са красиви.

# 4
  • Мнения: 2 757
Много харесвам името Елиза. Мисля, че си подхожда с това на каката.
Лека бременност! Flowers Rose

# 5
  • Мнения: 3 184
Не е лошо името, колкото за подхождането - винаги съм се чудела какво значение има, децата са си отделни индивиди и няма все да са накуп, че да си отиват. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 387
Не е лошо името. Таткото какво мисли?

# 7
  • Мнения: 783
И двамата с таткото го харесваме много и за нас и първият път, и сега е било от първостепенно значение да изберем Име, което се харесва в еднаква степен и от двамата.
 Колкото до желанието ни да се подхождат- ясно е, че децата са отделни личности, но ми се иска да имат равностойни имена. Както сме коментирали и преди по темите някак не върви едното да е Диана, а другото Красимира- тоест едното с с нежно, а другото с твърдо звучене.

# 8
  • Мнения: X
Според мен имената са красиви и звучат добре заедно. Равностойни са, нежни, женствени. Харесват ми много.
Попринцип е важно вие да ги харесвате, ние какво мислим, няма никакво значение.

Скрит текст:
И аз съм съгласна с Вас, че Диана и Красимира (ползвам Вашия пример) не биха звучали съвсем ок заедно. Аз също имам дълго име с твърдо звучене и щеше да е странно, ако имах сестра, която се казва Ани (примерно). Едно време явно не се е гледала много хармонията в имената на децата, просто лепват името на баба/дядо и едната сестра с някое красиво име, другата... Станка, Пенка, Грудка..

# 9
  • Мнения: 3 307
Станка, Пенка и Грудка си подхождат идеално Simple Smile

Елиза е хубаво име, подхожда си идеално с Диана.

# 10
  • Мнения: 2 885
Защо трябва да си подхождат? На мен са ми странни подобни имена. Някак си не ми е българско това име, по-добре ми звучи Елизабет или Елизабета . Важно е да ти харесва.

# 11
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Хубави имена сте избрали, според мен добри звучат както по отделно така и заедно

# 12
  • София
  • Мнения: 1 408
Честито за хубавата новина🤗
Името Елиза е страхотно. Аз съм пристрастна, но все пак.. няма да сбъркате с него. 💗

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Да,подхождат си имената.
И двете са интернационални,красиви,имат хубаво значение , даже са с еднакъв брой букви..

# 14
  • Мнения: 11 987
Диана е име на древноримска богиня, отдавна утвърдено у нас, но същевременно и международно. В този смисъл би си подхождало не само с Елиза, но и с всяко друго женско име от латински произход, което е познато в България - Юлия, Виктория, Емилия..
На въпроса - Диана и Елиза ми звучат добре, равностойно.
Много ми харесва името на каката, днес е рядко срещано и то точно в този вариант.

Общи условия

Активация на акаунт