Име за априлско бебе - момиче

  • 3 294
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
Здравейте, дами! Моля за идеи за имена на момиче, което ще се роди през пролетта. Търси се име, което да не завършва на буквата я, да не започва с буквата Д, да има имен ден в близките месеци и да не е много кратко име.
Засега обмислям Константина, Елица, Аглика..

# 1
  • Мнения: 24 332
Константина, но предполагам и Климентина, Елена, Марина

# 2
  • Мнения: 233
Константина, но предполагам и Климентина, Елена, Марина

Климентина е хубаво, но има имен ден на 25.11, Марина ми е много морско..

# 3
  • Мнения: 2 475
Калина, Невена, Диляна, Малина, Биляна (Еньовден).

# 4
  • Мнения: 8 805
т.е имаш предпочитания към конкретни имени дни? Искаш да го кръстиш според датата, на която ще се роди ли?

# 5
  • Мнения: 233
Калина, Невена, Диляна, Малина, Биляна (Еньовден).

Много са хубави, но дублират някои на близки, както и моето и не е подходящо. 🍀

# 6
# 7
# 8
# 9
  • nowhere
  • Мнения: 298
Лора, Калина, Маргарита, Невена, Лилия. Цветница почти винаги е през април и това според мен са красиви цветни имена.

# 10
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 199
Теодора, Красимира, Бояна, Албена, Благовеста, Бориса, Мартина, Цветелина, Биляна, Виолета, Росица, Явора, Лъчезара, Велизара, Велислава, Ирина, Станимира, Емилия, Елисавета, Гергана

И тези които обмисляте са много хубави. Успех!

# 11
  • Мнения: 2 475
Иглика повече ми допада от Аглика.
Аз много, многи харесвам цветните имена.
Защо се търси именият ден да е в близък месец? Все съм си мислила, че е хубаво личните празници да са по-разпределени в годината, макар да не съм го приложила за нашите деца.

# 12
  • Мнения: 233
Иглика повече ми допада от Аглика.
Аз много, многи харесвам цветните имена.
Защо се търси именият ден да е в близък месец? Все съм си мислила, че е хубаво личните празници да са по-разпределени в годината, макар да не съм го приложила за нашите деца.

Аз вече мисля, че е по-хубаво рожден ден и имен ден да са близки. На голямата дъщеря рожденият ден е декември, а именият ден през юли, не съм ги преценила добре нещата.
Някак по-естествено е, ако си роден пролетта да носиш име, свързано с пролетните празници. Но време има и ще мисля още, затова приемам и мнения.

# 13
  • Мнения: 2 475
Пролетта е богата на празници поне. Изберете някое име с известен имен ден, че при повечето сега само родителите знаят, че детето празнува.

Кала ми е любимо име, но не съм сигурна дали първата асоциация не е кал (мръсотия), а не цветето.

# 14
  • Мнения: 5 334
Калина, Камелия, ако все пак склоните за Ято.
Иглика е хубаво, повече ми харесва от Аглика. Ако се роди през март (не знам кога в Април ви е термина) може Марта или Мартина 😀

Общи условия

Активация на акаунт