Пожелателно женско име с А или Я

  • 2 535
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте, не съм бременна, но с мъжа ми влязохме в размисли ако имаме втора дъщеря как да я кръстим. И стигнахме до идеята да е име с А или Я, което да е пожелателно. Дъщеря ни се казва Любов, другата ми дъщеря ( от първи брак) е Радост. Сещате ли се за пожелателно име от този род, но с буквите А или Я,защото аз не можах да измисля нищо 😀
Засега темата е просто от любопитен характер,но знае ли човек след някоя и друга година дали няма да я използвам и по предназначение 😉

# 1
  • Мнения: 1 371
Ясна.

С други букви: Бистра, Бояна, Вихра, Дивна, Деяна, Светла/на, Славена, Сияна, Пламена, Огняна, Румена/Румяна, Мила, Мира, Велина, Велислава...

Не предлагам Весела, защото бяхте писали, че Вие сте Весела. И за него се сетих и много го харесвам.

Радост, Любов и Вяра

или Радост, Любов и Надежда също звучат добре.

Последна редакция: сб, 06 яну 2024, 21:45 от Radilena

# 2
  • Мнения: 1 399
С А не се сещам, с Я евентуално Ясна, но пък не ми звучи добре до Любов и Радост..

# 3
# 4
  • Мнения: 657
Ангела и Любов са моите дъщери, прецених, че имената си отиват 😊

# 5
  • Мнения: 2 757
Само за Алена са сещам.

# 6
  • Мнения: 12 018
Точно с А или Я изключително трудно да се натъква нещо, може би само споменатите Ангелина и Алена, при това с ударение на първата гласна, а не на Е.
Извън тези букви, мисля, че на Любов и Радост подхожда една Мила, тъкмо всяка да си има отделен имен ден, че Любов първосигнално върви с Надежда и Вяра.
Иначе:
Белослава
Борислава
Весела/ Веселина
Вяра
Галя/ Галена
Добра, Добромира, Добринка
Желана
Искра
Красимира, Красена
Мила
Мирослава
Миряна/ Мирена
Преслава
Пламена
Румена/ Румяна
Светла/ Светлана
Светлозара
Светослава
Станислава
Станимира

# 7
  • Мнения: 35 967
познавам момиче, което се казва ангела

харесвам софия (мъдрост) и още повече велика и любена (което е сходно с любов)

правда също е вариант, но на мен не ми допада

дарина, божидара, теодора - варианти на  "дар от бога", любими имена

# 8
  • Мнения: 2 475
Тези букви не предлагат избор... Аврора, Атина, Явора...
С "я" харесвам най-много Яна, за което пише "Това е име, което символизира дългия живот, буйния нрав, силата на речното течение, мъдростта, здравето.". Изсмукани от пръстите са ми тези асоциации, ама за всяко име има някакво "значение", при необходимост от такова се намира.

# 9
  • Мнения: 553
Антония - безценна
А ако е момче ще търсите ли пожелателно име за него?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 428
Радост и Любов не са точно пожелателни. По-скоро са съществителни, приносители на нещо положително. В този смисъл Алена, Бистра и Ясна са опеделения и са различни.
Не че мога да предложа нещо смислено с А и Я, което да кореспондира с Радост и Любов по тази логика. Вяра и Надежда са точни, но не са с буквите, а и ще изключат Радост от семантичната верига, защото биха създали своя по-силна верига с Любов.
Ярост е този тип, но е негативно. И Авантюра, също неподходящо…

# 11
  • Мнения: 8 806
да, трябва да се дефинира ясно, какво е пожелателно име.

# 12
  • Мнения: 249
Яна и Аделина са моите предложения 🥰

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Не се сещам за имена с А или с Я, които да отговарят на критериите.
Но до Радост и Любов ми харесва как стои Искра.

# 14
  • Мнения: 5 546
Сещам се само за Алена/Алина с пожеланието да е румена, здрава, но не ми се връзва с Радост и Любов. По-скоро Вяра, идеално се съчетава, прекрасно значение има като другите две и съдържа и двете искани букви. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт