Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте, писах в една подобна на тази тема, но доста хора са я комнетирали, които не са в моята ситуация - без партньор и желаеща да се възползват от доносрка сперма. Плюс това, възрастта ми е напреднала - над 40 и мисля директно ин-виро да правя без никакви инсеминации. За това и правя тази отделна тема, само за Ин витро.
Ето накратко моята история и въпросите, които се породиха...
На 40, след 4 месеца на 41....Дълги години живея в чужбина и градих кариера.  От жените съм, които не мислят нон стоп за деца и дори като млада си мислих, че не съм направена да бъда майка. Приоритети ми бяха съвсем други определено. Само, че от 1-2 години нещо ми прищрака и се хващам, че мисля все повече и повече за рожба. Може би е егоистично, но след всичко което постигнах и то САМА, без помощта на мъж или на когото и да е било, сега искам моето ДНК да бъде наследено от друго човече и ако не е детето ми, кой ще е тогава Simple Smile
Проблемът е , че преди 2,5  години се разделих с приятеля си, след връзка от типа "Дързост и Красота" епизод 5289, реших да поема пътя си сама. Трудно е да срещнеш нов човек на 38, камо ли да му обясниш, че искаш дете от него. Не е невъзможно, но е рядко.
Та, 2019 си направих първите хормонални изследвания и бяха ок. Посетих Щерев и се поинтересувах от процедурите. Бях решила да си правя инсеминация. Попаднах на лекарка, която ме шокира и все още съм в тотален шок от поведението и - като осъждане на моят избор до сега да нямам деца или въпроси от рода на : Ама ти до кога ще чакаш , нямаш време действай " - не харесвам такова фамилиарничене, камо ли от лекар...????
Последваха 2 КОВИД години през които бях блокирана в чужбина и едновременно с това загубих 3-ма близки в България. Това ме срина.
Сега съм на 40, скоро на 41 направих си наскоро изследвания и виждам, че нивата на Анти Мюлеровия хормон са станали значително по-ниски от 2019. Сега съм с 0,7, а бях с 1,65...
Въпросите са ми конкретни, моля да отговорят само такива дами, които са в моята ситуация :
- Към коя клиника в София сте се насочили за процедура Ин-витро ?
- Към кой лекар ?
- Колко време трябва " да потготвям " организма си преди такава процедура ?
- Как трябва да си организирам престоя в България спрямо една такава процедура. Например ако кажем, че цикълът ми е редовен и идва на всяко 12-то число ( около 24 то съм в овулация ), кога се извършват тези процедури ин-витро и колко трябва да си взема отпуска за всичко това ?
Решила съм се вече, нямам време да чакам принца на белия кон, кариерата си я направих, не се притеснявам от отглеждане на дете сама. Аз самата имам двама родители, но баща ми цял живот е бил службогонец, така че бих казала, че е бил доста често отсъстващ от моя живот. Така, че да си отгледам детето без баща  не ме плаши.
Ще бъда много радостна ако дами в подобна на моята ситуация ( без партньор ) биха споделили мнение.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 890
Здравейте. Не мога да коментирам клиники, тъй като нямам директен опит, но мога да дам съвет относно подготовката, с цел да спестите време.
Бих ви посъветвала да си направите стандртните гинекологични изследвания (преглед, микробиология и т.н.), предвид възрастта не би било зле да си видите хормоните на щитовидната жлеза и нивото на основните витамини (Д,В и т.н), аз лично бих пуснала и тромбофилиите в Геника (страшно много жени имат мутации и аз лично бих си направила това излседване). Ако имате някакви хронични заболявания - също ще е добре да се консултирайте за насоки и препоръки. Освен това можете да прочетете книгата “Всичко започва от яйцето”, в която има доста полезна информация относно добавки, хранене и т.н с цел повишаване качеството на яйцеклетките (добавки се пият Мин. 3 месеца за някакъв евентуален резултат). След като се спрете на клиника, те ще ви насочат и за по-специфични прегледи/ изследвания. Пожелавам ви успех от сърце!

# 2
  • Мнения: 43
Здравейте. Не мога да коментирам клиники, тъй като нямам директен опит, но мога да дам съвет относно подготовката, с цел да спестите време.
Бих ви посъветвала да си направите стандртните гинекологични изследвания (преглед, микробиология и т.н.), предвид възрастта не би било зле да си видите хормоните на щитовидната жлеза и нивото на основните витамини (Д,В и т.н), аз лично бих пуснала и тромбофилиите в Геника (страшно много жени имат мутации и аз лично бих си направила това излседване). Ако имате някакви хронични заболявания - също ще е добре да се консултирайте за насоки и препоръки. Освен това можете да прочетете книгата “Всичко започва от яйцето”, в която има доста полезна информация относно добавки, хранене и т.н с цел повишаване качеството на яйцеклетките (добавки се пият Мин. 3 месеца за някакъв евентуален резултат). След като се спрете на клиника, те ще ви насочат и за по-специфични прегледи/ изследвания. Пожелавам ви успех от сърце!

Pink_Lips, благодаря много за инфото. Повечето изследвания съм си направила и то преди 6 дена някъде. Това с тромбофилиите не. АМХ ми е кофти, но след разговор с биолог разбрах, че този хормон варира, най-вече защото е хормон, както и може да бъде много чувствителен ако изследванията не се правят на място, а се пренасятчрез транспорт в други лаборатории. Можел евентуално да се повлияе от по-малко стрес и правилен начин на живот - дали е така, ще разбера до месец- два.... . Сега съм започнала да пия и фолиева киселина като добавка. Ще се пробвам и с витамини Д и тн. Опитвам да намаля цигарите и то значително, защото съм чела , че е много трудно при жена пушачка. На диета съм също така, в която се храня с повечко протеини ( не съм много пълна, но качих килограми след емоционален шок ).
Благодаря много за информацията, която ми дадохте Simple Smile.
Всичко хубаво ви желая Simple Smile

# 3
  • Мнения: 890
Да добавя относно фолиевата киселина - можете да питате гинеколога си за метилирания вариант, той е подходящ както за жени с мутация (MTGHR), така и за останалите заради доброто усвояване. А относно АМХ, тук във форума много често се коментира, че при понижен Вит д и АМХ излиза занижен. Можете на първо четене да си видите нивата, Вит Д е доста важен и по време на бременността и за самото забременяване.

# 4
  • Мнения: 43
Да, при четене из какви ли не форуми виждам това с ниското ниво на витамин Д - ще го прегледам и него, ще правя повторни кръвни изследвания след 2 седмици.
А дотогава почвам да пия добавки. Благодаря още веднъж Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 050
Във връзка с изследванията и качването на килограми... Тъй и тъй ще Ви бодат.. Не е лошо да пуснете и обременяване с глюкоза, за да се видят стойностите на захарта и инсулина. Много момичета/жени от бебеправещите теми се оказват с инсулинова резистентност(ИР), което също влияе на качеството на яйцетклетките. Аз съм на 44, след няколко месеца на 45, висока съм и слаба, но се оказах и аз с ИР. А често пъти качването на килограми е благодарение на ИР, въпреки че Вие го отдавате на стрес. Самият стрес влияе на хормоните..
Вижте също и В12, и този витамин е важен. Има теми тук за всичко, питайте, защото от опит казвам, че докторите казват по-малко и доста често грешат. При всички изследвания има референтни стойности, но те често не са оптимални. Например за щитовидната жлеза TSH трябва да е под 2, за да има успешна бременност, а референтните са от 0,27 до 4,2 в някои лаборатории. Тъй че ако е 3 примерно, не е ОК. И още много други показатели са така.
Относно клиника, аз също не мога да кажа за БГ, защото мисля да опитам в Турция, но не съм убедена, че там работят с донорски материал, тъй като искат сключен брак на двойката. Имам приятелка, която беше с донор, но прави инсеминация в Малинов, тя беше на 38-39 години тогава. А материал си избра от скандинавските срани някъде, защото каза, че там има информация за донора, като образование, професия, интереси и т.н. Не само физически белези както в БГ.
С това надявам се да съм била полезна. Ако имате още въпроси, питайте..

# 6
  • Мнения: 347
Защо трябва да си идвате до Бг. за тази процедура ?
Ако не е нахално в коя държава живеете ?

# 7
  • Мнения: 43
Извинете, но не виждам защо е важно къде живея и с какво вие допринесохте към моето запитване ? Изришно помолих да пишат само хора, които са пряко или в сходна на моята ситуация, със съвети...
Благодаря

# 8
  • Мнения: 347
Извинете, но не виждам защо е важно къде живея и с какво вие допринесохте към моето запитване ? Изришно помолих да пишат само хора, които са пряко или в сходна на моята ситуация, със съвети...
Благодаря

Ами защото имам личен опит ,но в чужбина..
Желая Ви успех !

# 9
  • Мнения: 43
Благодаря ! В страната, в която живея ( Западна Европа ), не дават приоритет на жените без партньор. Те минават едва след всички двойки с проблеми, което означава започване на протокол след 2-3 години....

# 10
  • Мнения: 264
Благодаря ! В страната, в която живея ( Западна Европа ), не дават приоритет на жените без партньор. Те минават едва след всички двойки с проблеми, което означава започване на протокол след 2-3 години....

Нямам пряк опит или близко наблюдение да изкажа опит, но проверете клиники в Чехия. В Западна Европа са популярни за инвитро туризъм и доколкото съм чувала всичко е организирано за хора, които пътуват само до клиниките. Като знам какви са им цените по принцип, няма да ме учуди да е по-евтино и качествено от България.

# 11
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Последният ми опит го правих при доктор Станулов в Афродита.Там се запознах с дама във вашето положение.Ако имате желание посетете го.Ще усетите дали е вашият лекар.Успех!

# 12
  • Мнения: 43
Елислава, благодаря. Вече от няколко места ми излиза това име като препоръка, ще се пробвам. Всичко добро и мерси още веднъж за препоръката

# 13
  • Мнения: 1
Елислава, благодаря. Вече от няколко места ми излиза това име като препоръка, ще се пробвам. Всичко добро и мерси още веднъж за препоръката

Привет, входящата ти кутия е пълна и не мога да ти пиша.

# 14
  • Мнения: 43
Елислава, благодаря. Вече от няколко места ми излиза това име като препоръка, ще се пробвам. Всичко добро и мерси още веднъж за препоръката

Привет, входящата ти кутия е пълна и не мога да ти пиша.

Здрасти, оправих нещата. Не бях видяла, че има лимит от 100 съобщения, наистина... Сега, можеш да ми пишеш Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт