АГ СЕЛЕНА - ТЕМА 23

  • 48 023
  • 785
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 69
Д-р Апостолова прави ФМ.
Иначе на фМ не се измерва шийката. Това въобще не е част от прегледа освен ако нямате притеснения и не сте го споменали изрично.
При д-р Стоилов също съм ходила и снимките бяха зле, но прегледът обстоен освен последния, когато ме претупа. Д-р Апостолова също не е цвете, ни ако я хванете в добър момент, ще останете доволни.

Ох, не исках да го казвам, но и у мен остана едно усещане за претупване. Да, по-горе писах, лекарката е мила и внимателна, това е факт. Отзивите за нея като професионалист са супер! Но също не ми измери шийката, нито доплер пусна (макар че за седмиците, които съм, май не всички лекари го пускат така или иначе).
За сравнение, БХС при предишната ми бременност беше 40 мин. (Толкова се колебаех дали да не ида пак на това място…)
Но всъщност, за да не разводнявам излишно темата. Кой друг в Селена прави фетални морфологии?

# 61
  • Мнения: 2 805
Blue angel, растат като печурки. Сигурно после ще дойдат други грижи, но нямам търпение малко да мине време и да удължат времето за хранене, че сега на 3 часа са постоянно като часовници.


Момичета, съжалявам, че така сте останали неудовлетворени от прегледа при д-р Стратиева.
Не знам, аз я хвалех и продължавам да съм убедена, че тя е добра в специалността си.
Епикриза с каквото е заснето изчаквах отвън след прегледа. Снимките не съм ги поглеждала от прегледа, много успокояващо ми действаше, че всичко е наред.  Да, тя шийка не мери, не прави вагинален преглед. Не ми е бил нужен такъв преглед, защото ритинно я мереха на другите прегледи.
Последната фетална продължи 20 минути за двуплодна и нямах грам съмнение, че е гледано каквото трябва. Пак огледа мозък, сърце, мери дължина на кости, обиколка на глава, а предишната брои бъбреци, гледа за катаракта наред с основните неща.
Всъщност това което хората мислят за 4Д, че са подробни снимки на пози на бебето, не е точно това фетална морфология. Феталната е да се направи разбор на развитието на плода, оглед на органи спрямо седмиците.

Последна редакция: ср, 09 мар 2022, 21:52 от Щефи

# 62
  • Мнения: 12
Здравейте, искам да ви попитам някоя от вас, която е раждала при д-р Карагьозов, но не се е седяла при него как протече раждането и той настояваше ли за секцио или не?
Съща така при секцио кога ви носят бебенцето при вас и след това вземат ли го или си стои в стаята при мама?
Благодаря предварително!

# 63
  • Мнения: 251
Мога да кажа само за бебето, носят ви го когато си искате. Аз още като излезнах и мъжа ми беше до мен и веднага им звъннахме да ни го донесат и нямаха нищо против. След няколко часа си ме раздвижиха и ако искаш оттогава вече и за постоянно може да седи до теб, ако може да се грижиш за бебето сама и се чувстваш добре.

# 64
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 904
Родих в ранните часове на деня. Донесоха ми я вечерта да я видя за 10 мин и вече на следващия ден сутринта за постоянно. Вземат ги сутрин и вечер за тоалет и преглед и ги връщат, ако си ги искате. Ако не, може да нощуват и в детска стая. На таткото я показаха веднага след като ме качиха в стая след секциото и помолих, нищо, че беше 2.30 през нощта.

# 65
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Аз се следя при Борис Стоилов и съм изключително доволна, никога не ме е претупвал, а на фм 20г.с. 3 пъти се разхождах за да ми направи снимка на беба....и пак не успя беше си залепила лицето за плацентата, а за да стане снимка трябва да има околоплодна течност покрай личицето. Живот и здраве ще раждам за втори път при него. Първия път се наложи придизвикано раждане 33г.с. защото в болницата(тогава беше в хирургиите) получих инфекция и трябваше да родя. Мъчи ме 6ч за нормално, но накрая ме сряза, поради тоновете на бебето. Сега исках нормално, но са минали само 3,5г и категорично ми отказаха(питах около 6 лекари всички на едно мнение че е опасно) та пак ще съм секцио живот и здраве в събота влизам 30г.с.

# 66
  • Мнения: 658
Интересно.. Някакъв проблем с матката ли има, че не Ви позволяват опит за нормално раждане? Понеже имам пресен случай на дечица с 2 г. разлика, първото секцио, второто нормално раждане без усложнения

# 67
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Интересно.. Някакъв проблем с матката ли има, че не Ви позволяват опит за нормално раждане? Понеже имам пресен случай на дечица с 2 г. разлика, първото секцио, второто нормално раждане без усложнения
Честно казано обяснение нямам, но всички казват че е опасно и не искат. Гледаха ми разреза казаха че е наред, но нормално не....а много исках. Имало един лекар в окръжна Пловдив ама не искам при някой непознат искам си доктора при който се следя, а той отказва във Селена явно не може.

# 68
  • Мнения: 7 051
Лекаря, при който аз се следя, само изражда в Селена, но знам, че подкрепя нормално след секцио. За Борислав Иванов говоря.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 821
Аз се следя при Борис Стоилов и съм изключително доволна, никога не ме е претупвал, а на фм 20г.с. 3 пъти се разхождах за да ми направи снимка на беба....и пак не успя беше си залепила лицето за плацентата, а за да стане снимка трябва да има околоплодна течност покрай личицето. Живот и здраве ще раждам за втори път при него. Първия път се наложи придизвикано раждане 33г.с. защото в болницата(тогава беше в хирургиите) получих инфекция и трябваше да родя. Мъчи ме 6ч за нормално, но накрая ме сряза, поради тоновете на бебето. Сега исках нормално, но са минали само 3,5г и категорично ми отказаха(питах около 6 лекари всички на едно мнение че е опасно) та пак ще съм секцио живот и здраве в събота влизам 30г.с.

Аз също се следя при него и съм доволна. Имах пропуснати изследвания (за спин и цитонамазка), и като разбра, веднага ми пусна. Обясни ми, че са важни, за да бъдат прескочени. В сравнение с предишния АГ, получавам по-подробна информация за бебето
 и изтърпя серията ми от въпроси, когато се записах при него 🙂

# 70
  • Мнения: X
Ако наистина искате да раждате естествено, намере VBAC групата във фейсбук и прочетете малко. Там има много такива раждания, все на лекари от Селена и с доста по-малка разлика. Нормално е доктор Стоилов да ви каже, че не може, след като името му в онази група никога не се е и споменавало дори. Относно колко опасно било, няма смисъл да влизам в спорове, но пак може да се поинтересувате и да прочетете.

# 71
  • Мнения: 121
Ако наистина имате желание за естествено раждане и за момента имате нормална бременност, можете да опитате. Д-р Топалова в Селена изражда естествено след секцио, препоръчвам Ви я! 🙂
Обикновено 2 години искат да са минали.

Аз се следя при Борис Стоилов и съм изключително доволна, никога не ме е претупвал, а на фм 20г.с. 3 пъти се разхождах за да ми направи снимка на беба....и пак не успя беше си залепила лицето за плацентата, а за да стане снимка трябва да има околоплодна течност покрай личицето. Живот и здраве ще раждам за втори път при него. Първия път се наложи придизвикано раждане 33г.с. защото в болницата(тогава беше в хирургиите) получих инфекция и трябваше да родя. Мъчи ме 6ч за нормално, но накрая ме сряза, поради тоновете на бебето. Сега исках нормално, но са минали само 3,5г и категорично ми отказаха(питах около 6 лекари всички на едно мнение че е опасно) та пак ще съм секцио живот и здраве в събота влизам 30г.с.

# 72
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Благодаря ви момичета, искам много нормално наистина, но някак не мога в 8мия месец да се местя при друг лекар. За Борислав Иванов съм чувала много добри отзиви. Ще се опитам още веднъж да говоря със Стоилов да ми обясни причината. Иначе гледах лекция И ЗА МАМА точно за нормално раждане след секцио и общо взето този доктор каза какви са рисковете, не са хич малко и честно казано не знам

# 73
  • Мнения: 103
Момичета може ли да ми напишете номера на доктор Светлана Петрова. Някъде съм оставила визитката и не мога да я намеря. Благодаря

# 74
  • Мнения: 28
Здравейте момичета,живот и здраве ще раждам при Борислав Иванов искам нормално ,има ли някоя която е раждала при него нормално да напише какво се прави и дали сте имали някакви упражнения за подготовка за раждането.

Общи условия

Активация на акаунт