Тест за овулация - въпроси /тема 14/

  • 28 619
  • 734
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 24
Здравейте!
Имам въпрос относно тестовете за овулация - тип лентички. В началото на темата прочетох, че преди направата на теста не трябва да се приема вода и да не си пишкал 2-4 часа преди теста. Тъй като аз пия доста течности (само вода) и постоянно песещавам WC (на всеки час), а използвам такива лентички от половин година и никога не съм виждала положителен резултат. Възможно ли е заради честото ми ходене до тоалетна, тестът да не успява да ми хване високо ниво на LH?

# 706
  • Мнения: 4 855
Възможно е, да, защото урината не е толкова концентрирана. Възможно е и да няма овулация. Ако трябва идете на лекар, за да проследи дали има.

# 707
  • Мнения: 4 981
Аз това за течностите никога не съм го спазвала и тестовете пак си отчитаха. Явно при всеки е различно. А може и от тестовете да зависи... Най-добре направо при лекар.

# 708
  • Мнения: 134
Здравейте,момичета.Правих тест за Ову на 23.08 около 16:00 следобяд-отрицателен и вчера(24.08) правих тест за Ову в 07:00 на Clever Blue и излезна положителен(човечето с усмивката).
Днес (25.08) в 07:00 излезе отрицателен.
Много съм объркана.Четох из форума,че много хора имат по 2-3 дни положителни тестове а моят е само 1 ден положителен.Нормално ли е това?Благодаря ви

# 709
  • Мнения: 1 901
Нормално е. Пика на хормона трае няколко часа най-често, не няколко дни. След това настъпва овулация.

# 710
  • Мнения: 4 981
Meghan, моят съвет е да правиш тестове на една марка , а не всеки ден различни.
Тестовете на Клиър Блу често излизат положителни в два поредни дни (2 или 4 в зависимост от чувствителността на теста). Възможно е отрицателният резултат от предишния ден да е положителен според Клиър блу. Като извадиш пръчицата от четеца и ясно се вижда дали наистина е положителен или хормонът просто е завишен.

# 711
  • Мнения: 134
Meghan, моят съвет е да правиш тестове на една марка , а не всеки ден различни.
Тестовете на Клиър Блу често излизат положителни в два поредни дни (2 или 4 в зависимост от чувствителността на теста). Възможно е отрицателният резултат от предишния ден да е положителен според Клиър блу. Като извадиш пръчицата от четеца и ясно се вижда дали наистина е положителен или хормонът просто е завишен.
На една марка правя тестове.Но само един ден положителен ми се струва странно.Пише,че не трябва да се гледат тези пръчици в указанието.Не знам до колко е вярно.

# 712
  • Мнения: 4 981
Ок,  не разбрах, че само на Клиър блу правиш.
Хубаво е все пак  че си имала +. Може да пробваш да ги правиш следобед.
По принцип не трябва да се гледат, да. Аз обаче така се ориентирах кой е по-положителният от двата положителни.

# 713
  • Мнения: 68
Здравейте, момичета!
На 19.08 бях на преглед, установи се че има ДФ 18.2 mm в ляв яйчник. На 23.08 имах положителен тест за О и мислех че до 24 часа ще се случат нещата. Да, обаче днес имам силна болка в ляво долу, като че О е сега. Възможно ли е 2 дни след положителен тест да се случи О?

# 714
  • INFJ
  • Мнения: 9 450
12-48 часа.

# 715
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета!
На 19.08 бях на преглед, установи се че има ДФ 18.2 mm в ляв яйчник. На 23.08 имах положителен тест за О и мислех че до 24 часа ще се случат нещата. Да, обаче днес имам силна болка в ляво долу, като че О е сега. Възможно ли е 2 дни след положителен тест да се случи О?
Възможно е да,до 48 часа

# 716
  • Мнения: 84
Момичета, аз съм с 2дни закъснение, но теста за бременност е отрицателен. Цикълът ми е попринцип 29дни. Този месец овулацията не я хванах.. Въпросът ми е може ли от този тест(ще прикача снимка) да съм хванала или съответно ако не съм, да ми дойде цикъла час след 12-13дни от този тест? Това са три различни марки и само на едната е теста положителен, но на този ден имах много силни болки в яйчника…
Теста за ову е правен на 17.08. (22ри ден от цикъла).
Какво е вашето мнение?

Последна редакция: пт, 26 авг 2022, 15:28 от Elizabethh

# 717
  • Мнения: 962
Момичета, аз съм с 2дни закъснение, но теста за бременност е отрицателен. Цикълът ми е попринцип 29дни. Този месец овулацията не я хванах.. Въпросът ми е може ли от този тест(ще прикача снимка) да съм хванала или съответно ако не съм, да ми дойде цикъла час след 12-13дни от този тест? Това са три различни марки и само на едната е теста положителен, но на този ден имах много силни болки в яйчника…
Теста за ову е правен на 17.08. (22ри ден от цикъла).
Какво е вашето мнение?



Елизабет, само розовия тест изглежда положителен. Ако Овулацията този месец е била на 22-ри ден от МЦ, то цикъл може да очакваш най-рано на 34-36 -ти ден от МЦ, т.е. този цикъл ще ти бъде по-дълъг от обичайните. Другия вариант е да сте я изпуснали или този месец да не е имало О.

# 718
  • Варна
  • Мнения: 436

Здравейте, тестовете са от вчера и днес в 17.30ч. Снощи към 1ч. направихме един опит, но тази вечер не знам дали ще успеем, защото мъжът ми се връща много късно от работа. Овулацията би трябвало да настъпи до няколко часа. Утре сутрин към 9ч. ще бъде ли късно пак да опитаме? Ами вечерта към 00ч.(в случай, че и сутринта не успеем да се видим)?

# 719
  • Мнения: 84
Попринцип секс в деня на пол.тест, на следващия ден и на по-следващият. Ако днес не успеете, утре сутрин пак ще има шанс.
Мое мнение. Успех!

Salsera, да така е.. Но никога не съм имала толкова късна ову. Все още не ми е дошло - вече 6дни закъснение. Утре ще си направя тест - ако съм имала късмета да съм я хванала на 17.08…. Стискайте палци..
От 5дни умирам от болки в гърдите и постоянни болки в корема все едно ще ми дойде, ноо няма и няма..
Дано утре не се разочаровам отново…
Благодаря за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт