Прополис?

  • 17 682
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • в баира
  • Мнения: 861
Ето ви мое запитване в пчеларския форум преди време:

http://www.alpobg.com/beeforum/viewtopic.php?t=411

# 16
  • Мнения: 7 106
Баща ми е пчелар и откакто се помня в къщи имаме и се лекуваме с прополис. Давам и на дъщеря ми и изобщо не ме притеснява, че е спиртен разтвор, защото предпочитам да пие него, отколкото антибиотик. До сега не е боледувала. Давам и след контакт със болни, или когато се е настудувала навън удърна доза от 2 пъти или 3 пъти на ден по 2 капки (на 2г.6м. е) няколко дни подред, като пастепенно намалявам капките, или профилактично по 2 капки на ден, когато около нас има болен, до оздравяването му  Grinning.
При нас (големите) съм пресичала кашлища, болки в гърлото, различни мускулни болки и схващания от настинки само с прополис. До лекарства с баща и не сме стигали от месеци насам, а преди мъжа ми кашляше със седмици.

Преди да го дадете на дете което до сега не е пило, тествайте с една капка първо в сгъвката на лакътя и ако няма реакция (сърбеж, зачервяване) тогава дайте да пие  Peace.

# 17
  • Мнения: 3 334
По препоръки на една майка от отчетната давам прополис вече  за втори път.Първия път.....по нейна схема........давах по 1 капка разтворено във вода или сок всеки ден,в продължение на 2 месеца и почивка правя 6месеца след това.Сега вече сме на 2 години и давам по 2 капки.Доволна съм Peace

# 18
  • Мнения: 135
Страшни сте,пълни с информация.Ще следя темата и ще прочета това,което се дали ,като линк.Мисля че сте много полезни мамии  Hug
Поздрави   bouquet


П.С. Как измервате капките? И мислите ли,че първо трябва да спра да давам "Есберитокс" (имунностимулант) и тогава да започна Прополис?

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 13:28 от EteRnity

# 19
  • Мнения: 2 242
П.С. Как измервате капките?
От няколко дена сме на прополисова диета с мъж ми  hahaha Mr. Green – ползваме Клеевата тинктура от аптеката, за която писах по-горе. Тубичката си има дозатор и с нея си меря 25 капки (не че съм на 25години Embarassed, но ще пробвам по-малко за 2 месеца).

И мислите ли,че първо трябва да спра да давам "Есберитокс" (имунностимулант) и тогава да започна Прополис?
За Есберитокс не мога да ти помогна със съвет, но в други теми срещах мнения, че дават паралелно с прополиса и витамини и няма проблем newsm78... Най-добре питай педиатърката кога и как да го спреш

Мойто Зори си чака домашният прополис, но се оказа, че се събира лятото и всичките ни познати пчелари вече са го обработили в спирт. Но както каза Зори по-горе, по-добре така от колкото антибиотик Peace. Дадох заявка за чист извлек за догодина и продължавам да се ослушвам за рецептата с масло или с дестилирана вода. Който има познати пчелари, моля питайте Hug?

# 20
  • Мнения: 1 586
Ей тука има доста инфо за прополиса, включително рецепта за прополисово масло (с краве масло):
http://abiconic.dir.bg/bees/propolis.htm
Вижда ми се интересна идеята да си направя такова масло, та когато мажа филийка на малката, да си поема и доза прополис с нея Simple Smile

# 21
  • Мнения: 712
Аз пък за пчелния клей знам,че се дава по една капка на килограм тегло.Така му и давам от няколко дена  Rolling Eyes - 10 капки / 10 кг е/ ,слагам ги в сока.А ми казаха и една рецепта - В едно бурканче от пюре мед се смесва с едно шишенце клеева тинктура и се пие по 1 лъж на ден....
Незнам вече кое е правилно и кое не.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Нещо подобно ми каза онзи ден и нашата педиатърка. Парченце клей, колкото голяма маслина се разтваря в спирт за няколко дни, като се разклаща- После се прецежда и се смесва с мед (количеството не помня, но съм го записала) и се дава по 1 лъжичка всеки ден

# 22
  • Мнения: 437
Определено полезна информация...Благодаря, ще пробвам!

# 23
  • Мнения: 135
А когато детето е болно,по колко капки давате на ден?По-горе пише,че е заместител на антибиотик

# 24
  • Мнения: 189
И аз питам същото, защото малката кашля и има зачервено гърло. Изобщо мога ли да го използвам при тези признаци?

# 25
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Шани, мъж ми си купува редовно от аптеката Пчелен клей – има фарингит и му помага. Ето какво точно пише на опаковката - Клеева Тинктура 30%, състав: етанол, пчелен клей (прополис)-30%
http://www.hygitest.hit.bg/usta%20gurlo.html
Но за детето ще питам познати имащи кошери – предпочитам домашен прополис Wink.

Весела благодаря   bouquet Това че Стиляна е боледувала само веднъж направо ме шашна  Shocked – невероятно. Чудя се обаче за спирта – Зори май е твърде малка  newsm78

кажи, моля те, по колко пие мъжа ти за фарингит, защото вече един месец не мога да се отъва от моя.  bouquet

# 26
  • Мнения: 135
Една приятелка ми даде съвет,освен сутрин да давам и вечер по 2 капки (на година и 8м сме).
Така или иначе,то не вреди.Тай като не иска да пие водя и сок,и го давам със спринцовка,заедно със сиропа за кашлица.Дано не греша някъде.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 903
При последното боледуване на  Силви джипката ни изписа спиртен извлек на пчелен прополис. Действал стягащо на сливиците и повишавал имунитета. Ползвах ме го 20 дни-5 капки в лъжичка мед един път на ден. За съжаление третата ни сливица не се повлия от това, не ни се повиши и имунитета.

# 28
  • Мнения: 2 242
кажи, моля те, по колко пие мъжа ти за фарингит, защото вече един месец не мога да се отъва от моя.  bouquet
Ми проблема му е че все забравя да го пие редовно и пие ударни дози, когато вече гърлото му е зле Twisted Evil. Понякога пие два пъти на ден по 25-30капки, но средно (когато се сеща) по 30 капки на ден.
П.с. той вече години не се е отървал от този проблем, според мен точно защото е много несериозен и пие предимно като вече му е зле. Дано при теб свърши работа Hug

# 29
  • Мнения: 7 106
20-30 капки на ден при възрастен е профилактичната доза, а удърната при заболяване е 2-3х 30 капки.

Общи условия

Активация на акаунт