Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 69

  • 22 215
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 192
И аз, и майка ми излязохме от хипофункция, приемайки йод от органичен произход (храна), както и имуностимуланти. Тя изчисти и антителата, аз имам още малко МАТ, но поне разбрах къде е проблемът, след толкова търсене.

Би ли споделила какво, съдържащо йод, си приемала?
Моята лекарка за хипофункцията ми беше предписала и келп.

# 46
  • Мнения: 5 860
Потвърди казаното от много дами във форума, че за него е важно TSH, другите изследвания били "пари на вятъра".

Това не го разбрах... Ние, поне в тази тема, винаги сме казвали точно обратното - че важен е не само TSH сам по себе си, но най-вече - стойностите на FT4 / FT3 и взаимовръзката между трите хормона.

# 47
  • София
  • Мнения: 401
Това потвърждава мнението на дами за опита си с него, че го интересува само тсх.

# 48
  • Мнения: 5 860
Да, извинявай, грешно съм си интерпретирала написаното. Grinning

# 49
  • Мнения: 69
И аз, и майка ми излязохме от хипофункция, приемайки йод от органичен произход (храна), както и имуностимуланти. Тя изчисти и антителата, аз имам още малко МАТ, но поне разбрах къде е проблемът, след толкова търсене.

Би ли споделила какво, съдържащо йод, си приемала?
Моята лекарка за хипофункцията ми беше предписала и келп.


И аз се интересувам. На мен ми казаха да не консумирам йод, точно заради антителата, а да се огранича само до йодираната сол. И аз спрях да ям суши, което толкова обичам. Но съм готова да преразгледам решението си Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 517
Еутироксът има леко сладникъв вкус и се разтваря за около 5 мин под езика. Напълно поносим на вкус.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 110
Здравейте, по тези изследвания може ли да се разбере, дали дъщеря ми (на 15 г.) има някакви проблеми с ЩЖ:
Скрит текст:
Изследването е правено миналото лято, но след това се задълбочих по проблема, тъй като съм с Хашимото от известно време. За съжаление припада при взимане на кръв и засега отлагам още една такава интервенция Cry , при която бихме могли да изследваме и  другите хормони - FТ3 и FТ4.
Напоследък се оплаква от умора, а съм й засичала един-два пъти и сърцебиене (вечер преди лягане).
В момента пие Вит. Д 2500 IU, защото преди месец изкара ковид и поради вируса и късната зима вероятно са й спаднали нивата.

# 52
  • Мнения: 11 840
Едно изследване и с 2-3 месеца разлика, може да покаже вече много, много различни неща, какво остава за 9-10 месеца. Не може нищо да се гадае така по стари изследвания, още повече, че има само ТСХ. Единственото което се вижда, че антителата са ниски, т.е. можем да предположим че са така и сега и че няма автоимунно заболяване Хашимото. Но и това не може да е сигурно, защото е добре жлезата да се прегледа на ехограф.
Но затова дали има проблем със самата функция на жлезата (хипофункция) си трябва изследване и на трите хормона.


Иначе оплакванията които споделяте сега е напълно възможно да са си от Ковида. Аз 2 месеца след него имах сърцебиения и умора. Но е възможно и да е от щитовидна, липса на витамини и т.н.



Една статия за вит.Д , сега ми попадна https://www.24chasa.bg/zdrave/article/11035429

Последна редакция: чт, 10 мар 2022, 09:14 от mibobo

# 53
  • Мнения: 1 999
Все се каня да питам. И сега покрай стойностите на витамин Д:
    Някой знае ли формула по която се приравняват мерните единици?
  Моите ФТ3 и ФТ4 са с различни мерни единици. А тук в темата имаше как се определя ТСХ, че се дели едното на другото.

# 54
  • Мнения: 11 840
Аз съм пропуснала явно нещо, нямам спомен за такава формула и въобще не съм срещала такова нещо за толкова време ....т.е. да се определя по някакъв начин ТСХ.
ТСХ е хормон произвеждан от хипофизата, а Т3 и Т4 от щитовидната, как ще разделиш два хормона и ще получиш трети.

Дори и случайно да има нещо такова, то няма да е вярно според мен. Аз мога да  ти покажа такива нелогични изследвания, че....идеален ТСХ на сина ми, при поднормен Т4. Както и аз с оптимален Т4, да кажем малко нисък Т3 и ТСХ 3,5

А и защо ти е нужно това?

Ето калкулатор, който изчислява какъв процент ти е всеки показател, от конкретната граница https://hashimotoplan.com/kalkulator-optymalnego-poziomu-hormonow/

Последна редакция: чт, 10 мар 2022, 10:15 от mibobo

# 55
  • Мнения: 69
Все се каня да питам. И сега покрай стойностите на витамин Д:
    Някой знае ли формула по която се приравняват мерните единици?
  Моите ФТ3 и ФТ4 са с различни мерни единици. А тук в темата имаше как се определя ТСХ, че се дели едното на другото.


Няма такава формула по която се изчислява ТСХ. Имаше нещо за съотношението между ФТ3 и ФТ4, ако са в една мерна единица, но това така или иначе е трудно постижимо. Достатъчно е тези две стойности да са поне над средата и да се чувствате добре, разбира се. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 397
Здравейте! Биопсията ми излезе лоша. Спешно ми трябва контакт на проф.Пандев.

# 57
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
От Еутирокс може ли да се вдига кръвно . Пак аз с моите хленчения ,но тъй като към 10ти ден ковид, от 4 дни съм с високо кръвно и търся причината.  На 75мг съм ,преди това също бях ги стигнала и нямах проблем .
Приемам го както тук посъветвахте  от скоро - под езика ,леко ми сладни чак .

# 58
  • Мнения: 1 517
Високото кръвно е от ковида. Може да го подържаш и месец. Вземи мерки с някакви таблетки и провери как ти е калият. При ковид калия пада доста и оттам проблеми с кръвното. След като го нормализираш, вероятно няма да имаш нужда от хапчета. Най-чести ковид-последици са косопад и високо кръвно.

# 59
  • Мнения: 291
Момичета, защо приемате Еутирокс под езика, не се ли гълта с вода директно?😯

Общи условия

Активация на акаунт