Кой е най-хубавия супермаркет за прясно месо?

  • 4 390
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 408
ХаресваХ мляното месо от месарница "Р.Василева", както и цената- 7,80 лв,/кг., а на промоция 6,90 лв./кг.
Не бях купувала кайма от един месец и точно вчера ми беше необходима такава, смело влязох в месарницата и като видях цената Scream Rolling Eyes Ама продавачката зад щанда вече ме гледаше очаквателно и взех малко, че то цената и беше станала 9,30 лв./кг. мляно месо. Загубиха ме като клиент там.
Взимала съм мляно месо от месарница "Бозмов" и от "Билла"- не ми допаднаха.

# 31
  • Мнения: 32
И от мен един глас за Била, но само и единствено месата "Българска ферма". Започнах да ги купувам наскоро по препоръка на мои близки и мисля, че са ок. В Лидл също съм пазарувала месо и имам както добри, така и не чак толкова добри попадения. В Лидл най-кофти според мен са месата, които са били замразени и после са размразявани - указано им е на етикета, но аз сравнително късно се светнах да внимавам за това.

# 32
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
И от мен един глас за Била, но само и единствено месата "Българска ферма". Започнах да ги купувам наскоро по препоръка на мои близки и мисля, че са ок. В Лидл също съм пазарувала месо и имам както добри, така и не чак толкова добри попадения. В Лидл най-кофти според мен са месата, които са били замразени и после са размразявани - указано им е на етикета, но аз сравнително късно се светнах да внимавам за това.
Как са обозначени размразените?

# 33
  • София
  • Мнения: 5 151
Минавам да похваля Лидъл, които са започнали да пускат неща от серията "Грил майстор". Вчера взех вратни пържоли с "мексиканска марината", бяха страхотни.

# 34
  • Мнения: 32
И от мен един глас за Била, но само и единствено месата "Българска ферма". Започнах да ги купувам наскоро по препоръка на мои близки и мисля, че са ок. В Лидл също съм пазарувала месо и имам както добри, така и не чак толкова добри попадения. В Лидл най-кофти според мен са месата, които са били замразени и после са размразявани - указано им е на етикета, но аз сравнително късно се светнах да внимавам за това.
Как са обозначени размразените?

Имаше някакъв надпис с дребен шрифт на етикета - "Размразено месо", "От размразено месо" или нещо подобно. Там, където са указани произходът и срокът на годност. В Била също има такива замразявани и след това размразени меса - гледайте дребния шрифт на етикетите.

Между другото, пробвали сме и месото от Фантастико - въобще не е върхът. Аз лично изкисвам месото преди готвене и след това при печене на фурна пържолите от Фантастико си свиваха обема поне наполовина. Предполагам означава, че в месото са слагали много сол, за да задържа вода и да тежи повече.

# 35
  • Мнения: 24
Здравейте, някой има ли информация, собствениците на "Попов"дали са нови и съответно качеството на месото същото ли е?

# 36
  • Мнения: 2 512
Здравейте, някой има ли информация, собствениците на "Попов"дали са нови и съответно качеството на месото същото ли е?

Не знам за собствениците, но вече при 2 продукта откривам леееееки компромиси с качеството.

# 37
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Не знам дали са сменили собствениците, но и аз отбелязвам спад в качеството и ще търся алтернативи. Миналия ден минах да купя от месото, което мелим вкъщи на кайма за домашни наденички и кюфтета, и неприятно ме сюрпризираха, че вече не го предлагат. Вероятно защото беше 2 пъти по-евтино от каймата им и хората са започнали да го предпочитат пред нея. Рагуто, което взех, не беше така прясно както преди, минимум от предния ден ще да е било. А с цената на телешкото просто прекаляват...

Общи условия

Активация на акаунт