Парите

  • 2 856
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 362
Въпроса ми е кой управлява парите вкъщи-вие или татковците?
Нашите пари,например,стоят общо.Никога не сме си ги делили.Аз се занимавам с покупките,а таткото ходи да плаща сметките.Сега аз не работя и основния ни доход е от неговата заплата.Винаги когато вземе пари ги оставя вкъщи и от там нататък се оправям аз.
Интересно ми е при вас как стоят нещата.

# 1
  • Мнения: 7 474
Аз, по простата причина , че само аз пазарувам всичко за  вкъщи + дрехи , подаръци и каквото се сетите, което не значи , че не са общи. Така мога да преценя докъде да се разпростирам .Те пак стоят в шкаф, където всеки може да бръкне и да си вземе , но май предимно аз бъркам.Peace

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 14:07 от Lео

# 2
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Аз...всички финанси рано или късно опират до мен.

# 3
  • Мнения: 4 053
Аз...всички финанси рано или късно опират до мен.


и при нас е така

# 4
  • Мнения: 891
Нашите пари,например,стоят общо.......Винаги когато вземе пари ги оставя вкъщи и от там нататък се оправям аз.


И при нас е така. Предимно аз се грижа за плащането на сметките, пазаруване и т.н.

# 5
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И двамата получаваме заплатите си на дебитни карти и не изтегляме всичко, както правят да речем родителите ми, а си ги държим и когато се налага теглим оттам. Двамата имаме карта за сметката на другия. Тъй като моята сметка е с по-добра лихва, на нея правим спестявания - през картата на мъжа ми минават всички разплащания по къщата, седмичните покупки на храна и оттам теглим за "джобни".

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Парите дава мъжа ми когато му поискам, той плаща сметките и пазарува основно, аз купувам само някои неща за допълнение. Мразя да съм финансово зависима!  Close

# 7
  • Мнения: 819
Винаги правим всичко заедно...дори и с парите е така.

# 8
  • Мнения: 1 937
Пари в брой - рядко и неголеми суми.
С тези по картите разполагаме солидарно.
Сметките - електронно - той, аз, все тая.
Обикновено пазаруваме заедно.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мъжът ми е финансовият министър вкъщи  Peace; аз и без това съм казвала многократно, че живея с калкулатор  Mr. Green Решенията какво ще се купува обсъждаме заедно и преценяме докъде можем да се разпрострем. Моята заплата си кротува в картата и се тегли само в кризисни ситуации или ако нещо мноого ме изкуши  Embarassed Обаче пък от картата ми теглят вноските за колата, така че чисто  остават вътре около 300лв месечно. Картата с детските на детето не се пипа изобщо. Сметките ги плаща мъжът ми; аз отговарям за пазаруването /освен в случаите, когато пазаруваме в хипермаркет/, плащането на кабелната и сметките за входа /защото обикновено съм си вкъщи по това време/.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не си правим сметка- който когато има купува каквото трябва.

# 11
  • Мнения: 1 925
Моите пари са по дебитна карта, а неговите ги плащат на ръка.
На пазар ходим заедно и на място решаваме кога кой да плати.
За джобни всеки си взима от своите - и на двамата са ни достатъчни.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 180
За "джобни" всеки си разполага с неговитв пари, а когато пазаруваме или плащаме сметките той е отговорника newsm03

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тема на таз тематика=10 000 лядна  Crazy

# 14
  • в Низината
  • Мнения: 705
и вкъщи парите стоят общо и всеки си взима колкото и когато поиска. Лошото е само,че не си правим никаква сметка.И двамата харчим много безразборно. #Crazy

# 15
  • Мнения: 983
Аз плащам сметките и пазарувам и той като вземе заплатата ми я дава.

# 16
  • София
  • Мнения: 115
Нашите пари също стоят общо, но основната част от тях са по карти, а сметки плащаме през и-нет. Сумите, които държим в къщи са за ежедневни разходи и пазар. Но финансиста у нас май съм аз, понеже съм по-свободна и се оправям с останалите сметки, а и картите са в мен  Grinning, освен това мъжът ми е с малко"широки" пръсти  Wink. Ама да си призная - най-обичам, когато той носи, а аз харча newsm44.

# 17
  • Мнения: 5 362
Ама да си призная - най-обичам, когато той носи, а аз харча newsm44.
Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 36 038
Мъжът  ми плаща всички сметки, аз и той - пазаруваме, аз харча за глупости, той купува само най-необходимото.

# 19
  • Мнения: 5 026
Парите ни стоят на общо място.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 642
Свекървата държи парите Twisted Evil. Мъжа ми и дава почти цялата си заплата, като си оставя за джобни и тя ги разпределя за ядене и сметки и вноската за апартамента. На мен ми оставя пари за памперси и купони за кухнята. А мойта заплата е за "забавления", за мен и за непредвидени малки разходи.

# 21
  • Мнения: 6 461
Паричките стоят на общо място ........... Mr. Green

# 22
  • Мнения: 603
ами парите ни стоят на едно място-той плаща сметките,а пазаруваме заедно  Peace

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 541
Парите ни стоят по дебитни карти Peace!Когато свърша моите пари,той ми дава.Така е вече няколко години .

# 24
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Парите ни стоят на общо място.
Но винаги знаем кой колко е взел и за какво. Grinning

# 25
  • България
  • Мнения: 105
Парите ни са на общо място Peace

# 26
  • Мнения: 2 556
Кажете си сега и точно къде ви стоят парите  Mr. Green

# 27
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Парите дава мъжа ми когато му поискам, той плаща сметките и пазарува основно, аз купувам само някои неща за допълнение. Мразя да съм финансово зависима!  Close

ох и съм на това дередже, надявам се ако всичко върви по план на пролет да почна работа и да няма всеки ден:'Дай'.
пазаруваме и двамата, сметките също и двамата, живеем до пазара и с детето ми е много удобно хем разходка, хем да си напазаруваме, ма не ми е гот да съм изцяло под финансова зависимост

# 28
  • Мнения: 668
аз управлявам парите вкъщи - отскоро мъжът ми няма време да се занимава с плащане на сметки, пазаруване и така нататък.

# 29
  • Мнения: 647
Свекървата държи парите Twisted Evil
Eй , това звучи много зле !!! smile3511

# 30
  • Мнения: 1 006
Свекървата държи парите Twisted Evil.

ex, ей това не можах да го схвана Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 38 642
Свекървата държи парите Twisted Evil.

ex, ей това не можах да го схвана Thinking

Не е толкова страшно, колкото си го представяте. Просто мъжа ми и дава парите и тя плаща всички сметки и пазарува. Оставя си за джобни за него. Мойта заплата си е за мен.

# 32
  • Мнения: 5 362
Свекървата държи парите Twisted Evil
Eй , това звучи много зле !!! smile3511
Тъкмо това си помислих и аз докато четях.
Ама как така ще й ги дава бе?!?Хубаво плаща сметките,ама така все едно тя контролира положението у вас.

# 33
  • ново
  • Мнения: 6 007
Парите ни са по дебитни карти. Аз пазарувам и плащам сметките, защото мъжа ми няма време за това. Всеки си разполага с джобни пари, като свършат - теглим от картата.

# 34
  • Мнения: 1 289
И при нас стоят на едно място.На който му свършат джобните знае къде са и си взима.Сметките ги плаща,който има време,но важното е,че не закъсняваме с плащанията. Hug

# 35
  • Мнения: 2 677
Нито единият, нито другият.
Когато са в брой, парите стоят на едно място и всеки взима, когато му потрябват. Когато са по картите, пак заедно обсъждаме разпределението им.

# 36
  • Мнения: 6 624
Чак сега се замислям по този въпрос .И двамата си имаме доходи той плаща сметките аз пазарувам ,но не защото така сме решили, просто от само себе си така се получи.

# 37
  • Мнения: 929
по принцип аз тъй като съм забелязала че мъжа ми изхарчва много пара а налице няма нищо.

# 38
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Парите са ни общи.За каквото ни трябват всеки си взима.Добре,че е мъжът ми,че иначе със тези мои редки пръсти,още във средата на месеца и съм изудахала парите. Mr. Green
Със сметки не се занимавам,той има тази задача.
Иначе основно да заредя хладилника и шкафовете си със продукти го правя само аз,защото на моят мил мъж, вместо захар, ако му дадът сол,няма да забележи разликата. hahaha

# 39
  • Мнения: 6 167
парите общи,
мъжа ми министър! Laughing
аз разсипница.

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 461
Свекървата държи парите Twisted Evil. Мъжа ми и дава почти цялата си заплата, като си оставя за джобни и тя ги разпределя за ядене и сметки и вноската за апартамента. На мен ми оставя пари за памперси и купони за кухнята. А мойта заплата е за "забавления", за мен и за непредвидени малки разходи.


Верно ли  Stop Crazy ooooh! Tired Думи нямам. Всеки си знае положението, но за моите виждания това е просто абсурдно...
При нас финансите винаги са били общи, но като цяло май аз ги "управлявам"  Mr. Green, по простата причина, че пазарувам и плащам сметки. Никога не е стоял въпросът кой колко печели и кой колко харчи- важното е да има пари, нали така  Wink

# 41
  • Мнения: 2 161
Аз нямам лични средства,разполагам с парите на мъжа ми и то пълновластно Grinning.Така са се стекли нещата,че май аз разполагам много повече с парите му,отколкото той самият.И много добре си подреждам нещата за разлика от времето ,през което е в къщи.Тогава нито знам какво се харчи,нито ме интересува.Изключвам и дори при излизане не си вземам чанта.Нека поне веднъж не нося отговорност.

# 42
  • Мнения: 3 447
Не си правим сметка- който когато има купува каквото трябва.
И при нас е така - всеки си управлява средствата. Който има повече в момента - той плаща. Ако единият няма в момента - другият му дава. Никога не са били общи и не сме си държали сметка кой за какво харчи.

# 43
  • Мнения: 397
Всеки си разполага със средства, така, че ако в даден момент се наложи да пазари или да плати някоя сметка, а другия не е до него - да има пари! Естествено има случаи, в които той ми е давал пари, ако аз нямам и обратно.

# 44
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
При нас моята заплата ходи основно за пазаруване и за разни дребни работи за детето. Иначе на мъжа ми всичко останало - сметки, заеми и други разноски. Понякога се получава така: моята заплата си е за мен, а неговата е обща Mr. Green А аз по принцип не съм от разточителните, горе-долу винаги си имам спестен някой и друг лев, без никой друг да знае.

# 45
  • Мнения: 268
При нас всеки си разполага с неговите ,сметките плаща свеки ,ние пазаруваме от време на време и плаща който има пари . Не мога да си представя парите ни да стоят на едно място  Rolling Eyes ,той е толкова разто4ителен 4е ......... нямам думи  #Cussing out, ако го оставя да разполага със вси4ките пари ще караме на фотосинтеза още от 2рия ден от заплатите.  Опитвам да го променя но не мога ,аз съм по пестелива и умея да си правя сметка за разлика от него.

# 46
  • Мнения: 1 680
Парите дава мъжа ми когато му поискам, той плаща сметките и пазарува основно, аз купувам само някои неща за допълнение. Мразя да съм финансово зависима!  Close

и ние сме така, мразя да му искам пари, а сам не се сеща да остави Sad, но пък дава Wink

# 47
  • Мнения: 1 370
Всички пари стоят в мен, докато не ги вкарам в банката. След това и двамата си ползваме картите

# 48
  • София
  • Мнения: 797
 Аз харча парите, пазарувам, плащам сметки, купувам каквото е нужно, той ги изкарва.

# 49
  • Мнения: 8 917
Винаги са били общи и общо и заедно сме ги харчили Peace

# 50
  • Мнения: 2 013
Тъй като получаваме приблизително еднакви пари, всеки си ги държи и купува когато каквото е необходимо. Е, ако някой закъса - взима от другия. Но не ги държим на купчинки вкъщи, има си дебитни карти за целта.

# 51
  • в къщи
  • Мнения: 467
парите общи,
мъжа ми министър! Laughing
аз разсипница.
Нещо такова и ние. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт