Любители на котки - Тема 171

  • 28 300
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 229
Здравейте,
и аз от съвсем скоро съм горд собсвеник или по- скоро съквартирант на коте. Със синът ми искахме да си имаме космата топчица от много време, но мъжът ми отказваше категорично. Затова си отгледахме 3 уличничета на двора, които глезим с много любов. Преди месец мъжът ми ни влезе в положение и ни изненада с мъжко коте на 3 месеца, британче, което купил от украинско семейство- бежанци. Докарали са го в окаяно състояние(недохранен и обезводнен), вече не могат да се грижат за него, затова и го продават. Една мила жена го беше приютила и беше спасила живота му. Решихме да кръстим този бежанец Зеленски. Много мило и послушно коте е, с изградени навици, спокойно и меко като коприна.
Искам да помоля за вашите съвети. Ветеринарят , при който го водя, ме посъветва да го храня само с гранули поне до 1 година. Последните дни е бил хранен предимно с човешка храна и сега при нас отказва сухата. Купата му стои пълна, а той се върти около масата и жално мяучи, проси, я кашкавалче, я шунка, изяде и един жълтък. Взех му консерви и пауч и много му харесват, но се измъчвам правя ли грешка като му давам. Мъжът ми все ми подхвърля, че ако искам дълги години да му се радвам, трябва да слушам ветеринаря.
Скрит текст:

# 691
  • София
  • Мнения: 16 202
Страхотни снимки!

Хранете си спокойно Зе с консерви и паучове, ние повечето сипваме гранули в паничка за времето, през което не сме вкъщи и няма кой да сипва на малките юначета. И не, не е грешка, за котките това е по-правилното хранене.

# 692
  • Мнения: 9 195
ЧРД на Арчи много пораснал!

този малък Зеленски , много сладък Добре дошъл тук.
Сега за храната
най - хубаво е да яде мокра храна, това за мъжките е много важно да не се запушват. Разбира се и сухи гранули.

давай му щом яде си проси и човешка храна.
 Нашия като малък беше вечно гаден и ядеше всичко което зърне
Зърнена диета 😂😂
Крадеше питки хляб, мъфини , лочеше нощно време и оставена на плота в кухнята...от накисната тенджера от спагети болонезе с вода и т.н.
Израстна го този период продължи около 4месеца.
После почна да се разгонва и рязко загуби интерес към храната
Сега принца се цупи на всякава мокра , само купувам той души подминава и
всичките ми над 30+ градински държанки пируват.

# 693
  • Мнения: 21 282
Ах , прекрасен Зеленски Simple Smile

# 694
  • Мнения: 5 181
Голям сладур е Зеленчо. Сина е на 7 месеца и го храним с консерви основно и паучове.

# 695
  • Мнения: 15 333
Боже, какъв красавец е Зе. Прекрасник.
Ветовете трябва да се слушат, да, но... гранулите, сухата храна хич не са препоръчителни за мъжки котаци. С времето се сдобиват с бъбречни проблеми, запушват се, особено, ако не пият достатъчно вода и не си набавят достатъчно влага. Затова, радвайте се, че Зе си иска мокра храничка и му давайте смело. Тя е особено важна тъй като и да не пие достатъчно вода, то мократа храна ще му достави необходимата за организма му влага. Не го лишавайтв от нея и не го мъчете със сухоежбина. В случая Вета да си "гледа работата" Wink бих казала аз.
Давайте му и гранулки, но много дръжте да хапва и мокра храна. Може и по някое парченце шунчица да му давате.
Наша Мая полудява щом види филе, шунка или кренвирш. Особено кренвирши, обожава ги. Давам и едно късче и играта започва, дебнене, бой, убийство и ритуално изяждане на "плячката". Тя други играчки не признава или много бързо и омръзват, но кренвирша, кренвирша е висша лига и висша наслада за игра. Grinning

# 696
  • Мнения: 14 101
Лъчко е фен на маслините. Откача, все едно сурово месо е надушил.
Моите гранули ядат веднъж на три месеца. После е абсурд да хапнат втори път от тях. Чаак след три месеца.

# 697
  • Мнения: 15 333
А, да, и маслини. Винаги и задължително обезкостени(винаги премахвайте костилката, че са глупачета и може да я глътнат, а костилките са остри и може да им пробият чревцата и да направят куп поразии). И Мая ги обича, но не всички. Ми, ко и тя си има вкус. Joy Каламатата са и приоритетни и едни натурални също.

# 698
  • Мнения: 4 312
Зеленски е разкош!!!!❤❤❤❤И мъжът ти е прав.Намираш ск вет,на когото имаш доверие и слушаш него 😊
Аз не съм и не бих хранила котките си с човешка храна.Единственото,което ядем общо е варено пиле,без подправки.
Пускай по-често снимки на Зеленски.Чинчила е,нали?

# 699
  • Мнения: 4 536
Честит празник на всички празнуващи мърчовци. Че май пропуснах няколко. Да са палави и игриви. Да мъркат и да се гушкат.

Прекрасен Зеленски. Направо се влюбих.
Първите ветеринари, при които водих моят дзвер, подрастващ мъж ми казваха, че трябва да го храня само с гранули и веднъж в седмицата може пауч, консерва или друго подобно. Сегашната каза, по 50 грама на ден гранули да му давам. Да съм твърда и да не му давам друго, докато не ги изяде. Ми не иска гранули. Сипвам в купата, той дотърчава, подушва и се врътва демонстративно. Поръчах сега на Wild freedom гранулки, да ги пробва. Да видим дали ще ги одобри. Но аз съм решила да го храня основно с мокра храна. Гранулите да са допълнение.

И да попитам. Когато взе да препикава из къщи, сам си намали дневната дажба от 400 на 200 гр. Нормално ли е две седмици след кастрацията, да продължава да яде по 200 гр.?

Ей го на мушмурока Grinning


# 700
  • Мнения: 7 856
Мини, май е по-добре да не се прехранва след кастрацията, за да не напълнее. И той вече не е бебе, не расте толкова и не са му нужни много калории.
Украинчето е много красиво. Само ако може да разберете дали е ваксиниран.
Горките бежанци. Успели са да спасят котето, но нямат възможност да се грижат за него. Идиотска война и откачен Путин.
Снощи гледах как напускат най-опасните места с организиран транспорт. Хората са почти или съвсем без багаж, но взимат със себе си в неизвестното домашните си любимци.

# 701
  • Мнения: 4 536
Благодаря, Недоволна. На опаковката на храната, която му давам, за неговата възраст и килограми пише дневна дажба 400-435 гр. И понеже той яде двойно по-малко, се питам имам ли причина да се притеснявам.

# 702
  • София
  • Мнения: 39 783
Зе е много сладък Simple Smile

И моите минаха на повече мокра и по-малко суха храна.

Купих Брит (китен), не я искат. Купих Сам'с фийлс (китен), не я искат. Брит-а ще го преживея, но Сам-а е 7,5кг чувал.
Оникс налита на адулт храна.
Днес ветеринарят ми даде два пакета Дехра (адулт), и двамата я харесаха. Аш е ял доста такава бебешка. Преди почти нямаше внос и спрях да я купувам. Ако в момента има внос ще поръчвам.

Моите пак започнаха да спят заедно и да се гушкат.

# 703
  • Мнения: 21 282
Тути много си уважава гранулите ,почти нон-стоп е на купичката да ги похапва.
И пауч/пастет всеки ден.

# 704
  • Мнения: 2 990
Зеленски е много сладък, добре че е намерил дом.
Нашата Оливия на ден втори след кастрация си е същата. Беснее, скача, катери се. Явно се чувства добре. Изглежда поотслабнала,но нали преди и след операцията беше на глад. Сега наваксва, има апетит. Добре че писахте, че малко стои изпъкнато на операцията,за да не се притеснявам. Все пак имаме записан час за контрол утре и ще я  заведем, д асъм сигурна, че всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт