Любители на котки - Тема 171

  • 28 229
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 13 147
Принцес, много съжалявам за котенцето! Sad

Васко, може и да си писал, но да не помня. Беглецът Мишо появи ли се?

По повод на пиенето на вода - виждали ли сте клипче на забавен кадър как пият от купичка? Винаги съм си мислила, че загребват водата напред, а всъщност загребват със задната част на езика. Simple Smile Имаше много хубаво клипче, което не мога да намеря, но и тук се вижда на моменти - https://www.vbox7.com/play:42f010e7

А това ми стои от няколко дни отворено. Като се пресетя го гледам и не спирам да се хиля. Какъв поглед! Какви количества! https://www.facebook.com/groups/311238749246018/posts/1576216779414869/  hahaha hahaha hahaha

# 736
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Не Мишо го няма. Търсих го много, обиколих, постове във фейсбук слагах и нищо.

# 737
  • Мнения: 7 856
Аз само да кажа, че котенцето, което се нуждаеше от кръводаряване е починало от сепсис в ЦВК.
Горкото животинче! Поне сега не се мъчи.

# 738
  • Мнения: 10 598
Един от кварталите прайдове обядва.

Снимката е с лошо качество, защото е зум от телефона - някои са много плашливи.
Тумбаците, обаче, са с много добро качество. Wink

Ехх.... Sad котето починало от сепсис ли... Сама по себе си звучеше трудна тази операция на черва, ама "сепсис" не говори добре за вет клиниката.... Weary

# 739
  • Мнения: 9 817
И аз си го помислих, но аз съм предубедена и мнението ми не е релевантно. Само да имат предвид хората при назначаване на лечение и операции в ЦКВ и да търсят второ мнение ми е съветът. На леля над десетгодишния пекинез искаха да го оперират заради тумори в ушите, а се оказа че има гъбички и няма нужда да се рискува живота му и да се хвърлят хиляди левове. От друга страна, за някои тежки операции и интервенции масово се препраща към тях, което говори че имат и много компетентни лекари. И така, и така е с големите клиники.
Да почива в мир милото коте Confused

# 740
  • Мнения: 5 120
Миналата година като си бяхме в България Кардю нещо не беше ок. Заведохме го в Син кръст и сме изключително доволни, чисто нов е отново дядката.

# 741
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз за ЦВК само бях чувала. Отидох защото имаха ваксина.
Бях говорила с млада лекарка (чрез майка ѝ). Тя трябваше да му постави ваксина, но я пратили на обучение (в самата клиника). Реших че няма да я притеснявам. Попълват данните на Аш и ще сядам да чакам. Съвсем случайно споменах името на лекарката. "О, тя остави бележка". Извикаха я по уредбата и дойде друга лекарка. Изобщо не сме чакали.
За процедурата и прегледа съм доволна.

Един квартален лекар използвах само за закупуване на храна. Доверявам се на тези, които спасиха Оникс.
Дъщеря ми имала познат, който пътува през целият град, за да отиде при този, който щеше да умори Оникс. Шарен свят.

# 742
  • Мнения: 4 049
Има ли някой с мъжки котарак, който не маркира. Дали да се радвам на късмета си или е въпрос на време? Франки е почти на годинка но досега не е маркирал. Обаче само гледа да ме докопа и да ми се клати. Има моменти на агресия, скачане по краката, но траят много кратко и общо взето са когато е недоволен, отмъщава... Ако го настъпя без да искам... или го изкарвам по-грубо от стаята... Ако не започне да маркира може и да не го кастрирам..

# 743
  • Мнения: 380
Принцес, много жалко за котенцето Кати… И аз съм учудена, как така е стигнало до сепсис. Не ми се иска да вярвам, че е от лекарска немарливост, но май натам клонят нещата. Sad
Много ми е тъжно и за стопанката ѝ, милата жена…

# 744
  • Мнения: 3 771
А Шошо е кастриран, но интересно инстинктът за маркиране го има. Застава по храстите, трепери опашката, гледа наперено и “маркира”.
Но друго си е да станеш последен от леглото:) сутрин в Събота

# 745
  • Мнения: 1 778
Нашата ветеринарка препоръчва кастрация на женското ни коте след 6-я месец, но дотогава няма ли да се разгони?

# 746
  • София
  • Мнения: 3 479
Има ли някой с мъжки котарак, който не маркира. Дали да се радвам на късмета си или е въпрос на време? Франки е почти на годинка но досега не е маркирал. Обаче само гледа да ме докопа и да ми се клати. Има моменти на агресия, скачане по краката, но траят много кратко и общо взето са когато е недоволен, отмъщава... Ако го настъпя без да искам... или го изкарвам по-грубо от стаята... Ако не започне да маркира може и да не го кастрирам..

Блеки не е маркирал- кастриран на 1г 6м.
Но много врещеше по цяла нощ и хапеше и дереше.

# 747
  • Мнения: 10 598
Нашата ветеринарка препоръчва кастрация на женското ни коте след 6-я месец, но дотогава няма ли да се разгони?
Може и да се разгони. Първото ми котило от 4 момиченца беше. Едната се разгони на 5 месеца, другите две 2 месеца по-късно, а четвъртата, която беше и най-любознателна и игривка, се разгони след годинката и роди насред зима, на 13.02. Така че Божа работа коя кога ще се разгони, ама по характера според мен си личи коя е още с детски акъл. Simple Smile

# 748
  • София
  • Мнения: 13 147
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА!

Ако някой желае да добавя любимеца му в списъка, нека ми пише на лични! Ако имате и нещо интересно за първи пост - също.  Wink

И не забравяйте данъците и таксите!!!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт