Кърмените наистина ли боледуват по-рядко

  • 1 772
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 171
Моята Гери е изключително кърмена до пети месец, до днес все още я кърмя. Не се е разболяла нито веднъж, да чукна на дърво.  Praynig

# 16
  • Мнения: 728
За по-редко немога да кажа, но със сигурност е по-леко. Мони на 2 месеца кара варицела, без нито веднъж да вдигне температура и без да плаче изобщо. На 4м. кара превмония, като само веднъж вдигна темп. и то не висока. Така, че  Peace

# 17
  • Мнения: 5 026
До момента Божидар е боледувал 1 път (да не дърпам дявола за опашката). Не знам на кърмата ли се дължи. Надявам се да е така!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 826
Дани го кърмих 11 месеца без една седмица и веднага след като спрях да го кърмя настина.Причината едва ли е спирането на кърменето.
Аз обаче съм кърмена 1 год. и 2 мес.,но вирус не ме е пропускал.
Според мен това е индивидуално за всяко дете.

# 19
  • Мнения: 8 917
Все още я кърмя - досега направи 3 ангини Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
не боледуват по-рядко, но пък наистина май карат по-леко нещата Wink

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
не боледуват по-рядко, но пък наистина май карат по-леко нещата Wink

И с това не съм особено съгласна  Peace

# 22
  • Мнения: 3 423
не боледуват по-рядко, но пък наистина май карат по-леко нещата Wink

според педиатърката е точно така

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Моето мишле е само на кърма и в момента е болен, а е на 4 месеца! Sad Аз също съм болна, макар че го кърмя! Sad Това означава че всяко правило си има изключения, не може за всички да важи едно и също нещо! Peace

# 24
  • Мнения: 664
Какво излиза от отговорилите досега - има мами, които кърмят и децата им почти не боледуват и обратното. Ние сме от вторите, все още кърмя активно, а детето ми боледува поне веднъж в месеца. Това за здравословното хранене и закаляване,  ами не знам - аз съм маниячка на тази тема, дори козметиката на детето е био, гледам да я закалявам, лекувам я с хомеопатия, пие органични хранителни добавки и пак боледува!

Така че, към мамата задала въпроса, и да не можеш да кърмиш по някаква причина, не се притеснявай ине гледай статистиките, детето има шанс като всяко друго дете, кърмено или некърмено да е с по-слаб или по-силен имунитет!

За по-лекото изкарване на болестите обаче, поне при нас е вярно - когато е болна и мине само на кърма, да речем, мисля, че определено й помага повече отколкото ако пиеше адапте, да речем.

# 25
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Ами всичко е до дете.Не може да се каже кой ще е по-здрав и т.н.Може би кърменето повишава имунитета.Намаля риска от алергии и т.н.

# 26
  • Мнения: 185
Eто как стоят при нас нещата.
Нашата кака (на 7 години) беше хранена с АМ, тръгна на ясла на 1 г и пол и боледуваше изключително често. Вече към 3-4 група в д. гр. започна някакво разреждане на консумацията на антибиотици  Mr. Green.
Беба е изключително кърмена и, СЛАВА БОГУ, досега геройски реагира на вирусите, които кака й носи от училище.
Но.
Моето мнение е, че мноооого зависи от имунитета на майката. Как да предадеш антитела, които ти самата нямаш? (ако не си се срещала до сега с този вирус). Или как да ги образува организма ти и да ги предадеш ако самата ти не можеш да се справиш с болестта?! Не знам дали ме разбирате, но аз съм боледувала много още от малка и, предполагам, това означава повече срещи с повече видове и си обяснявам, че сега предавам вече съществуващи антитела.
И накратко, смятам, че кърменето Е от изключителна важност за здравето на детето. Специално при нас така се оказва. Успех!

# 27
  • Мнения: 4 156
Нашата педиатърка казва, че кърмените бебета не наддават толкова много, колкото тези на АМ, но са по-здрави и боледуват по-рядко. Тя има 30-40 години стаж като педиатър. Смятам, че има представа от контакта й с толкова много бебета.
Но разбира се и децата на АМ не се разболяват толкова. Племеника ми е на АМ и почти не е боледувал. Майка му го кърми първите 2 месеца.'

# 28
  • Мнения: 185
Мисля, че в наше време принципно се храним ужасно нездравословно, все повече хора страдат от алергии и т.н. и уви, можеби кърмата не е това, което е доказано била през хилядолетията... Sad
Извинявайте, но пак съм аз.
Исках да кажа, че не съм съгласна с това.
В наше време просто изборът е много по - голям и всеки може сам да избере как да се храни. Сега, когато кърмя, изключително внимавам какво ям и вярвам кърмата ми е толкова пълноценна, колкото е била и на жените, живяли преди хилядолетия  Wink

# 29
  • Мнения: 2 282
Правя сравнение между двете си дълго кърмени деца. Каката пи първия си антибиотик на 2 месеца, и после редовно стигахме до тежки кашлици и рентгенови снимки. Бебата (късно захранена) за първи път се разболя след като стана на годинка, и то леко. Та не ще да е само до кърмата.
Виж за това как изкарват болестите сигурно има нещо вярно - най-малкото, защото докато ги кърмим, имаме универсално средство за успокояване, приспиване и обезболяване, както и диетична (демек подходяща) храна, която никога не отказват. Все неща, полезни при болно дете.

Общи условия

Активация на акаунт