Турски филми и сериали - обща тема за общи приказки (10)

  • 88 735
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Heart
Миналият вторник излезе 21 серия на "Всичко за брака", вече има и руски субтитри. Завърши много неочаквано и обещаващо за някакво подозрение относно смъртта на Иейш...... /от турските имена запомням само 4 максимум 6 буквени и то с много гласни, хаха/. Има и фрагман за 22 серия, т.е за идващия вторник.
Ако става дума за Йълдъръм, май само една буква си запомнила, jfjallen-че.HugHeart

# 16
  • Мнения: 7 874
Миналият вторник излезе 21 серия на "Всичко за брака", вече има и руски субтитри. Завърши много неочаквано и обещаващо за някакво подозрение относно смъртта на Иейш...... /от турските имена запомням само 4 максимум 6 буквени и то с много гласни, хаха/. Има и фрагман за 22 серия, т.е за идващия вторник.
jsgduelsld 🌹, има го вече и на бг.

https://m.ok.ru/video/3248852372164


Доста си поплаках за Йълдъръм снощи. 😂
Но за баланс много се забавлявах с Бора и Санем.
Малката сестра не мога да я дишам, що не вземе да напусне сериала.
Голяма досадница е и въобще тази линия ми е скучна.

Дано не тръгнат в посока на някакъв хорър, че ще ни развалят сериалчето.
Бързо да  разкрият убийството и напред....

Последна редакция: нд, 06 мар 2022, 15:26 от pepel_ot_rozi

# 17
  • Мнения: 3 020
Нещо смешно, поне за мен - с това скачане от сериал на сериал - отварям фрагман-а на 22-ра серия на "Всичко за брака" и чета, че Халюк е май виновен за смъртта на Й...... И започвам да мисля, ама как той ще бъде, като той умря и изобщо какво общо има между Азра и Асия? Е, сетих се, че другият Халюк от "Неверният" умря, но за секунди го имаше това преплитане в главата ми.

Загледах се и в "Песента на живота", харесвам Бирджу Б.... но съм само на 3-та серия и все още съм "в етап на проучване" - интересен ми е характера на героинята й, така че ще продължа още напред, а и след като един съпруг може да остане без вечеря заради сериала, значи си заслужава - хаха.

Някой, който гледа "Скрито" /аз май съм на 6-та серия/ - заслужава ли си да се връщам към него? И той по-своему ми е интересен, но май ми станаха много сериалчетата - LOL

# 18
  • София
  • Мнения: 3 432
Привет!
ЧЕСТИТ 8-МИ МАРТ!
Мили дами, пожелавам ви:

# 19
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Всичко за брака гледах вчера, последната преведена серия - е ми страшно забавни са Бора и Санем, а също и Ерман ми е много приятен и интересен.
 А малката сестра едва я изтърпях. То беше пищене, врещене, крещене, пулене...Голяма досада. И защо се беше нарисувала като индианец, стъпил на пътеката на войната, така и не разбрах. Горкият ѝ мъж!

Гокче Бахадър много ми харесва в този сериал. И е хубава, и хубаво играе.
И изглежда, че между нейната героиня и новия адвокат ще пламне искра. Нямам нищо против, този ми е по-симпатичен от Йълдъръм.

Харесва ми също, че приеха и обикнаха "доведената" сестра.

# 20
  • Мнения: 877
Аз пък изгледах току-що Сестрите -еп.3. Сагата продължава . От всички най- симпатичен ми е бащата и онова момче Сердар. Първият за безграничната му любов към момичетата, а втория за лоялността му като приятел, въпреки явното неодобрение на кралицата-майка. Появи се и нов ухажьор за Дерия - Хакан.
Новопоявилият се чичо, вероятно ще излезе мошеник, лъжец и крадец, така ми се струва. Може да продаде някой имот без знанието на собствениците или да шантажира богато семейство. Дошъл е за пари-това вече ми е ясно.
Както каза Деньош - " татко кара колата, но мама му показва накъде е пътя" - майката е сноб, според мен е сляпа за желанията и мечтите на децата си, което е пагубно за тях. Ще видим накъде ще ни поведе историята.
Хубава вечер

# 21
  • Мнения: 7 874
Светълче, 😍 Дими, 😍 абсолютно съм съгласна с вас.

Аз пък ще си кажа мъката за Мечти и животи като предварително се извинявам на феновете му.
Обаче по-тъпо нещо не бях гледала скоро май.
Това някаква имитация на Сексът и градът ли се явява не зная, но със сигурност е някакъв напън тези героини да приличат на онези. 😂
Безумна игра, сякаш ще им изскочат очите от зор.
Аблата ( най-възрастната) пък и е грозна и това допълва картинката.
И като капак, нищо не се случва- 6 епизода може да се каже, че се равняват на 1.
Дрънкат някакви глупости за живота с претенция за умности.
А бе, ужас.

Моля, не ме съдете строго и не се сърдете.
Както е модерно да се казва отворена съм и за други мнения, може пък да размисля. 😂

# 22
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Някой гледа ли Присъда? Да ми обясни - какво излиза, че Енгин сам си е поръчал убийството ли? Че малко се оплетох аз.
Възхитих се от играта на Каан. Как само му прилича разочарованието от  това, че героинята на Пънар лъже и манипулира истината! Просто лицето му се промени в мига, в който го разбра.
Въобще добре играят, единствено майката малко пресолява манджата.

А малките така се оплетоха в наркотици, мафиоти, лъжи и кражби, че не знам как ще се измъкнат читави от цялата каша. Добре че имаме дядо мафиот и бащи полицаи.Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 мар 2022, 15:31 от Светълчо

# 23
  • Мнения: 7 874
Аз пропуснах 2 епизода и снощи направо се метнах на 23 - ти.
После с помощ от темата, си обясних случая с онова дете-аутист.
Иначе и аз разбирам, че Енгин сам си е организирал убийството и то така, че да натопи Джейлин.

А тя все повече ме вбесява с лъжите си и се чудя как е възможно толкова да не оценява човека до себе си.
Обидно и нахално поведение.
А намесата й в семейните отношения на сестра й отдавна ме отблъсна от тази героиня и вече нищо не мога да й прощавам.

# 24
  • Мнения: 877
Някой гледа ли Присъда? Да ми обясни - какво излиза, че Енгин сам си е поръчал убийството ли? Че малко се оплетох аз.
Възхитих се от играта на Каан. Как само му прилича разочарованието от  това, че героинята на Пънар лъже и манипулира истината! Просто лицето му се промени в мига, в който го разбра.
Въобще добре играят, единствено майката малко пресолява манджата.
А малките така се оплетоха в наркотици, мафиоти, лъжи и кражби, че не знам как ще се измъкнат читави от цялата каша. Добре че имаме дядо мафиот и бащи полицаи.Simple Smile

СветълчоFlowers Cherry Blossom Може вече да си наясно, но да се повторя и аз. Енгин е осъден до живот да лежи в затвора. Не може да го понесе  и да се примири, и щом него го постига такава съдба, защо да остави всички, които той счита за виновни за положението, в което е изпаднал, да бъдат щастливи и спокойни. Затова организира смъртта си, но и шантажира всички около себе си - баща , майка, Джейлин, прокурора, Чънар и т.н. Направил е така, че Джейлан да бъде обвиняема. И не само това, той и "завещава" още бащата на всички предстоящи проблеми.
Отначало и аз остро реагирах на постъпките на Джейлин, но ако "обуя" нейните обувки и мина по нейния път, нещата вече ми изглаждат различно.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 432
Привет!
Светълче, аз също гледам "Присъдата".
Първо:  Само една забележка към Димето - Енгин не беше осъден все още, но като юрист знаеше, че присъдата за убийство  е до живо
Ето част от това което съм писала последно. Целия пост го има в темата.
"След като изгледах и този епизод отново съм объркана. Объркана, но от собствените си мисли и заключения. Ще споделя, въпреки, че повечето от вас няма да са съгласни с мен, но?!?
Аз предполагах, че Енгин е този, който си е поръчал книгата с отровните листа /четеше "Името на розата" / за да се натрови и избяга, но да замисли смърта си чрез убийство - това не. Преди бях чела , че се самоубиват само психично болни хора и силно душевно наранени. Луд ли е Енгин??? Според мен не е, но е болезнено наранен от любимата си и от съдбата си, която му отреди да стане убиец. Наранен е и от хората с които е живял и са го разочаровали и преди да отиде на "оня свят" иска да им отмъсти. Ех, това "турско отмъщение" . Един като Зафер взима оръжие и иска да убива "убиеца", а Енгин преди да умре иска да убие у всеки вярата, че е безгрешен и да им докаже, че всеки малко или много греши. Взел е решение той да си произнесе смъртната присъда, която смята, че заслужава, а не от страх, че ще лежи в затвора. Трудно решение, но ще накаже и тези които е обичал и от които не е получил това което е очаквал. Аз отново казвам, че изпитвам съжаление към Енгин.
И понеже съм почнала да оправдавам тези за които всички се изказват с неодобрение, ще кажа,  и за дедето Мердан. Във всеки епизод кадето дедето се появяваше, у мен се зараждаше мисълта, че той не е лош човек. Колкото и "неприятен" визуално да е представен, каквото и досие на  "престъпник" да  има, за мен той е  добър и справедлив човек. Сцената с детето аутист прободе сърцето ми.  Бащите на тези деца  ги захвърлат като ненужна вещ /"Доктор Чудо"/ или семействата им ги изостават /"Жена"/, то тук един случаен човек, който е убил бащата- изверг, лежал е в затвора, но  се грижи за болното дете"

# 26
  • Мнения: 7 874
Цитат
И не само това, той и "завещава" още бащата на всички предстоящи проблеми.


Дими, ей това не ми стана ясно, какво има предвид.
Дай малко разяснение, че аз гледам на бърза скорост и много не се задълбочавам.
Но точно това предизвика въпроси и ти ми напомни.

# 27
  • Мнения: 877
Пепелче - вероятно ще я сюрпризира с ново видео, което касае убийството на баща ѝ. Затова я кара да рови, да проучва, да се опита сама да разбере, но ако не се справи ....сюрпризззззззз
Ако си спомняш, от затвора Енгин (имаше телефон) накара Сердар да зарови трупа и да скрие пистолета, с който е застрелян. Сигурна съм, че по него ще се намерят отпечатъците на Чънар. И край ... Джейлин ще побеснее и ще вкара в затвора и Метин, и Чънар, а Ългаз ще гледа и няма да може да помогне. Това е моята прогноза за края на сезона.

Последна редакция: чт, 10 мар 2022, 22:44 от Dimeto_M

# 28
  • Мнения: 1 842
До последния ми дъх прави финал с 5 епизод..
Починал е съпругът на актрисата Фериде Четин. Бил е на 55 години и е бил болен от тумор в мозъка.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 432
Пепелче - вероятно ще я сюрпризира с ново видео, което касае убийството на баща ѝ. Затова я кара да рови, да проучва, да се опита сама да разбере, но ако не се справи ....сюрпризззззззз
Ако си спомняш, от затвора Енгин (имаше телефон) накара Сердар да зарови трупа и да скрие пистолета, с който е застрелян. Сигурна съм, че по него ще се намерят отпечатъците на Чънар. И край ... Джейлин ще побеснее и ще вкара в затвора и Метин, и Чънар, а Ългаз ще гледа и няма да може да помогне.Това е моят прогноза за края на сезона.
Диме, прогнозата ти е много крайна според мен.
Енгин във видеото казва " Оставих ти бащата на всички проблеми". Нима Зафер е проблема на всичко? Аз мисля, че "бащата" на проблемите е събирателен образ. Ще видим, но ако се задълбае в станалото около смърта на Зафер ще се разбере, че не Чънар е убиеца.

Общи условия

Активация на акаунт