Любители на кучета - 127

  • 29 711
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • София/Перник
  • Мнения: 995
Каква прекрасна рожденичка сме изпуснали да поздравим! Не е късно, надявам се! Честита да си, Гинче! Здрава, игрива и дълги години да те кипрят все така! Много е готина ❤❤❤❤

# 691
  • Мнения: 18 750
Специално се връщах да диря на Гинчето роклАта. Laughing Честита да е рожденничката на патерици. Страхотна рокля има, завидях.

# 692
  • Мнения: 1 697
И аз днес набарах един кърлеж близо до ушето на Мейпъл, отидохме в Добро хрумване и там едно много мило доктор го махна за секунди. Каза, че е изсъхнал, сложи малко йод на мястото за всеки случай и каза близките седмици да я наблюдаваме . Даваме нексгард спектра, та той каза че по принцип няма място за притеснение. Доста добро впечатление ми направи клиниката.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 2 100
С каишка не се забиват Обаче Форесто не
действа на всички видове срещащи се в БГ, а Килтикс не трябва да се мокри. ТрЯва да са поне 2-3 дни по-рано на кучето за да разпръснат праха по козината Кучето също не трябва да се мокри . Други "етерични" каишки не са особенно ефективни.
Имайте предвид , че със средства които е нужно да се забие и пие кръв кърлеж за да подействат (хапчета , пипети ) има опасност от трансмисивни инфекции, макар и по-малка отколкото без тях. И на всички в листовките им го пише.
Каишка+ Пипета (хапче) -заради моментите на мокрене за "плувците" е оптимално, а ако къпането е ежедневно
пудра и пудрене като изсъхне - на море , язовир

Последна редакция: пн, 18 апр 2022, 09:48 от whitefang

# 694
  • тук-там
  • Мнения: 5 879
Моите са постоянно във водата и за това са с Форесто и некгрард спектра. Почти всеки ден вадим кърлеж, но сме и в планината и гората всеки ден. Не знам какъв вид са нашите кърлежи, но нище не ги спира.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 2 100
И с Форесто ,ако се мокри кучето ефект няма,измива се от козината и пак трябват 2-3 дни да се разнесе наново,нищо че на самата каишка и няма нищо от водата.
Та няма смисъл от "водоустойчивостта" и , като ще влиза във водата се сваля ,като Килтикса ,който действа и на кърлежите който Форесто не покрива , но не може да се мокри(самата каишката ,за куч е
еднакво с двете каишки) - Цената на за "водоустойчивостта" на Форесто над тази на Килтикса ,не си заслужава,като и е по-малко ефективна ,а срока на действие посочен на
опаковката не е реалния, изкарва 4-4.5 месеца,колкото и Килтикс. Остава като "2-ра защитна линия" ,пипета/хапче.

Последна редакция: пн, 18 апр 2022, 10:03 от whitefang

# 696
  • София
  • Мнения: 14 343
МТЗ, подсети ме по-късно да ти пратя снимка на един антирепелент, който може да се ползва ежедневно.

# 697
  • Мнения: 18 750
И аз искам снимка на антирепелента, ако може. Relaxed

# 698
  • тук-там
  • Мнения: 5 879
Как 4-5 месеца? На форесто по спецификация действат 7-8 месеца. Ако не е вярно, значи много съм се прецакала.

# 699
  • София
  • Мнения: 8 610
Абе, хора, как антирепелент? Само репелент, иначе все едно обратното на репелента Wink  И аз искам да го знам; Ре, пиши направо тук, моля те!

# 700
  • Мнения: 2 947
Форесто каишка е с действие от 7-8 месеца, като на всеки 25-30 дни трябва да се свали от кучето, да се забърше с влажна кърпа и да се опъне самата каишка за да може да излезе препарат на повърхността на каишката. Кърлежи и с Форесто каишка се забиват, въпреки че е репелентна уж.

На голяма патерица да честитя на Гинчето рождения ден! Страхотна рокля си има 🤗

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 2 100
Не действа толкова дълго реално.След 4.5 месеца не разчитайте. Рекламен трик,а и за БГ опаковката е друга - заради по-продължителния период през който има кърлежи (ама то без да е
друга каишка как така и се удължава действието ?!),в сравнение с едни страни по на северо-запад.
Забиват се защото не действа на всички видове кърлежи(за 3-ти път) ,включително и един често срещан в БГ.

# 702
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Привет от клюкарите:

# 703
  • Мнения: 1 082
Благодаря от името на Гинчето за поздравите за РД!
Тя остана много доволна от празнуването- имаше подаръци, кокалчета( специално за нея менюто беше ребърца), тортата от пастет с лакомства беше погълната за норматив...., а роклята( от Аликспрес е, ама си я носим със самочувствие като Шанел-ска Laughing) беше "черешката на тортата".  Само да не беше такова скапано времето, че хич не обичаме ние да ни се мокрят къдричките по ушаците......

# 704
  • тук-там
  • Мнения: 5 879
Не действа толкова дълго реално.След 4.5 месеца не разчитайте. Рекламен трик,а и за БГ опаковката е друга - заради по-продължителния период през който има кърлежи (ама то без да е
друга каишка как така и се удължава действието ?!),в сравнение с едни страни по на северо-запад.
Забиват се защото не действа на всички видове кърлежи(за 3-ти път) ,включително и един често срещан в БГ.
 

Това не е вярно! Аз лятото купувам в Италия екиванента на Форесто (мисля, че Сересто беше търговското наименование там). Още на опаковката си пише 7-8 месеца. Няма как да е трик. Байер я произвеждат и тъй като работя в тази сфера, гарантирам, че е точно обратното. По-скоро слагат по-кратки срокове на годност поради драконовски регулации.
При нас отново малко сняг:

Общи условия

Активация на акаунт