Любители на кучета - 127

  • 29 706
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 632
Бела миналата година от май до декември бе само с каишка на Форесто. Нищо не я прелазваше, даже кърлеж не съм намирала.
Преди това Март-Април бе на пипета на Адвантикс и по 4-5 на ден свалях от нея (по старите тук може и да помнят как се шашнах). Живеем в София,дето уж пръскат и не са поля и гори.
Лятото на морето й свалях каишката,гледах да не я мокри,веднъж месечно свалях и чистих с мокра кърпа. За опъване го правех,като я реша,защото тогава я свалям.
Тази година й сложих още края на февруари и да чукна на дърво още нищо не съм намирала. А откара 1 седмица на село,тук се търкаля из тревите със съседското куче.
Та мисля,че действат дълго време Hands V

# 706
  • тук-там
  • Мнения: 5 878
При нас пак сняг. Кой каза Великден Wink

# 707
  • София
  • Мнения: 3 471
И аз се нареждам в очакване на препоръката за репелента.Ние сме с нексгард спектра.Сложих и каишка някаква билкова (против уроки,както ми казаха Simple Smile ) .В чудо съм се видяла с тия кърлежи.Не искам да го доближават.Чета за някакви пудри или други етерични спрейове,които се пръскат преди всяко излизане.И това съм склонна да правя.Само да има ефект...

# 708
  • Мнения: 150
Здравейте 🙂 не съм споделяла 1то ми кученце Спарк (Бигъл)на 1год.се разболя от Лайшманиоза☹добре че се излекува сега е на 6год.❤половин година ходене по-мъките 3 объркани диагнози немалко пари (5000 лв).Особено активни от здрач до зори, пясъчните мухи са мънички летящи насекоми, които могат да пренасят Leishmania infantum - опасен и разпространяващ се патоген. Пясъчните мухи могат да предават паразита от заразено животно на Вашето куче. Може да отнеме от 3 месеца до няколко години, преди да бъде открита, лейшманиозата може да причини различни симптоми, включително висока температура, загуба на тегло ... и да доведе до смърт. Кучетата са особено изложени на риск от това заболяване, което може да засегне и хората. Лайшманиозата наистина е зооноза. Това прави превенцията още по-важна.Доктор ми е казал че само тази пипета VECTRA 3D отблъсква пясъчните мухи и намалява риска от пренасяне на заболяване. 🙂 имаше и други снимки по добре се виждаше,но съм ги истрила защото не мога да ги гледам 😭

Последна редакция: вт, 19 апр 2022, 14:16 от Катрин Katrin

# 709
  • Северозапада
  • Мнения: 5 494
Аз бях разказвала тук преди няколко седмици, че питах ветеринаря за ваксината против лайшманиоза, но за момента я няма в България поради липса на търсене. У нас май не е разпространена пясъчната муха, евентуално в Южна България може да я има. Но ще ми трябва превенция за лятото и го обсъщахме с доктора, но ще запомня този препарат. Благодаря, Катрин!
Кучешко гнездо

# 710
  • Мнения: 150
Аз бях разказвала тук преди няколко седмици, че питах ветеринаря за ваксината против лайшманиоза, но за момента я няма в България поради липса на търсене. У нас май не е разпространена пясъчната муха, евентуално в Южна България може да я има. Но ще ми трябва превенция за лятото и го обсъщахме с доктора, но ще запомня този препарат. Благодаря, Катрин!
Кучешко гнездо

Кучето ми се разболя в София беше следобед излезнахме на разходка тои отиде в един храст захапа го за носа кихна поне 20 пъти и до месец започнаха мъките ☹ Доктора каза,че може би хора които се прибират от почивка по топлите държави са я принесли тук.

# 711
  • Мнения: 18 750
Защо само Vectra3D да предпазва? И Frontline tri act предпазва от флеботоми. Сигурна съм, че комбинираните препарати на други марки имат същото действие, но само горните две сме ползвали. На Vectra-та хубавото е, че има някакви междинни дози, примерно за 25-кг. куче. За съжаление Вълчан след последните 2 Вектри направи някаква реакция към тях и не спря да се чеше.

Иначе, споделяла съм, хубаво е кучетата на места, на които има такива мухи (напр.в Гърция), да не замръкват навън и по вечерно време да ги пръскаме с репеленти. Особено в областта на главата и ушаците, където най-често ги нападат гадините.

# 712
  • Мнения: 2 475
Вет.лекар  ,, добавя" към противопаразитната каишка на Bayer  и Advantix Spot On/ лятните месеци, при екскурзии Гърция, Италия и като се прибираме август, в България / Една 🙂необезмързеливена🙂 Лори

# 713
  • Мнения: 67
Здравейте, поръчах за следващия месец VECTRA 3D на кучето ми ,което е с тегло 27 кг.Взех му за кучета от 25 до 40 кг ,но вътре има 3 пипети.Едната ли само трябва да използвам,никъде не пише..

# 714
  • Мнения: 150
Здравейте, поръчах за следващия месец VECTRA 3D на кучето ми ,което е с тегло 27 кг.Взех му за кучета от 25 до 40 кг ,но вътре има 3 пипети.Едната ли само трябва да използвам,никъде не пише..
На пипетката трябва да пише за колко кг е 🙂

# 715
  • тук-там
  • Мнения: 5 878
Няма кърлежи за момента Wink

# 716
  • София
  • Мнения: 12 054
Минавам само да кажа, че махнахме яката на Холи. Продължаваме с два вида капки и овлажняващ гел. След Гергьовден ще я водим отново на преглед.
А от утре ще я водим на голямо пътешествие.

# 717
  • под тепетата
  • Мнения: 9 573
Браво, радвам се на добрите новини! Лек път и приятно прекарване! Да не идвате към нас? Аз утре паля джапанките към момчетата , ура! Animal Dog

# 718
  • тук-там
  • Мнения: 5 878
Билянка, щв избягаш от зимата Simple Smile

# 719
  • София
  • Мнения: 12 054
Браво, радвам се на добрите новини! Лек път и приятно прекарване! Да не идвате към нас? Аз утре паля джапанките към момчетата , ура! Animal Dog

Не, тръгваме към Турция в посока сирийската и иракската граници.

Общи условия

Активация на акаунт