Минахте ли профилактичен преглед?

  • 2 294
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
А наистина ли има глоба от 100 лв.  newsm78

мдаа, глоба 100 лв. за джи пи-то, което не ти е се е обадило да те покани на преглед Mr. Green
И за теб,ако не си отишла. Mr. Green

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 4 578
В неделя си взех направленията и ми направиха ЕКГ и ме претеглиха. Дадоха ми направление за кръв и за гинеколог.

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Мисълта ми е, че е тъпо този профилактичен преглед да включва толкова малко компоненти...че поне да пуснат ПКК Rolling Eyes Срамота...мерене на кръвно и теглене...

Ами, да, и аз бях меко казано възмутена от такова минимизиране на нещата. Казвам ви го, защото съм потърпевша. И между другото, после погледнах в наредбата, наистина само това се полага от касата.

Аз между другото си доплатих някои изследвания, поне да ми е по- пълна "картинката". Отделно си ходих на мамолог (платено, разбира се).
За пореден път се убеждавам, че човек трябва да разчита само на себе си, да има добра здравна култура. Защото разчиташ ли само на GP-то и това, което здравната каса отпуска за теб.... направо си за оплакване.

Понеже работих преди майчинството в служба по трудова медицина, искам да ви кажа, че профилактичните прегледи, които се правят за сметка на работодателя, са много по- пълни и качествени, отколкото това, което прави дом. лекар. Всъщност, не знам дали навсякъде е така. Аз говоря за нашата СТМ. Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
съпругът ми вече си направи изследванията. здрав е, няма повод да се оплаква. Mr. Green
аз сега тръгвам към личния лекар - по друг повод, ама предполагам, че ще ме подхване за профилактичен преглед.
а какво е това изследване за окултни кръвоизливи newsm78

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не, не съм ходила и май ще пропусна...
Мъж ми ходи, че си беше втълпил какво ли не  Rolling Eyes оказа се, че нищо му няма  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 700
Да.
Ходя редовно и на гинеколог, мамолог и зъболекар.
Привърженик съм на профилактиката и ранната диагностика.

Общи условия

Активация на акаунт