Как да избегна депресията ?

  • 4 447
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 635
Нормално е хората да питат за причината, дава по-ясна представа и отговорите може да са по-адекватни. Ако причината е валидна и за двама ви и сте на едно мнение, не мисля, че е повод да си разваляш настроението и да ти е мъчно за сватбата.

А поне с организацията занимавате ли се? Дори да не е удачно събитието да се осъществи сега, можеш да намериш разтуха в планирането. Можеш да събираш идеи от другите сватби, на които си канена, ако са на близки, да участваш и да се занимаваш там.

Не ми се ще да излезе нетактично и безчувствено, но ти казваш, че са минали много месеци, наистина не разбирам защо е нужно да се чака още година. Особено ако не става дума за джамбурета, една скромна церемония не би трябвало да се гледа с лошо око. Но вие си знаете, всеки го усеща по различен начин.

Все пак не съм убедена, че това е проблемът, сякаш има нещо друго зад думите ти, което не признаваш. Май с годеникът ти имате някакви разногласия?

# 16
  • Мнения: 1 811
Депресия е много тежка диагноза,Вие сте по-скоро разочарована,че не става така както сте го намислили.
Дори и да има смърт в семейството,няма защо да чакате с години .Може да подпишете на скромна церемония и да отложите големия купон за по-късно.
Но това е в случай ,че и двамата го искате.Изяснете се по между си и не се вкарвайте във филми.

# 17
  • Мнения: 3 776
Не мисля, че някой коментира иронично или злобно. Нормално е да се пита за причината и смърт в семейството не може да е причина да се отлага сватба с години.

Мъжът е дал заден и не иска да се жени. Поне не за теб. На мен така ми звучи отстрани. И деца май не иска с теб, щом се дърпа от сватба, а знае че ти искаш деца в брак.
На твое място ще сложа картите на масата на мига. Да се разберем кой за какво се бори, и ако целите ни се разминават, ще му дам пътя. Мъже бол!

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Аз наистина не разбирам какъв е проблемът. А за депресия да не говорим, че е крайно неподходяща дума за ситуацията. Не я използвайте толкова безотговорно, това е болест, а не разочарование от липсата на подпис. Като искате да сте заедно, бъдете заедно. Като искате да сте семейство, бъдете семейство. Като искате деца, направете си. Просто не схванах къде е драмата. Или имате съмнения, че той се отдръпва? Тогава може и да имате повод за притеснение. То трябва да се разсее с един разговор. Това ви го споделям, като човек, който нито свабта е имал, нито се е женил. Имам семейство от 15 години и две деца. Мммм, не съм депресирана.

# 19
  • Мнения: 18 562
Детски истории, не си го слагай на сърце. Ходи си на сватбите на приятелите с усмивка, ще дойде и вашия ред. Ако и през 2023 няма сватба, заведи го в Гражданското ти и това е Simple Smile Депресия...! хехе

# 20
  • Мнения: 21 478
Нали сте заедно и всички тези злощастни случайности просто отлагат поставянето на един подпис? Ако нямате проблеми помежду си не си търси зорлем причини да се чувстваш нещастна. Щом мислиш, че ще се почувстваш по-добре след сватбата, сподели с партньора си това, което написа и се разпишете, ако пък ти си решила да се отлага, като искаш да изчакаш годината траур, изчакай търпеливо без да се депресираш.

Аз наистина не разбирам какъв е точно проблема, имаш ли някакви съмнения? Щом сте заедно и сте се разбрали, все едно вече сте женени.

# 21
  • Мнения: 1 625
Не си сериозна, нали?
Въобще нямаш идея какво е депресия. Това първо.
Второ, смърт в семейството е нещо ужасно, съжалявам, че се налага да преминавате през това. Разбираемо е да не ви е до купони, но бракът не е задължително обвързан със нещо такова. Ако искаш да има купон, бяла рокля и всичките салтанати, те могат да изчакат. За административната страна на нещата, която да отключи пътя към бебе, са ви нужни двама свидетели, медицински и чаши. А, да, и пръстени все пак.

# 22
  • Мнения: X
При Ковида имаше ограничение до 30 човека ли беше. Еми нашата сватба бяхме 30 човека (най - близките) всичко беше чудесно.
Поради ремонт не сте се оженили? Тоест липса на средства. В крайна сметка е въпрос на приоритети. Сватба може да се направи и за 5000 и за 50 000.
Учудвам се, например гледам на 40 дни на бебе, хората качват украси, ресторанти, поръчкови торти, изгъзици.
Вие спокойно може да си поканите на 1 ресторант най - близките роднини и приятели и да подпишете, това имам в предвид.
Не бъди нещастна, поговорете с твоя човек и вземете решение. Не знам колко време е минало от смъртния случай в семейството, съжалявам, но живота продължава.
Дори и бебе много хора правят, без да се женят или преди сватбата.
Не се сравнявай с другите, гледай вашите си отношения.
Изберете една дата, купи си 1 рокля и това е. Пък ако нямате пари, друг път ще направите купона, поне подпишете.

# 23
  • Мнения: 10 833
След като ти е предложил, значи се е прежалил.
Нагледах се в последно време на прежалили се мъже, дето дават яко назаден и бягат с 200. Предлагат, щото другите се сгодяват и щото любимата натиска и после почват да търсят причини да не се оженят. Ковид дойде дюшеш на много подобни мъже. Жив пример имам пред себе си. 2 години плануване и отлагане и накрая не бил готов, та се разделиха.

Авторке, може да звучи гадно, но починалите хора са починали, животът е за живите. Ако ти е бил някой близък човек, замисли се дали би бил щастлив да си отлагаш сватбата по тази причина? Надали. Щом не искате джамбурета, един подпис и после почвате за бебе да работите. Сега вече, ако имаш съмнения или годеникът има, имате проблем.

# 24
  • Мнения: 1 574
И на мен определено ми е трудно да разбера къде е проблема, ако и двамата наистина все още искате да се ожените. Подпишете двамата сами с кумовете и започнете да си правите бебче, а сватба и фалшив ритуал винаги може да си направите, когато момента е подходящ.

# 25
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
Голям повод за депресия. Светът се тресе от същински проблеми, а тук някаква госпожица е в депресия, че няма джумбуш, пък другите имат.

Последна редакция: нд, 06 мар 2022, 00:19 от VickyTaylor

# 26
  • Мнения: 9 723
Първо - съболезнования! Второ - интересно ми е това с депресията откъде дойде, как си самопоставяш диагноза преди да са се появили симптоми. И аз искам такова кристално кълбо.

# 27
  • Мнения: 1 847
Как да избегне депресията е въпроса-защото всички се женят имат бебета а тя седи чака .
Как се избягва депресия?! Като сам си помогнеш, намираш си хобита, срещаш се с приятели, говориш с любимия.
Жените се, после депресия като се появи дете, депреси от незнам си какво...сам трябва да си помогнеш.САМ!

# 28
  • София
  • Мнения: 23 098
...Второ - интересно ми е това с депресията откъде дойде, как си самопоставяш диагноза преди да са се появили симптоми. И аз искам такова кристално кълбо.
Много лесно се поставя такава диагноза. Ставаш сутринта, навън вали дъжд - ето ти депресия. Някой колега ти казал нещо накриво - ето ти отново депресия. Качила си половин кило отгоре - айдеее, депресия. Просто накои хора не знаят значението на такива сериозни думички и се "депресират" от нЕма нищо.

# 29
  • Мнения: 14 880
Съболезнования за загубата, но е очевидно, а и ти осъзнаваш, че не е тя причината да не сключвате брак. Почти сигурна съм, че е оправдание на мъжа да не говорите по въпроса - нещо в духа на виж сега, Х почина, точно сега ли трябва да се занимаваме/обсъждаме сватба, неуместно е. То е неуместно наистина, но проблемът е другаде. По всяка вероятност те мотае.

Общи условия

Активация на акаунт