Пет неизвинени отсъствия...

  • 10 817
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Така, така...подариха ми един кочан с извинителни бележки. Желаещи?  Laughing
Тъкмо това имах предвид.Последните 5 години имах по над 220 извинени на година...

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Така, така...подариха ми един кочан с извинителни бележки. Желаещи?  Laughing
Тъкмо това имах предвид.Последните 5 години имах по над 220 извинени на година...

Напълно съм съгласна с теб. Точно това исках да внуша.

# 17
  • Мнения: 2 956
Горките дечица, пак някои голям бой ще ядат
Айде бе, горките дечица.   Stop  Какво ги съжаляваш?? Вместо да си пият кафето и да си пушат цигарките в някое задимено кафе Whistling, може да си седнат на задниците и да научат нещо ново.
Ревем за права. Ми ето ти най-голямото право. Държавата ни осигурява безплатно образование, а ние кво' прайм? Twisted Evil
Абсолютно подкрепям... Peace дано поне има ефект някакъв  Thinking

# 18
  • Мнения: 6 167
Така, така...подариха ми един кочан с извинителни бележки. Желаещи?  Laughing
Тъкмо това имах предвид.Последните 5 години имах по над 220 извинени на година...

И какво? пак човек стана  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 3 160
Така, така...подариха ми един кочан с извинителни бележки. Желаещи?  Laughing
Мерси, имам си.
Но с печат мога да услужа, че един съученик фабрикува.

# 20
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Еми,винаги когато закъснеем с автобуса,си вземахме от училищната лекарка бележка за по цял ден.Коронния номер беше-отваряш вратата и казваш:"Имам въшки."Отговора-"Не,не,не влизай.Ела след една седмица."Та за петте неизвинени така де.

# 21
  • Мнения: 6 167
Еми,винаги когато закъснеем с автобуса,си вземахме от училищната лекарка бележка за по цял ден.Коронния номер беше-отваряш вратата и казваш:"Имам въшки."Отговора-"Не,не,не влизай.Ела след една седмица."Та за петте неизвинени така де.

ми... да закриваме институцията най-добре.
винаги има начин да се пре..цака.

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не, не е справедливо. Пет неизвинени са пет пропуснати часа. Всичко става. Ами ако детето го тормозят в даскало и не може да влезе в час, примерно? Може да има милион причини...
Малко са.
Циганчетата не пропускат един ден, а месеци (ако става дума за тях).

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Еми,винаги когато закъснеем с автобуса,си вземахме от училищната лекарка бележка за по цял ден.Коронния номер беше-отваряш вратата и казваш:"Имам въшки."Отговора-"Не,не,не влизай.Ела след една седмица."Та за петте неизвинени така де.

ми... да закриваме институцията най-добре.
винаги има начин да се пре..цака.

Може и просто да си поискаш бележка. Трябва ми. Толкоз.
Искам дебело да подчертая, че не трябва да е така!
Ей, на- в ДГ държат като отсъства детето по семейни причини, да се носи бележка, че не е било в контакт с ОЗБ. Трудност е само за родители, които нямат близки лекари, по никакъв начин няма гаранция, че детето не се появява с шарка, менингит и др.
Една бележка, ега си...

# 24
  • Мнения: 3 740
И на мен на пръв поглед ми изглежда справедливо. Обаче
- детски получават семействата с по-нисък доход. Автоматично следва, че тези с по-висок доход не понасят санкции за отсъствията на децата си. Справедливо ли е?
- родителят може да заведе детето до училище и то да се измъкне през задната врата и да направи отсъствията. Училището няма грижа да уведоми родителя, че детето днес не е било в часовете. Родителят е наказан за немарливост и незаинтересованост. Справедливо ли е?
- училището предоставя на децата прекрасен пример за отношение към служебните задължения с изобилието от свободни часове. Децата следват този пример и също не влизат в час, за което се наказват семействата им. Справедливо ли е?
- на моята класна не й пука и извинява отсъствия с фалшиви бележки, а твоята си гледа работата и ти ги оставя неизвинени. Справедливо ли е?
Пет часа не са ли много ниска граница? В горния курс това няма и един ден - там са на училище по 6-8 часа. Кога родителят да разбере за отсъствията и да вземе мерки?
И не на последно място - каква е целта на тази мярка? Да спести пари на бюджета? Или да върне децата в училище, за да имаме утре по-малко безработни и престъпници на гърба на същия този бюджет? Какво постига?

# 25
  • Мнения: 5 618
И на мен на пръв поглед ми изглежда справедливо. Обаче
- детски получават семействата с по-нисък доход. Автоматично следва, че тези с по-висок доход не понасят санкции за отсъствията на децата си. Справедливо ли е?
Ами това, че тези с високите доходи не получават нищо от държавата и са оставени да оправят сами справедливо ли е? С какво примерно моето дете е по-малко гражданин на държавата от ромчето? С това, че ромчето го карат до у-ще с автобус и му дават безплатни учебници, закуска, пари на родителите му да учи. А моето е от "заможно" семейство, защото надхвърляме с някакви левове границата.
Примерно говоря, де-моето дете е още малко.

# 26
  • Мнения: 6 167

- детски получават семействата с по-нисък доход. Автоматично следва, че тези с по-висок доход не понасят санкции за отсъствията на децата си. Справедливо ли е?

да, защото моята логика е " Повече образование за бедните, това ще ги направи богати"

- родителят може да заведе детето до училище и то да се измъкне през задната врата и да направи отсъствията. Училището няма грижа да уведоми родителя, че детето днес не е било в часовете. Родителят е наказан за немарливост и незаинтересованост. Справедливо ли е?



Да, защото детето трябва да е наясно с последствията от неизвинени отсъствия.

- училището предоставя на децата прекрасен пример за отношение към служебните задължения с изобилието от свободни часове. Децата следват този пример и също не влизат в час, за което се наказват семействата им. Справедливо ли е?

моля ти се, децата не бягат, за да наказват училището  Crazy бягат щот не им се седи в час и не им се учи

- на моята класна не й пука и извинява отсъствия с фалшиви бележки, а твоята си гледа работата и ти ги оставя неизвинени. Справедливо ли е?

ми да измислят механизъм учителите да си внасят отсъствията.

Пет часа не са ли много ниска граница? В горния курс това няма и един ден - там са на училище по 6-8 часа. Кога родителят да разбере за отсъствията и да вземе мерки?

да ниска са, но всъщност няма значение - пти толкова много отсъствия дали е 5 или 10 няма значение ( вж. постинигте на момичето с 220 извинени)

И не на последно място - каква е целта на тази мярка? Да спести пари на бюджета? Или да върне децата в училище, за да имаме утре по-малко безработни и престъпници на гърба на същия този бюджет? Какво постига?

постига евентуално повече дисциплина


# 27
  • Мнения: 2 070
Справедливо е за мен и е насочено към определена група, знаем коя, нищо лошо за тях, но предпочитам да ходят на училище...

# 28
  • Мнения: 1 813
Ама да ве що да не ...
Лесно е да се говори отстрани когато не си ученик.
Браво на тях.
5 отсъствия за цялата година.
Аха ясно - налага ти се онли 5 пъти било то и по разумен повод да не влезеш в час и край с детските.
Ми ок  : на една съученичка и дойде,зацапа се (нали имаше тук такава тема на всички се слува) трябва да се преоблече и да се върне -това са около 2 учебни часа  - прас отсъствия.Не може да не и ги напишат.Какво медицинска бележка ли да си вземе за целият ден? И после да се мъкне родител до училище и да я занесе на класния понеже се дават лично.
Хайде стига са изсиквали,а да вземат да видят как ни предават в часовоте. "Ааа ученици не съм ви проверила контролните,няма да предавам,сега ще свърша това и ще ви ги дам."
Браво МА нямаше кога друг път,дай да не ни преподават и останалите (както впрочем е практика вече) и да си проверяват в час. Ама нали само ние сме криви  #Cussing out

# 29
  • Мнения: 6 167
Ама да ве що да не ...
Лесно е да се говори отстрани когато не си ученик.
Браво на тях.
5 отсъствия за цялата година.
Аха ясно - налага ти се онли 5 пъти било то и по разумен повод да не влезеш в час и край с детските.
Ми ок  : на една съученичка и дойде,зацапа се (нали имаше тук такава тема на всички се слува) трябва да се преоблече и да се върне -това са около 2 учебни часа  - прас отсъствия.Не може да не и ги напишат.Какво медицинска бележка ли да си вземе за целият ден? И после да се мъкне родител до училище и да я занесе на класния понеже се дават лично.
Хайде стига са изсиквали,а да вземат да видят как ни предават в часовоте. "Ааа ученици не съм ви проверила контролните,няма да предавам,сега ще свърша това и ще ви ги дам."
Браво МА нямаше кога друг път,дай да не ни преподават и останалите (както впрочем е практика вече) и да си проверяват в час. Ама нали само ние сме криви  #Cussing out

Сега, Ах Не, не ми е лесно да говоря, защото ( представи си) съм била ученичка Wink
И то във време, когато изобщо нямаше компромиси с неизвинените отсъствия, но признавам, че винаги е имало начин да си намериш бележка, е, не като сега, но е имало начин.

Та, аз като бях ученичка, ходех с престилка с якичка и чанта от противогаз.
Въпросът да отсъждам защо имам 'свободен' или нещо такова не съм и го задавала.
И ако се 'зацапам' , винаги е имало кой да ме пусне, а излизам от доста тиранична гимназия по принцип, където аргумента за въшки не е бил познат.
Тоест, живота не е онли черно бяло.

Освен че имаше неизвинени отсъствия, униформи,  имаше и едно нещо което се наричаше поведение. Което си беше реален фактор. Брат ми го сгащиха в 00 на 22ро да пуши и му намалиха поведението с 2 единици, което означаваше край на мечтите му за университет. А беше отличник. Голям зор беше да му вдигнат поведението, за да продължи живота си, да учи и да се реализира.

5 неизвинени и да майка ти олеква с Х лева. Това е.
Тъпа и малоумна мярка е, но ако действа да спре тоя произвол в
училищата и тая пастмина , наричаща се ученици  ( с уважение към всички присъстващи родители и ученици)  ...аз съм ок..

За учителите също имам какво да кажа, но не в тази тема.
Което не означава, че не ви влизам в положението с ниското качество на преподаване, което любознателните ви глави получават  Mr. Green


Общи условия

Активация на акаунт