За педиатрите

  • 8 815
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 835
Напълно те разбирам, въпреки, че не съм попадала в такава ситуация. По принцип се имам за интелигентен човек, не използвам П, (ако правилно съм разбрала), но ако се сблъскам с подобно безхаберие и некомпетентност по отношение на детето ми, нищо чудно, и аз да започна да използвам такива нецензурни думи и да стигна до подобни крайни изводи. Веднага се сещам за три имена на педиатри, доказали се в професията си, но не са от поликлиниката в Люлин. Ако те интересуват, пиши. Освен това системата ти дава възможност, на всеки 6мес., да си сменяш лекаря. Не е приятно, но какво друго ти остава.

# 16
  • Мнения: 816
Има и полудяли педиатри. Като педиатърката от моето детство, която би трябвало вече да е пенсионер, но не е Shocked
почти никога не ми е предписвала АБ, а сега за всяко покашляне го прави. Да не говорим, как изкара акъла на моя близка, че е болна от пневмония  с тежък перикардит, а се оказа, че е само с бронхит.... беше й предписала няколко АБ Twisted Evil - луда работа....
и все пак.....не мисля, че таткото  е напълно прав....но пък от друга страна всеки родител е длъжен да се пообразова малко, търсейки информация, четейки, питайки....за да сме по-добри родители...така е във всяко нещо...  bouquet

# 17
  • Мнения: 397
Незнам дали има прекрасни лекари. Може би ги има докато детето ти е здраво и ходиш само на консултация за мерки и теглилки, или просто някоя и друга лека хремичка. Но, ако се сблъскаш с по сериозен проблем, или хроничен тогава нещата започват да изглеждат по описания от бащата начин  #2gunfire И аз харесвах педиатърката ми до преди месец, когато дъщеря ми започна да боледува често. Започна да изписва какви ли не абсурдни антибиотици за вирусни инфекций, за алергий, и така объркахме детето с лекарства, че сега вече не се знае какво й е  Cry Последния абсурд - вчера й звъня в 21 часа вечерта да й кажа, че детето ми плаче докато пишка и тя ми каза да й давам мечо грозде  Shocked Тъй като ми се наложи да го пия докато кърмех тук във форума разбрах, че е токсичен. Казвам аз какво мисля за него - а тя се замисли и вика ами ти в по умерени количества  Shocked
Водих я на УНГ специалист в ИСУЛ - той я прегледа и каза - ами нещата при малките деца са много комплекстни и не мога да кажа от какво има толкова често хрема  Shocked и изписа "за всеки случай" алергодил спрей - като се колебаеше за каква възраст става  Shocked След като прочетох, че е за деца над 6 год. и звъня, а тя ми казва ами така пише щото е спрей и не се знае колко течност се впръсква  Shocked ако не си го купила не го купувай тогава. Пръскай физиологичен р-ор  Shocked (това беше не доктор, а доцент  Shocked)
Снощи и аз ходих на лекар, и му казвам, че проблема ми е от 4 дни, а той ми вика - "ами така е - българина е с много лоша здравна култура" Shocked А, аз му казах - то и добри лекари не останаха.
Извода е, че по-добре да не закъсваш до лекари! Иначе просто се въоражаваш с търпение, изслушваш 3 мнения минимум, и настояваш за преглед истински, а не по инерция...... както лекуват повечето за съжаление  Sick
Много е гадно детето ти да е болно дни на ред и да се натъкваш на непрофесионалисти  Cry  а все по-често и на изнервени лекари  #2gunfire

# 18
  • Мнения: 3 116
Ох, затова станах половин доктор вече Sad
Информирам се за всичко Sad
Проверявам всичко преди да го дам на детето си Sad

Положението е такова, че добри педиатри трудно се намират, а пък такива които държат телефоните си 24 часа включени още по-трудно Sad

Успех  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 397
Тези, който държат телефоните си включени лекуват с тях, даже изписват АБ по тях  #2gunfire
Няма да забравя една вечер, дъщеря ми имаше Т 39,9, аз бях сама в къщи, звъня й, плача по телефона, а тя ми вика не мога да дойда сега защото чакам едни роднини на летището  #Cussing out и ме прехвърля на спешната клиника, която работи с нея. Казвам че те имат телефон, който се избира само от домашен такъв, а аз имам само мобилни, а тя ми вика ами излез от някой уличен да се обадиш  Shocked - с дете с Т 40  Shocked На това аз казвам безхаберщина. И тя е давала хипократова клетва  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 7 640
радда, извинявай, но в случая не си права.
Жената има и друг живот освен пациентите си, затова има и спешни центрове, с които джи-питата работят. Те дежурят на празник и през нощта.
Не разбрах какви са тия телефони, които не можеш да набереш от мобилен newsm78

# 21
  • Мнения: 397
Ами като например 0700 ......... специално от телефон на Глобул не се избират.

# 22
  • Мнения: 9 990
Всяко Джи Пи си има работно време, няма как да е 25 часа цял живот сред пациентите. И тук идват именно тези спешни центрове.Всеки трябва да си знае спешният кабинет, който работи с ДжиПи-то им.Има го закачени като инфо на всеки кабинет.
И аз си тръгвам от работа в определено време...Когато има спешен случай за мен е по-отговорно да натовариш детето и да кацнеш в този център, вместо да въртиш телефони и да очакваш диагноза по телефона...

# 23
  • София
  • Мнения: 6 363
аз напълно разбирам автора на темата и бих се подписала с две ръце под неговия постинг. след като родих дете, започнах да опознавам тази дива джунгла, наречена българска педиатрия, и тя никак не ми хареса. все си мислех наивно, че като става дума за малки бебета и деца, отношението ще бъде по-отговорно и загрижено - няма такова нещо.
некомпетентност, незаинтересованост - масово явление.
лесно е да се каже "смени си педиатъра". и как става това, интересно? зарязвам бебето в къщи и тръгвам да интервюирам лекари из София, а те охотно се оставят да бъдат изпитвани от мен? и като се въртят пет имена на свестни педита из форума - как можем всички да се запишем при тях? чувам какво става при Масларски, например... и лесно ли е да си избереш педиатър от другия край на града, щото е от малкото свестни?

за близо 5-те месеца, откакто имам дете, съм контактувала с 5 педиатри, 1 гастроентеролог-доцент и едно алерголожко светило. какво да ви кажа - имало е дни, когато съм ревала на глас, че въпреки огромното ми желание да дам каквито пари ми поискат, за да ми лекуват детето, просто няма кой да ги вземе...

# 24
  • Мнения: 7 640
Ами като например 0700 ......... специално от телефон на Глобул не се избират.

аз не знам за медицински център с подобни номера Thinking

# 25
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
явно не ме разбирате правилно....аз никъде не казах че съм лекар/това първо../употребявам думата идиот защото считам че само пълен идиот може да си позволи да пита циганка чакаща за медицинско какво да предпише за детето /това второ../смея да твърдя че съм достатъчно добре възпитан особенно през първите си седем години/това трето/....не ви пожелавам /освен ако Вие не сте мед.лице занимаващо се с детска педиатрия.../..да попадате на такива ЛЕКАРИ /това четвърто/..Никога ..ама никога не бих си позволил да обидя хората в тази иначе толкова хуманна и достойна професия,на които съм поверявал живота си .а също и този на моето семейство....но явно тези неща ви убягват....уважавам мнението ви което за мен звучи доста тенденциозно...аз не упоменах никъде че всички лекари са идиоти,всяко стадо си има мърша.../за съжаление ..и никой не може да го отрече или да ме убеди в противното.../..лошото е че взе да се случва доста често...направете си справка/понеже твърдите че съм неинформиран/...колко деца пострадаха или починаха заради..ЛЕКАРСКА НЕМАРЛИВОСТ.....!!!! ...И последно..кой контролира ..или кой и кога е наказал някого заради нечий погубен живот...????!!!-АЗ ЩЕ ВИ КАЖА..НИКОЙ!!!!Защото цялата лекарска гилдия скача за да покрие или спаси колегата си...всеки може да сбърка...и аз и Вие...и ТЕ...!!!донякъде ги разбирам..утре може да се случи на него/мед.лице/...НО РАЗБЕРЕТЕ ОСНОВНОТО КОЕТО ИСКАХ ДА ПОДЧЕРТАЯ...НИКОЙ И НИЩО НЕ ОПРАВДАВА НЕАКТУАЛНОСТТА>>НЕИНФОРМИРАНОСТТА И ПЪЛНОТО БЕЗХАБЕРИЕ КЪМ НОВОТО.../взел си диплом преди 30 год. и си лекар..ами прекрасно...но методите на лечение СА ЛИ КАТО ПРЕДИ 30 години..ами дайте да си пускаме кръв да изтече болестта!!!!/

# 26
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
И забравих да подчертая, отнася се за мненвието на tala!

# 27
  • Мнения: 9 990
Аз явно не живея тук, защото все попадам на НОРМАЛНИ лекари,хора, водя диалог с тях, вместо да с репча.Ако темата е само за някой лекар, то моля, смени заглавието, което е обобщаващо.Съжалявам, че сте попаднали на незаинтересован такъв, тривиално-но като не ви харесва-имате правото да отидете другаде...Апропо-възрастна педиатърка гледа детето ми на 10 му ден по ред причини, изказа се и предписа лечение напълно адекватно...Хайде, като ще излизаме от общото, щото навсякъде си имало мърша-ми има черен списък-споменете този педиатър там.... Peace

# 28
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
ами да кажа за първия педиатър който дойде в нас при изписването..болен..с вирусна ифекция../за която сам си каза../и дори не си сложи марля на лицето докато я прегкеждаше...

# 29
  • Мнения: 822
лоша работа. и аз си мислих за педиатрите, но относно захранването. колко абсурдни неща препоръчват. защо така? Нали уж има план приет от министерството на здравеопазването и т. н. не четат ли какво става по света?Все пак това са дечицата ни, а не опитни зайчета. проблемите след неправилно захранване са за цял живот. Sad

Общи условия

Активация на акаунт