Аблация на сърцето - 11

  • 31 442
  • 745
  •   3
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Как може за 2-3 прескачания да се тревожите? Това е нормално. До 400 на ден е нормално. Какви 2-3?
Нищо не правя, не им обръщам внимание.
Благодаря много за отговора. От доста отдавна не ги бях усещала, а са силни прескачанията и като прескача се стряскам да не ми стане пак като преди. Притесних се че и са много дни вече. Аз карах и ковида края на януари и може и това да се отразява. Като поговориш с хора, които са минали през това е успокоително. Благодаря много DEVA за подкрепата, която предоставяш в този форум. Аз също добих смелост за процедурата от тук.

# 16
  • Мнения: 54 052
Благодаря, Avs0! Flowers Hibiscus
След КОВИД доста хора имат смущения в ритъма, но такива незначителни на брой прескачания изобщо не ги мисли!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 174
Avc0 всичко е нормално, а щом си и след Ковид още повече. Аз се разболях на 15 януари, цял месец се влачих че и плевмония направих. В момента също имам прескачане, но както казва и Девичка всичко е в нормалното. Аз поемам въздух и задържам за малко за да намали дискомфорта, опитай така.

# 18
  • Мнения: 54 052
А аз кашлям, когато усетя прескачане. Така се оправя бързо ритъма.

# 19
  • Мнения: 6
Имате ли представа дали в София мед извършват електрофизиологично изследване? Лекар от спешното на Исул препоръчал на роднина именно тази болница, но на сайта им не намирам никаква информация по въпроса.

# 20
  • Мнения: 28
Аз все пак стигнах до кардиолог. Вчера сутринта не можех да си взема въздух от прескачанията. Усилиха се и ми стана много лошо. Личната ме прати на кардиолог в нашия град. Каза камерни есктрасистоли и ми изписа конкорд от 5 мг по едно сутрин. До днес нямам подобрение и днес личната ми каза ако продължава да прескача да отида в София където ми е правена аблацията. В момента в Токуда много ли се чака за преглед. Много съм изплашена и объркана.

# 21
  • Мнения: 22
Аз все пак стигнах до кардиолог. Вчера сутринта не можех да си взема въздух от прескачанията. Усилиха се и ми стана много лошо. Личната ме прати на кардиолог в нашия град. Каза камерни есктрасистоли и ми изписа конкорд от 5 мг по едно сутрин. До днес нямам подобрение и днес личната ми каза ако продължава да прескача да отида в София където ми е правена аблацията. В момента в Токуда много ли се чака за преглед. Много съм изплашена и объркана.

Обадете се на телефона на кардиологията там 02 4034912 . Аз вчера звънях и си запазих час!

# 22
  • Мнения: 54 052
Конкор е бетаблокер, не действа за прескачане. Трябват антиаритмици.
Но първо се успокой!

# 23
  • Мнения: 28
Конкор е бетаблокер, не действа за прескачане. Трябват антиаритмици.
Но първо се успокой!
Изписаха ми само това. Аз усещам, че като ги пия и не ми се оправя и затова се притеснявам  то по цял ден ми е лошо и незнам какво да правя.

# 24
  • Мнения: 54 052
Фитокардин може да пиеш, добре действа, билково е.

# 25
  • Мнения: 28
Здравейте пак от мен. След като нямах никакво подобрение и екстрасистоли на всеки 5 удар отидох на още едно мнение. Пак се видяха много на кардиограмата. Доктора каза, че щом не са се повлияли на конкорда значи няма да се повлияят. Каза да спра да го пия и да започна ритмонорм 3×1 за една седмица и другата седмица да отида за холтер. Почувствах се по-спокойна и дано се оправят нещата.

# 26
  • Мнения: 2
Здравейте.
Благодаря ви за темата и мненията в нея.
На мен ми предстои скоро аблация, но съм много раздвоен дали да се подложат.
 От няколко години по около два пъти в годината и то винаги след препиване и пушене все около малко след полунощ излизах извън ритъм - сърцебиене около 130-140 удара в минута  и след известно време започва неравномерен пулс. Три пъти ме вкарваха в ритъм в интензивното отделение с голямата спринцовка с кордарон. Започнах да вземам ритмонорм. Чувствах се добре без никакви проблеми, докато пак не се изпусна с алкохол и пак след полунощ извън ритъм.  Преди няколко дена на преглед в клиника в София ми предложиха аблация, на която в момента се съгласих. Спряха ми ритмонорм-а и ми изписаха небилет + , ксарелто и още едно хапче вечер за кръвното налягане, че го качвах 150/100. Спрях изцяло алкохола  и сега от няколко пулса ми е около 60 и без прескачания. Като искам да отбележа, че вземам и медикамент за стомашни киселини, защото и от там поради къркорене на червата често ми ,,подбутва сърцето,, и получавам кратки прескачания. Чувствам се бодър и физически активен. Нямам проблеми при нормални физически упражнения.
Изчетох всичко в тази тема за два дена. Сега съм буквално на кръстопът дали да се подложат след няколко дена на аблацията или да продължа с това лечение и без алкохола!

# 27
  • Мнения: 54 052
Здравей, Роман!
По описанието си с предсърдно мъждене?
Не мисля, че само алкохола провокира пристъпи. Но ако още не си се решил, пробвай с лекарства и без алкохол за известно време.
Коя е клиниката, ако не е тайна?

# 28
  • Мнения: 1 068
Здравейте, идвам с въпрос - от четвъртък 16:15 часа съм с холтер. Мислех да го държа до утре, но преди малко видях, че електрода /Не знам как точно да го нарека/ между гърдите се е разкопчал. Оттам минава дръжката на чантичката. Закачих го, но не знам това дали няма да опорочи резултатите? Да го свалям ли?

# 29
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Здравейте, идвам с въпрос - от четвъртък 16:15 часа съм с холтер. Мислех да го държа до утре, но преди малко видях, че електрода /Не знам как точно да го нарека/ между гърдите се е разкопчал. Оттам минава дръжката на чантичката. Закачих го, но не знам това дали няма да опорочи резултатите? Да го свалям ли?

Записа ще продължи, не го сваляйте.

Общи условия

Активация на акаунт