Аблация на сърцето - 11

  • 36 718
  • 752
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 5 775
Синът ми също се води със здраво сърце,най-високия пулс, който съм виждала на пулсометъра е 248,след това не отчита.
Първата докторка,която го прегледа обстойно,каза че докато този пулс не се засече от ЕКГ, за тях докторите той е здрав.
Вярвам на нашия пулсометър,защото същото се засече и от ЕКГ, и тогава вече му поставиха диагнозата. До сега не се е случвало при носене на холтер да направи тахикардия и той да я засече.

# 631
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Добро утро, на вас ускорен ли Ви е пулса сутрин като станете? При мен със ставането и е 120. В комбинация с прескачания е голям стрес.

Да, абсолютно винаги е така, после се нормализира. Намам обяснение на това и аз се чудя🙁

# 632
  • Мнения: 54 998
Преди аблацията ми се случваше, като звънне аларма или телефон, имахме още стационарен, да се събудя с висок пулс. Сега не.

# 633
  • Мнения: 92
Здравейте приятели по съдба! Честита Нова Година на всички! Christmas Tree Gift Tada
Нека бъде здрава и добра година, щастлива и благодатна, да носи радост и да сбъдва мечти !
На 43 години съм, не ми е правена аблация или ЕФИ досега. Получавам пристъпи на пароксизмална тахикардия от 13 годишна с пулс около 200 удара в минута, като започва внезапно след една две екстрасистоли, кръвното ми пада много с 80-90 горна граница, получавам гадене, виене на свят и почти съм припадала...все познати на всички ни симптоми. Случвало ми се е няколко пъти в месеца, както и да мине цяла година без пристъп.. Заради това, че не е много често досега кардиолози не са ми препоръчвали да правя аблация. Не пия постоянно лекарства, само Ритмонорм при нужда. Досега от половин или 1 таблетка влизах в ритъм за 20-30 минути, но вчера за първи път ме държа час и половина с пулс 170-180. Изпих първо една, след половин час още една таблетка и сякаш не ми действаха изобщо, дори пулсът ми се ускоряваше. Мъжът ми се притесни и се обади на 112, докато дойде лекар минаха около 40 минути и вече бях в ритъм, не можаха отново да ми хванат тахикардията на ЕКГ...
Според вас на какво може да се дължи това, че толкова време продължи този път и не ми се повлия от Ритмонорма както друг път? Дали още нещо се е отключило? И дали имам ВПВ синдром или нещо друго? Какво е предсърдното мъждене? 2 пъти са ми слагали холтер преди 10 години и нищо не е доказано на него, всичко е било нормално. Мился да си запазя един час при д-р Трайков в София.

# 634
  • Мнения: 54 998
Честита Нова Година, мили приятели по съдба! Christmas Tree Gift Heart
Бъдете здрави, обичани и щастливи! Нека сърцата ви тупкат силно само от прекрасни емоции! Heart

Дилара, нормално е през годините да се удължават пристъпите. И аз бях така, първо кратки и минаваха сами, после с помощта на валидол, после в спешното с венозен Ритмонорм и накрая аблация.
Холтер преди 10 години вече не е релевантен. Ако успееш да хванеш на ЕКГ някой пристъп, ще е най-добре.
По принцип трябва да имаш подобна кардиограма, ако ходиш при д-р Трайков. Успех!

# 635
  • Мнения: 576
Здравейте, хора и за много години! Бихте ли ми дали препоръка за кардиолог в София, който да е добър в терапията на ритъмни нарушения. Майка ми и баща ми досега бяха  при Черкезов в НКБ, но май искат да сменят лекаря. Имате ли отзиви за Протич, Балабански, въобще кой бихте препоръчали?

# 636
  • Мнения: 11
Здравейте, хора и за много години! Бихте ли ми дали препоръка за кардиолог в София, който да е добър в терапията на ритъмни нарушения. Майка ми и баща ми досега бяха  при Черкезов в НКБ, но май искат да сменят лекаря. Имате ли отзиви за Протич, Балабански, въобще кой бихте препоръчали?



Балабански е вече в Окръжна болница, а Протич, доколкото разбрах се е преместил в Бургас.

# 637
  • Мнения: 576
А чух, че и Шалганов се препаръчва. Моля ако някой има отзиви за него или за Балабански или пък за някой трети, да сподели:)

# 638
  • Мнения: 443
А чух, че и Шалганов се препаръчва. Моля ако някой има отзиви за него или за Балабански или пък за някой трети, да сподели:)

Шалганов прави моята аблация преди година и половина. Личните ми впечатления от него са много добри

# 639
  • Мнения: 11
И аз от години се следя при Шалганов. А преди месец ми направи аблацията. Отличен специалист, много добър инвазивен кардиолог. Един от пионерите на електрофизиологията в България.

# 640
  • Мнения: 576
И аз от години се следя при Шалганов. А преди месец ми направи аблацията. Отличен специалист, много добър инвазивен кардиолог. Един от пионерите на електрофизиологията в България.

А къде приема и дали има шанс за скорошен час или се чака. Педполагам не може с направление?

Дали някой може да ми даде контакт?

# 641
  • Мнения: 443
И аз от години се следя при Шалганов. А преди месец ми направи аблацията. Отличен специалист, много добър инвазивен кардиолог. Един от пионерите на електрофизиологията в България.

А къде приема и дали има шанс за скорошен час или се чака. Педполагам не може с направление?

Дали някой може да ми даде контакт?

Аз си бях запазила час през супердок. Цената на прегледът беше 60-70 лева.

# 642
  • Мнения: 11
И аз от години се следя при Шалганов. А преди месец ми направи аблацията. Отличен специалист, много добър инвазивен кардиолог. Един от пионерите на електрофизиологията в България.

А къде приема и дали има шанс за скорошен час или се чака. Педполагам не може с направление?

Дали някой може да ми даде контакт?


Приема в НКБ. Сега се записват часове през една платформа myHealth. Най-близкия час е 21 Февруари. За Милко Стоянов има и по-скорошни часове.

# 643
  • Мнения: 347
Момичета, имам пролапс на трикуспидалната клапа и скоро ме гледаха на ехокардиографа и казаха, че имам повишено налягане в белодробна артерия. Има ли някой от вас подобно нещо? Казват, че уж не е нищо, но в нета пишат страшни работи. Създадох нова тема по налягане в белодробната артерия, но само 1-2 човека написаха. 

# 644
  • Мнения: 373
Здравейте,
Моля за помощ и съвет!
На 37 години съм. Проявявам следните симптоми:
1. По-дълги паузи, с усещане за силен недостиг на въздух и сякаш, че ще припадна, докато трае паузата, но точно тогава сърцето отново започва да бие и се оправям. След това или имам бърз пулс, който се успокоява като изпия ритмонорм и варидол, или имам аритмия. По рядко имам забавяне на пулса, заради аритмията.
2. Остра болки, като пробождане с нож, която започва на няколко см. от подмишницата (отляво от левите ребра) и стига до сърцето като през това време не мога да поемам въздух, защото ме боли. В момента, в който остана без въздух и въпреки болката поема нов, се случва пика на болката, който е ужасен и след това намалява и отшумява. После имам цял ден задъхвания и неприятно усещане в сърцето и подребрието. А понякога и по лявата част на шията отпред и ключицата. Друг път същата болка започва от към стомаха и отива директно в сърцето по описания начин.
3. В дълбока фаза на съня, когато ми е много трудно да се събудя и вече мисля, че ще загина, получавам сигурно пак пауза, защото усещам че съм в капан - хем вече не мога да дишам, хем не мога да се събудя. Когато се отпусна и вече съм се предала, явно сърцето възвръща ритъм и се будя, като рязко ставам и успявам вече да дишам. После пак бърз пулс, който или бързо се възстановява, или трае до сутринта. Или аритмия.
Някой от вас получавал ли е подобни симптоми и възможно ли е да се дължат на ВПВ синдром или сходни нему симптоми?
Ще си направя консултация с Шалганов, но се притеснявам, че ще ме насочи към аблация, а аз не съм сигурна дали проблемът е от сърцето или е неврологична болка. Някои кардиолози считат, че е възможно да имам допълнителна връзка, други, че е неврологично. Имам съмнение за МС, но докторите изчакват, защото трябва да се прави повторно изследване след няколко месеца. Засега диагнозата МС е отхвърлена.
Възможно ли е да не е от МС, а да е неврологично?
Бих искала да чуя вашите мнения и съвети, и споделяния дали може да имам такива симптоми при ВПВ? Защото съм на кръстопът. Ако е неврологично, няма да е добре да правя изследването, а ако не е, ако не го направя, може да стане по-зле, недай си боже!
От страна на майка и татко съм обременена - всички жени от при мама са с аритмия, а баба често излиза от ритъм и е с пейсмейкър. От страна на баща ми, всички са с хипертония или правят тромби.

Общи условия

Активация на акаунт