най-добрите райони за живеене в стара загора

  • 1 689
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Здравейте, допитвала съм се за много теми тук, и винаги сте ми били от полза. Сега пак имам нужда от Вас Simple Smile Предстои ни да се изместим да живеем в Стара Загора, с две малки деца сме, от доста време проучваме, гледаме, сравняваме, но сме в нещо като задънена улица, понеже хем искаме да е в близост до центъра, където обаче паркирането е невъзможно, хем в някой от районите на Аязмото, където обаче ни наплашиха, че циганската махала е на една гора разстояние и не е безопасно. Посъветвайте ме - кой е районът, който е най-предпочитан за живеене (изключвам Железник и Зора)

# 1
  • Мнения: 2 598
Циганската махала "Лозенец",няма нищо общо с Аязмото.И този район е един от "скъпарските" .Не знам кой ви е наплашил така.Да не си представяте,че те бягат горе на хълма и ще ви нападнат и оберат 😁А и последните години,те са навсякъде.В Железник и Зора например е пълно с роми.
Около ДНА и Математическата е тихо и спокойно като район.Широк център-има достатъчно избор.Например около Читалището е добре като локация.Близо е до центъра,и пак е тихо и спокойно.До СУ "Иван Вазов","Чайка","Самара-1"
По-нагоре-около 6-то и 5-то ОУ ,"Артерелийски","Казански",
А проблем с паркирането има навсякъде в града.Просто се строят кооперации,но няма паркинги и гаражи.

# 2
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Циганската махала "Лозенец",няма нищо общо с Аязмото.И този район е един от "скъпарските" .Не знам кой ви е наплашил така.Да не си представяте,че те бягат горе на хълма и ще ви нападнат и оберат 😁А и последните години,те са навсякъде.В Железник и Зора например е пълно с роми.
Около ДНА и Математическата е тихо и спокойно като район.Широк център-има достатъчно избор.Например около Читалището е добре като локация.Близо е до центъра,и пак е тихо и спокойно.До СУ "Иван Вазов","Чайка","Самара-1"
По-нагоре-около 6-то и 5-то ОУ ,"Артерелийски","Казански",
А проблем с паркирането има навсякъде в града.Просто се строят кооперации,но няма паркинги и гаражи.
Допълвам поста ви с района около баня Пиперка. Хубав квартал, който все още не е презастроен и се намират места за паркиране, па макар и трудно. Близо е до центъра, има парк, магазини, градини и училища.

# 3
  • Мнения: 2 598
Да,и около Кучешката и Баня Пиперка също е добре.
Като цяло Стара Загора не е особенно голям град.Навсякъде има магазини,училища,градини,паркове и прочие.Правите улици са бонус 😁
И пак казвам на авторката-това за "Аязмото" не е вярно.Ако сте си го харесали като локация,не се колебайте,заради "Лозенец".

# 4
  • Мнения: 440
Честно наплашиха ни едни познати, разказаха ни, че още докато са се строяли някои от новите кооперации е имало доста кражби по строежите, имам предвид около Аязмото. Но пък друг наш познат, който е в полицейските среди, каза, че са нямали кражби по апартаментите, в района. Не знам и аз, много се колебаем, въздуха там е много чист и свеж, гората дава едно спокойствие. Друг район, който ни казаха, че е сравнително добър е Казански, понеже е тип семеен квартал.

# 5
  • Мнения: 60
Живеем от 30 години в района на Аязмото, проблем с кражби сме нямали , нито съм чула други да имат. Квартал Казански въобще не е в центъра и няма място за сравнение на двете локации. Изброили са ви вече добрите места за живеене в Стара Загора.

# 6
  • Мнения: 440
Не, не, въобще не искам да ги сравнявам, наистина нямат място за сравнение, просто познати, които живеят в квартал Казански ми казват, че е един сравнително подновен квартал.

# 7
  • Мнения: 2 598
Да,и продължава обновяването.А и е спокойно.И не е кой знае колко далеч от центъра все пак.

# 8
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Не, не, въобще не искам да ги сравнявам, наистина нямат място за сравнение, просто познати, които живеят в квартал Казански ми казват, че е един сравнително подновен квартал.
Не го харесвам Казански, има си доста недостатъци. Но пък е близо до Новия парк, което му е предимство.

# 9
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Използвам темата и аз да помоля за съвет . Също ще  се местим в Стара Загора, заради работата ни  и освен гореизброените квартали ни препоръчват и Три чучура – център. Също ще помоля и за  препоръки за доверен брокер или читава местна агенция за недвижими имоти от които сте доволни

# 10
  • Мнения: 2 598
Три Чучура център е между Казански и малкия Железник.Хубаво е,спокойно Билла е близо,Юск,Новия парк,Руския пазар,Чешмата.Пеша се стига за 20-тина мин.
Има и други хранителни магазини.
Не помня името на нашата агенция,но в Гугъл има доста информация за агенции.

# 11
  • Мнения: 25 447
Посъветвайте ме - кой е районът, който е най-предпочитан за живеене (изключвам Железник и Зора)

За мен това е районът около и на изток от ДНА: Военен терен, МГ, Ремиза, мол „Галерия“.

# 12
  • Мнения: 4 144
Подкрепям последното мнение.

# 13
  • Мнения: 440
Да споделя с вас, че купихме апартамент зад голямата Била, срещу Музикалното училище сме точно, доволна съм от района, блокчетата са все с млади хора населени, децата играят спокойно пред блока, близо сме и до парк Артилерийски, спирката на Била, самата Била, мисля, че уцелихме район 🥰 благодаря на всеки, който сподели мнение!

Общи условия

Активация на акаунт