Нашите орхидеи – тема 38

  • 30 079
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 378
Дупки се правят или с нагорещен поялник, или се изрязват с макетен нож. Или с бормашина, но трябва да подложиш нещо.

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
С какво ги правите тези дупки отстрани на саксията? Май ще трябва да присаждам една орхидея, но нямам такава саксия с дупки в страни и варианта е да направя. Ама не знам с какво..

Саксията от горната снимка с дупки се продава така.
https://orhidei.bg/saksii-za-orhidei/prozrachni-saksii-za-orhide … ice&order=ASC
А аз иначе дупча транспортните саксии с поялник 🤗

# 737
  • Мнения: 8 076
Дупки се правят или с нагорещен поялник, или се изрязват с макетен нож. Или с бормашина, но трябва да подложиш нещо.
Айде, недей с лошо... стряскаш колежките Wink Да не стане някой сакатлък с непривична работа с бормашина и макетен нож...
Най-лесно става с шило или по-тънка отверка като нагрееш връхчето на свещ Simple Smile Малка дупчица, затопляш пак и разширяваш малко, но то не е и нужно да са кой знае колко големи Hands V
Аз съм пробвала и с нагорещения връх на пистолет за силикон, но по-лесно ми е с шило или отверка.

# 738
  • Мнения: 5 378
Пенева Grinning
за мен си е нещо съвсем нормално да грабна бормашината, изобщо не се замислих за това Grinning има и по-лесни начини разбира се.

# 739
  • Мнения: 6 388
Phloxx,
Майката не ми харесва и на мен. Според мен е най-разумно да подсигуриш най-голямото кейки. Вържи за цветоноса една малка саксийка със сфагнум, за да контролираш влагата. По-нататък ще реагираме според състоянието на мама.

# 740
  • Мнения: 6 292
Продължавам с фотосесиите. За пръв път имам такъв дълъг сезон. И още цветоноси напът..




# 741
  • Мнения: 911
Най- пресните ми цъфтежи 🥰😍
РозАвката ми е спасена, направи 3 пъпки удължение на стария цветонос


 Бялата не ме беше радвала , доста отдавна ❤❤❤

Имам още една бяла, която в момента прави цветонос 😍

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470

Тази орхидея е спасена миналогодишна, изобщо не знаех дали ще оцелее и какъв цвят ще е.

# 743

Общи условия

Активация на акаунт