Питанка (преваряване на вода в микровълнова)

  • 1 801
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 026
Да,аз само така преварявам водата.

# 16
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
До 7 месец преварявах водата на котлона, след това в микровълновата!

# 17
  • Мнения: 1 976
не мисля, че за преваряването на водата е подходяща МВ. аз преварявах в електрическа кана. за да може по - дълго да ври, отварях капачето. така каната не се изключва. МВ ея ползвам за затопляне.

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Не е същото. В микровълновата можеш без проблем САМО да стерилизираш шишетата и бибероните. Но не и да преваряваш вода. Преваряването става САМО на котлон. После, ако искаш можеш да си притопляш водата в микровълновата, но това вече е друго.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 785
И аз използвам МВ за всичко, вкл. преваряването на водата - а защо да е неподходящо, какъв е проблемът (освен, че водата ври по-кратко)?

# 20
  • Мнения: 6 461
Преварявам водичката на котлона ,но по някога полазвам и МВ. Sunglasses
Чайчето най-редовно го правя в МВ.
..... Wink

# 21
  • Мнения: 5 362
Преварявам водата винаги първо на котлона, но преди всяка употреба я загрявам в микровълновата.
И аз така правех.

# 22
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Единият от проблемите е именно, че в микровълновата водата ври много по-кратко. Другият е доста сложен и ми е малко трудно да го обясня - нещо свръзано с физиката и химията беше. Най-общо казано, възвирането в МВ не е равносилно като методика на онова, което се прави на котлон. Което междудругото го пише в упътването за ползване на всяка една микровълнова печка.

# 23
  • Мнения: 2 700
Отгледала съм дъщеря си само с МВ.

# 24
  • Мнения: 2 242
Преварявам водата винаги първо на котлона, но преди всяка употреба я загрявам в микровълновата.
и аз така, като гледам в МВ да е стъклен съд. На много места съм срещала мнението, че пластмасата при затопляне отделя вредни вещества  Peace

# 25
  • Мнения: 1 059
Ами -не. Има кана за вода и с нея преварявах водата

# 26
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Да- става.  Дори има такива стерилизатори, които работят на този принцип

аз имам такъв, ползвам го, няма проблем
когато оставям детето при майка ми, тя прави водата за млякото в микровълновата, пак проблем няма

# 27
  • Мнения: 3 069
Аз за по сигурно преварявам в каната....

# 28
  • Мнения: 1 209
Не, в микровълновата само подтоплям ако се наложи, а я преварявам само в термоканата...

Общи условия

Активация на акаунт