Относно лекарствата! *Б*

  • 8 062
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 494
Стига бе момичета, аз не се втелявам, ама ме е страх нещо да не направя гаф, непростимо е!
Тя ми мина главата ама аз затова ви питам, ако пак ме заболи какво да правя?!:)
Та по този повод! Наистина човек стресира организма като го подлага на това, затова питам за съвети!!!!

Tia: Не съм си и помислила да кажа нещо относно твоята позиция:)))) много, ама много се радвам за теб( и за всички в твоята позиция) и много благодаря за всичко!!!

# 16
  • Мнения: 920
Така де аз просто дадох съвет - пий си аналгина за да ти е мирна главата. Пийте си парацетамола за да не се разболявате (защото ако искате да следавм логика ще кажа, че болни това води но изтощаване на имунната система, а това води до....(да не продължавам разбрахте ме  Wink )).

За антибиотиците - пак зависи - имах един месец, в който лекувах инфекция и пиех антибиотик, слагах и свещички. И аз като всеки човек се поинтересувах трябва ли да пропуснем този месец бебеправенето или как да станат нещата. Отговора беше - тя ако една яйцеклетка си е годна за да се оплоди, това че си пил антибиотици няма да и попречи - с други думи божа работа.

# 17
  • Мнения: 6 472
Проблемът не е толкова дали ако пиеш лекарства ще можеш да забременееш - разбира се че ще можеш Grinning  С лекарства или не ще си стане. Въпросът е по- скоро дали, ако яйцеклетката вече е оплодена, лекарствата няма да и навредят. При предишната бременост лежах за 2 дни в болница и се нагледах на рзни случаи на спонтанен аборт в следствие на приети лекарства.

# 18
  • Мнения: 920
Цитат на: luluto
При предишната бременост лежах за 2 дни в болница и се нагледах на рзни случаи на спонтанен аборт в следствие на приети лекарства.


Мисля всички във форума осъзнават че има лекарства, които е опасно да се приемат, които пречат както на предовулативния период, така и на следовулативния, когато се очаква бебето да е станало. В това число обаче не влизат всички антибиотици или аналгина или аспирина или други разни лекарства.

# 19
  • Мнения: 1 399
Цитат на: Tia
В това число обаче не влизат всички антибиотици или аналгина или аспирина или други разни лекарства.
Единствено за аспирина не съм съгласна. Мисля, че е противопоказен в първите три месеца от бременността поради свойството му да намалява склонността на кръвта към съсирване и може да предизвика кръвоизливи. След това май може да се пие, но по лекарско предписание. Вообще е хубаво за всички лекарства, приемани по време на бременност, съвет с доктор, но наистина май е прекалено да се страхуваш от всичко. Например една висока температура може да бъде много по-опасна за развитието на плода, отколкото два парацетамола, да речем. Същото се отнася и за всяка друга инфекция. Така че, иначе Тиа е права - не си усложнявайте живота излишно.

# 20
  • Мнения: 2 494
Благодаря ви момичета, засега съм добре, само малко ми се гади постоянно, според лекарката заради ниското кръвно 90/60. Пия повече течности и ям само бисквити с мед и припечени филийки черен хляб, че от всичко друго ми става лошо. #Silly

Дано се оправя скоро. И ще ви послушам, ако нещо ме боли ще пия хапче, но след консултация с лекар.

Хубав ден!

# 21
ne ste pravi.az izkarah tejak pielonefrit.biah 3 sedmizi na venozni antibiotizi.a bebeto e mnogo dobre.po opasno e da si bolen a da ne se lekuva6.tova tormozi i bebeto.vajno e lekar. da se piat pod lekarski kontrol.hora se lekuvat v toksikologia i pak rajdat normalni deza.naistina ima lekarstva s teratogenen efekt,no te se znaiat dobre ot lekarite.

# 22
  • Мнения: 60
Zdraveite badeshti i nastoqshti maiki!Molq vi za komentar po moq vapros!Mesec fevruqri tochno sled ovolaciqta mi zapochnaha da me bolqt gardite i zapochnah da sam po-gladna ot obiknovenno,a v sashtoto vreme kakvoto i da hapna zapochva da mi se povrashta, koeto me navejda na misalta, che sam bremenna.( s maja mi ot Koleda ne se pazim!)! No problemat mi e drug - mislq, che kogato sam zabremenqla,tochno togava maja mi e pil antibiotik, po - skoro tochno go e svarshval!Tova opasno li e za bebeto????

# 23

Общи условия

Активация на акаунт