козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 564
  • 710
  •   1
Отговори
# 345
Всичко е ок, дано обаче намеря всичко ,но и да не успея ще помоля да ми ги поръчат, ще пробвам първо в Лечител и после тичам В Каменица, искренно ти благодаря за бързия отговор и ти желая много успехи ! Благодаря !

# 346
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Веси здравей!
Радвам се че си добре Simple Smile!

Имам и едно въпросче относно антицелулитното кремче. Нямам разширени вени, но имам на места напукани капиляри (на 2 места, ако изобщо е такова  Blush), та се чудя дали мога да се мажа с кремчето  newsm78 ?!

И още нещо се сетих. Излезе ми лишей на клепача на едното око. Мажа се с околочния гел и кремчето в туба за мазна и проблемна кожа. Да не би да съм сгафила с дневния крем? Преди време, когато се мажех с друг крем ми излезе пак и ми изписаха Адвантан маз. Да се мажа ли пак с него се чудя или ще ми препоръчаш нещо от вашите продукти?

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 15:32 от Tedulina

# 347
Здравей Веси,
Много любезно отговаряш на съфорумките и искам да те помоля за съвет относно грижите за кожата. От това, което изчетох по темите си закупих:
гелче с ройбос,
нощен крем с ройбос,
нощен крем за около очи (цветуща кожа),
дневен ревитализиращ крем

Аз съм на 39, кожата ми е суха, но не е чувствителна, понякога зимата, когато е много студено, ми се появяват лишеи около устата. Засега прилагам продуктите така:
вечер след почистване с измиващ гел слагам:

розова вода
гелче с ройбос на цялото лице + очите
нощен около очи
нощен с ройбос върху лицето

сутрин след измиване с вода слагам направо дневния ревитализиращ

Много ми се иска да прилагам и някои от избелващите ви продукти с цел освежаване. Затова и молбата ми е да ми кажеш дали правилно прилагам продуктите ви и как да включа избелващите.

Предварително благодаря   bouquet

# 348
  • Мнения: 13 133
Веси, вашият крем за мазна и смесена кожа в тубичката много ми допада като ефект, но ми се струва, че не е особено подходящ за основа за грим. След няколко седмици ще кумувам на сватба и ще трябва да се гримирам по-сериозно (в ежедневието си преспокойно минавам с малко червило и спирала, но тогава няма как) и исках да те питам дали дневният за мазна кожа е по-добра основа. Или пък нощният - фон дьо тенът ми е с УВ филтри, така че няма да ми е проблем ако в крема няма, пък и нали и този в тубичката няма такива.
Ти какво мислиш по въпроса? Кой би ми препоръчала от вашите кремове за лице?

# 349
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Веси,  bouquet
Набавих си всичко и се придържам към плана Laughing
Аптеката е аптека "Илиева" в Кайсиева градина.Имаха някой от вашите продекти,но след моя небивал интерес гледам са заредили и нови неща Mr. Green

ще пиша тези дни как са нещата при мен Hug
  bouquet  bouquet  bouquet

# 350
  • Мнения: 1 254
Vesi , здравей , взех си дневния крем на Талодерма за смесена кожа и нощния ревитализиращ крем.Дали съм направила точния избор.?!
На 30 години съм , кожата ми е суха , но на носа ми излизат черни точки и имам разширни пори на бузите и челото , пъпки не ми излизат. Имам вече доста бръчки около очите и устните.Моля те пиши какво още да си закупя и как да го прилагам по най -правилния начин.
Предварително ти благодаря!


здравей, elisavet@!  Flutter
Право да ти кажа, добре си си избрала продуктите, за да не бъде тежък дневният продукт! Wink При теб, обаче, винаги ще има една особеност - за да облекчаваш и поддържаш сухотата по-често ще използваш продукти, които определено ще ти правят комедони  Rolling Eyes И нощният крем за суха кожа в случая е така ... И винаги трябва да компенсираш откъм почистващ продукт!

Сега ще ти предложа как да допълниш тези 2 продукта при този избор и после ще ти напиша коя според мен комбинация би била малко по-релевантна за теб, но така или иначе ще си изпробвала твоята преди това Simple Smile
Мисля, че не е чак такъв проблем и предлагам следното към Дневния мазна и смесена и Нощния - Rev.:

1. Лосион - избелващ
2. Околоочен гел с Ройбос
3. Тоник - мазен и смесен тип кожа
4. Хума + масло гроздови семки + Розмарин - чисто етерично масло

Защо Розмарин? - защото подобрява кръвообращението, засилвайки обменните процеси и много добре тонизира кожата. Със същия успех можеш да си избереш алтернативно масло от Салвия (Салвия склареа, която е много ефективна за тонизиране, стагане на кожата и срещу бръчици) и масло Мащерка. Портокаловото също намалява появата на бръчици, между другото Wink Първите 3 масла Надена (етерика) ги имат със сигурност, за портокалово не съм сигурна на прима виста.

Гелчето с Ройбос под нощния и дневния крем.
Тоника за мазна и смесена кожа ще повлияе нивата на тургора и порите. Порите, лющене, лош тен и груба текстура ще повлияем с избелващият тоник, който всъюност е пийлинг тоник какъто си прочела + 1 успокояващ екстракт.
Само сутрин, след нощния крем, измивай хубаво кожата с почистващия си продукт, освен с тоника Simple Smile
И мисля, че така ще си имаш   bouquet кожа!  Hug  Hug

Предлагам ти през 1вата седмица всяка вечер да се мажеш с лосиона, а след него маска с хума и дермален разтвор на маслото, което си си избрала! Нали знаеш как?  Wink
От 2рата седмица - 1 път лосион (с маска задължително след него) и 2-3 пъти маска, за да се поддържат и чисти порите освен, че ще освежава добре лицето. Simple Smile

  bouquet и чакам коментара ти?
И ако искаш - ще ти дам и друга комбинация, но нека пробваме тази, добра ще да е според мен.

# 351
  • Мнения: 1 254
Между другото, мили дами, изборът на продукти на elisavet@ ме подсеща, че може би не е зле да ви дам следният жокер при правенето на собствен избор, макар и да не е правило, понеже понякога типът кожа се смесва със състояния и ....
Но сега ще ме разберете какво имам предвид:
Значи, когато сте с мазна или смесена кожа, или с разширени пори с комедони (макар и без възпаления) смесени с друг тип кожа предпочитайте нощният крем за мазен и смесен тип кожа, а дневен за съответният тип кожа.
Защо? - защото нощните кремове са по-натоварени с мазнини, имат минерално масло и могат да бъдат комедогенни. Кремът за мазна и смесена кожа няма такива мазнини, а в същото време не е насочен към "подсушаване" на кожата, а работи в посока дълбоко овлажняване и засилване на метаболитните процеси в кожните слоеве.
Ако все пак кожата изисква друг нощен крем, то нека тоникът е за мазна и смесена кожа! Пак подчертавам, че всички тоници са без алкохол (както си му е редът) и не водят до изсушаване при нито един тип кожа!
Дневните кремове не са натоварени с излишни мазнини! Комбинирайте ги спокойно Simple Smile
Например една мазна и смесена кожа, която не се омазнява обилно и не изисква крем за мазна кожа задължително през деня, винаги може да се съчетае с наш дневен крем за нормална до суха кожа, например, ако се получава пресушаване на места през зимата, или за чувствителна кожа, ако кожата има и признаците и на този тип, съвместно с омазняването.


 Hug
Дано е разбираемо!
  bouquet кожи!

# 352
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Вчера най-накрая се озовах в "Лечител". Накупих си пак един куп неща - заветното околоочно гелче с ройбос, кремче за крачета, хума, рубидерм 9 и чайче с ройбос..

Вече по-рядко ползвам кремчетата.. кожата ми вече не е суха, нормализира се, дори май е леко мазна на моменти..

Та, въпросът ми е: избелващите продукти подходящи ли са за чувствителна кожа?? или мога да си взема нещо, и ако да - какво Simple Smile

# 353
  • Мнения: 1 254
Вчера най-накрая се озовах в "Лечител". Накупих си пак един куп неща - заветното околоочно гелче с ройбос, кремче за крачета, хума, рубидерм 9 и чайче с ройбос..

Вече по-рядко ползвам кремчетата.. кожата ми вече не е суха, нормализира се, дори май е леко мазна на моменти..

Та, въпросът ми е: избелващите продукти подходящи ли са за чувствителна кожа?? или мога да си взема нещо, и ако да - какво Simple Smile


Да, подходящи са!  Wink
Сладкият корен освен всичко друго е и чудесен успокоител на кожата!

Какво да използваш мога да ти кажа, ако кажеш с каква цел искаш да го използваш .....?  Peace
Чакам! Wink

# 354
  • Мнения: 1 254
Мили мои,
пускаме вече Дневния крем МАГИЯ от Антарктическия океан ®

От следващата седмица почвам да ви пускам справки къде е купен и можете смело да си го поръчвате в любимите си аптеки!!!!

50 мл, ABL туба, бяла, картонена кутия по модел на предходната Simple Smile
  bouquet

# 355
  • Мнения: 1 254
Веси,  bouquet
Набавих си всичко и се придържам към плана Laughing
Аптеката е аптека "Илиева" в Кайсиева градина.Имаха някой от вашите продекти,но след моя небивал интерес гледам са заредили и нови неща Mr. Green

ще пиша тези дни как са нещата при мен Hug
  bouquet  bouquet  bouquet


а-а-а, браво, БРАВО на аптеката!! Само така!  newsm10

Господ здраве да им дава, а ние още нещо .... Wink Който е от околностите да се възползва също от тази така любезна аптека!
 Flutter Ще чакам с удоволствие да чуя как си с продуктите!  Heart Eyes

# 356
  • Мнения: 1 254
Здравей Веси.
От доста време чета форума и вече и аз си напазарувах от вашата козметика.
 На 27 год. съм. Кожата ми е смесен тип - имам черни точки в Т-зоната, от време на време там се появява и по някоя пъпка. Купих си тоал. мляко, тоник и дневен крем - всичко това за мазен и смесен тип кожа. По принцип търсех дневен крем в туба, обаче в Лечител ми казаха, че вече не се правел такъв, а има само крем в кутийка и аз съответно такъв си купих. От месец-два си правя маската с хума и дерм. разтвор на лаванд. масло - много съм доволна от нея.
Обаче има следния проблем - сякаш от крема ми лъщи кожата, а не я матира и по трудно попива. Дали крема в туба ще е по-добрия вариант? И  произвежда ли се все още?


Hug здравей!
НАПРОТИВ - кремчето си се произвежда!!! Лечител .... да си гледат работата!  Blush

Лекото лъщене идва от характера на УВ филтрите. По принцип по света се работи с няколко предпочитани типове филтри, които обаче са масленоразтворими вещества и дават този ефект на лъщене. Няма как да се избегне - тушира се с обикновена пудра  Rolling Eyes
Кремът в тубата няма този ефект, напротив, матира! Поради съдържанието на конкрет от Лавандула. Само веднъж получих мнение, че по някое време на деня носът на една от дамите лъсвал, но това си остава единствено мнение откак познавам продукта. матира.

Ако споделиш от кой град си, ще пусна справка и ще ти кажа  откъде да си го вземеш!
 Hug   bouquet кожа!

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Вчера най-накрая се озовах в "Лечител". Накупих си пак един куп неща - заветното околоочно гелче с ройбос, кремче за крачета, хума, рубидерм 9 и чайче с ройбос..

Вече по-рядко ползвам кремчетата.. кожата ми вече не е суха, нормализира се, дори май е леко мазна на моменти..

Та, въпросът ми е: избелващите продукти подходящи ли са за чувствителна кожа?? или мога да си взема нещо, и ако да - какво Simple Smile


Да, подходящи са!  Wink
Сладкият корен освен всичко друго е и чудесен успокоител на кожата!

Какво да използваш мога да ти кажа, ако кажеш с каква цел искаш да го използваш .....?  Peace
Чакам! Wink



Ха сега де! Ти ме затапи  Thinking
Целта на избелващата серия не е ли да избелва  Mr. Green  Embarassed
С каква друга цел може да се ползва  #Crazy
Иначе, имам разни петънца от стари пъпки, които искам да разкарам. Имам ест. и ежемесечните излизащи пъпки, от които искам да се оттърва..
А и тази червенина, която чувствителната ми кожа образува..  ooooh!

# 358
  • София
  • Мнения: 4 774
Здравей Веси.
От доста време чета форума и вече и аз си напазарувах от вашата козметика.
 На 27 год. съм. Кожата ми е смесен тип - имам черни точки в Т-зоната, от време на време там се появява и по някоя пъпка. Купих си тоал. мляко, тоник и дневен крем - всичко това за мазен и смесен тип кожа. По принцип търсех дневен крем в туба, обаче в Лечител ми казаха, че вече не се правел такъв, а има само крем в кутийка и аз съответно такъв си купих. От месец-два си правя маската с хума и дерм. разтвор на лаванд. масло - много съм доволна от нея.
Обаче има следния проблем - сякаш от крема ми лъщи кожата, а не я матира и по трудно попива. Дали крема в туба ще е по-добрия вариант? И  произвежда ли се все още?


Hug здравей!
НАПРОТИВ - кремчето си се произвежда!!! Лечител .... да си гледат работата!  Blush

Лекото лъщене идва от характера на УВ филтрите. По принцип по света се работи с няколко предпочитани типове филтри, които обаче са масленоразтворими вещества и дават този ефект на лъщене. Няма как да се избегне - тушира се с обикновена пудра  Rolling Eyes
Кремът в тубата няма този ефект, напротив, матира! Поради съдържанието на конкрет от Лавандула. Само веднъж получих мнение, че по някое време на деня носът на една от дамите лъсвал, но това си остава единствено мнение откак познавам продукта. матира.

Ако споделиш от кой град си, ще пусна справка и ще ти кажа  откъде да си го вземеш!
 Hug   bouquet кожа!

Възможно е да " лъснеш " от крема в тубичка, но това се случва само, когато се прекали с количестовото. Веднъж- два пъти ми се случи, но не е заради кремчето. Просто трябва да се внимава колко се нанася  Simple Smile

# 359
  • Мнения: 811
Мила  Heart Eyes ,мацнах в сгъвката на лакътя кремчето-нямам реакция  Peace
Тежичко ми идва за лицето.Имаш поща-щото другите ми питания са за ЛС  Mr. Green
  bouquet
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт